8. odcinek przynosi temat automatyzacji pracy oraz obniżania progu wejścia w IT. Jest też o Adobe MAX oraz ich algorytmie Sensei. Komu więc najbardziej przypadnie do gustu nasza rozmowa? Najpewniej osobom kreatywnym.
Adobe MAX to ogromna konferencja, która gromadzi ponad 15000 osób. Dla porównania Apple WWDC odwiedziło w tym roku około 6000 osób. Bilety na MAX kosztują 1300$, a na WWDC 1500$.
[powerpress]
Klasycznie, posłuchaj nas na Spotify lub YouTube:
https://open.spotify.com/show/0L3V2ByO0taySOTZ9AyjDt
Konferencja Adobiego jest po prostu ogromna — wystawcy, youtuberzy, prezentacje nowości. W dzisiejszym odcinku usłyszysz o nowinkach z tego wydarzenia, jak np. Photoshop na iPada. Wszystkie ogłoszone nowości są już dostępne do pobrania. No, chyba że coś zostało dopiero zapowiedziane tak, jak Photoshop Camera czy Illustrator dla iPada. Te pojawią się na początku 2020.
Adobe pakuje Sensei do coraz większej liczby funkcji. I tutaj właśnie chodzi o tę automatyzację. Zadania, które były wcześniej oddelegowywane do stażystów i studentów, czyli rzeczy dość proste, dziś coraz częściej wykonuje AI. Algorytm przygotowuje proponowane rozwiązanie, a my mamy możliwość edycji jego sugestii lub zrobienia samodzielnie wybranego elementu. Próg wejścia jest więc coraz niższy.
Zobacz także Jaki edytor zdjęć wybrać? Oto lista płatnych i darmowych
Na konferencji zapowiedziane były również nowości w Premiere Rush, Premiere Pro, Adobe Fresco oraz Project Aero. Ten ostatni działa bardzo podobnie do Unity.
Automatyzacja oraz obniżanie progu wejścia nie dotyczy tylko produktów Adobe. Chodzi o zalewanie rynku IT ludźmi, którzy dzięki tym ułatwieniom szybko startują, ale jednocześnie zatrzymują się na tym poziomie. Rozmawiamy o tym temacie szerzej.
Wszelkie generatory są dobre do prototypowania, ale potem i tak siada do tego profesjonalista i optymalizuje, przerabia lub od nowa implementuje prototyp ręcznie. W odcinku również posłuchasz o tym, jak to Adrian zamienił Excela na Pythona.
Wspomniane demo ProjectKazoo:
Rozmawiamy także o kontroli wersji dla projektantów i o problemach z tym związanych. Tutaj delikatne sprostowanie: po nagraniu odcinka znalazłem jeszcze kilka aplikacji poza Abstract oraz Plant.
Opisałem te źródła tutaj: