Marzyliście kiedyś o tym, aby zostać bobrem? Dzięki polskiej grze „Timberborn” jest to możliwe!

Wprawdzie mieszkam w Gdańsku zaledwie niecałe 6 lat, ale powoli staję się małym lokalnym patriotą. Dlatego dziś przedstawię Wam bardzo ciekawą grę wprost z tego nadmorskiego miasta.

„Timberborn” to produkcja gdańskiego studio Mechanistry, która pojawiła się w zeszłym tygodniu na Steamie i od razu stała się niemałym hitem. W pewnym momencie była ona na drugim miejscu wśród bestsellerów, ustępując jedynie grze „Deathloop” francuskiego Arkane Studios. Aktualnie nie jest już tak wysoko, jednak wciąż utrzymuje się wśród najlepiej sprzedających tytułów.

Ludzie wyginęli. Czy lumberpunkowe bobry poradzą sobie lepiej? W tej polegającej na budowaniu miast grze czekają na ciebie genialne zwierzaki, pionowa architektura, kontrola rzek i zabójcze susze. Gra zawiera duże ilości drewna.

W „Timberborn” wcielamy się w bobry, które w postapokaliptycznej rzeczywistości muszą się odnaleźć i zbudować miasto opierające się ekstremalnym zjawiskom atmosferycznym. Aktualnie w grze można wybrać jedną z dwóch grywalnych frakcji bobrów i wznieść ponad 50 różnych budowli. Niektóre z nich są dostępne tylko dla danej frakcji.

Gra oferuje siedem map. Twórcy udostępnili także wbudowany edytor, który pozwala nam tworzyć własne lub pobierać te udostępnione przez innych. Aktualny tryb rozgrywki polega na niekończącej się walce o przetrwanie i rozbudowie kolonii bobrów w obliczu następujących po sobie pór – deszczowej i suchej. Każda susza może być bardziej zabójcza od poprzedniej.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Gra oferowana jest we wczesnym dostępie, jednak wydaje się, że twórcy wiedzą co robią. Na stronie produktu na Steamie, przeczytać możemy plany wydawcy na rozwój „Timberborn”. Z tej notatki dowiadujemy się, że early access trwać ma co najmniej rok, a twórcy w tym czasie chcą rozwijać grę, opierając się na sugestiach graczy.

Może to oznaczać dodatkowe frakcje bobrów, więcej rozgrywki związanej z wodą, bardziej rozbudowany system nauki, nowe zasoby czy łańcuchy pokarmowe lub coś z zupełnie innej bajki, na przykład system wymiany dóbr. Wszystko zależy od opinii nadsyłanych przez graczy.

timberborn

Timberborn w promocji otwierającej sprzedaż kosztuje 80,99 zł. Możecie również dołączyć do Discorda twórców, by mieć wpływ na rozwój gry, między innymi biorąc udział w „Beaver Brainstorms” („bobrowych burzach mózgów”) – rozmowach poświęcone konkretnemu tematowi, na przykład pomysłom na nowe frakcje. Trzymam kciuki za rozwój tytułu, nie tylko za sprawą lokalnego patriotyzmu, a samego pomysłu, który wydaje się dość świeży.