Nie działa komunikator Discord? A no nie działa. Na szczęście niektórzy użytkownicy przekazują nie tylko złe wieści.

Przestraszyłem się nie na żarty po zobaczeniu podejrzanego komunikatu, który wyświetlił się chwilę po uruchomieniu komunikatora Discord. “Sorry, you have been blocked. You are unable to access discord.com.”. Muszę przyznać, że nie jest to zbyt radosna wiadomość na dobre rozpoczęcie dnia. Od razu w mojej głowie zaczęły rodzić się obawy związane z jakimś atakiem na mój komputer, które okazały się przesadzone. Na całe szczęście.

//dzisiaj na dailyweb

Jak się okazało, aplikacja działa w telefonie bezproblemowo i nawet nie piśnie słowa na temat problemów technicznych. Także to już pierwsza uspokajająca wiadomość. Z czystej ciekawości i chęci naprawienia tego bubla zacząłem śledzić informacje dostępne w sieci, które w pełni uspokoiły moje rozochocone serce. Okazuje się bowiem, że w tarapaty wpadła znaczna większość internautów.  

Twoje konto zostało zablokowane? Spokojnie, Discord niedługo wróci do żywych

Na wstępie zajrzałem na znane forum reddita, na którym poruszono problem zablokowanych kont. Nikogo nie zaskoczę, jeśli powiem, że wpis zaczął cieszyć się coraz większą popularnością. Użytkowników z każdą minutą pojawiało się coraz więcej, ponieważ problem nie dotyczy tylko kilku jednostek. Jak się okazało, błąd pojawił się wszędzie i nie ograniczył się do jednego kraju.  

Discord

Rzuciłem okiem w jeszcze jedno miejsce. Serwis downdetector również ma swoje pięć minut, ponieważ pojawiło się w nim zaskakująco dużo zgłoszeń. Także nie ma powodu do obaw. Przy dobrych wiatrach aplikacja zacznie działać w ciągu najbliższych chwil, ponieważ niektórzy internauci podkreślają już teraz powrót do świata komunikacji. W moim przypadku trwało to nieco dłużej, dlatego zachęcam do cierpliwości.  

W sieci pojawiła się także całkiem pokaźna liczba rad, która zakłada usuwanie programu. Nie ma potrzeby do podejmowania aż tak drastycznych kroków, ponieważ wystarczy poczekać. Jestem święcie przekonany, że za chwilę sytuacja uspokoi się na tyle, aby każdy użytkowników mógł wrócić do rozmów z przyjaciółmi. Za pewne część osób nawet nie będzie wiedziała, że jakiś problem miał miejsce.