Możliwość głosowej obsługi głośnika bez konieczności używania rąk, różne sposoby montażu na ścianach oraz suficie, obsługa AirPlay2, Chromecast oraz Asystenta Google? Audio Pro G10 ma to wszystko oraz wiele więcej.
Design tego urządzania bardzo mi się spodobał już przy pierwszym wyciągnięciu z pudełka, które swoją drogą również jest ładnie zaprojektowane. Chyba bardziej nie da się wyeksponować faktu, że mamy do czynienie ze szwedzką marką.
Po wyciągnięciu z pudełka od razu trafił na regał w salonie aby zająć swoje docelowe miejsce. Nie będę ukrywał, że moje oczekiwania pod względem wyglądu zostały w pełni zaspokojone, a głośnik idealnie wpasował się w wystrój pomieszczenia. Finalnie wylądował na innym regale, ale nadal byłem z niego zadowolony przez cały okres trwania testów. Audio Pro G10 stał się kolejnym elementem mojego systemu multiroom właśnie ze względu na wsparcie AirPlay 2. Głośnik obsługujący ten protokół mam również w sypialni i zagrało to ze sobą idealnie.
Wykończenie przy użyciu materiału o dość wyrazistej teksturze powoduje, że ten głośnik będzie dobrze komponował się w wielu różnych pomieszczeniach. Jest minimalistycznie, dość uniwersalnie. Wielkość również nie będzie stanowiła problemu i w łatwy sposób da się znaleźć dla niego miejsce.
Jeśli chodzi o sterowanie, to mamy kilka możliwości do wyboru. Osobiście najczęściej korzystałem z niego przy pomocy OK GOOGLE oraz Spotify Connect. Głośnik podłączamy do naszej sieci WiFi więc do sterowania nim nie potrzebujemy smartfona. Mamy oczywiście możliwość korzystania z przesyłania dźwięku poprzez Bluetooth. W moim przypadku jednak zrobiłem to raptem raz ze względu na całkowicie wystarczające możliwości jaki daje podłączenie przez WIFi, wsparcie Google Cast oraz AirPlay 2. Na górze urządzenia do dyspozycji dostajemy panel 10 przycisków (głośność połączona w jedną pastylkę).
Powyżej przycisków dostępne są 4 diody świecące na różne kolory w zależności od tego, jakie polecenie wydamy głośnikowi. Mogą świecić na biało, gdy przetwarza nasze polecenie lub na kolory Google, gdy użyjemy tego asystenta. Poniżej natomiast mamy 3 dodatkowe diody, każda opisana nazwą źródła, z którego aktualnie odtwarzany jest dźwięk (WiFi, Bluetootg, Aux). Gniazdo Aux znajduje się z tyłu głośnika, zaraz obok portu zasilania.
Na tyle urządzenia znajdziemy również przycisk resetowania oraz gwint przydatny podczas mocowania do ściany lub sufitu. Nie miałem okazji przetestować opcji resetowania – nie była potrzebna. Pomimo tego, że tyłu urządzenia nie oglądamy zbyt często (no chyba, że zostanie zamontowane na suficie) jest od również dopracowany i żebrowania na solidnym plastiku przypominają mi wzór, jaki da się znaleźć na różnego rodzaju radiatorach, głośnik jednak nie grzeje się więc jest to zabieg stricte stylistyczny.
W tak małej obudowie (140 x 193 x 140) producent upchnął 52 W mocy wzmacniacza. Do dyspozycji mamy przetwornik wysokotonowy 31mm, niskotonowy 76mm oraz dwie membrany bierne 114mm. Membrany umieszone są po bokach urządzenia, natomiast tweeter oraz woofer z przodu. Przód jest tam, gdzie znajduje się logo Audio Pro.
Pomimo kompaktowych rozmiarów głośnik gra naprawdę dzielnie. Przy niskich poziomach głośności dźwięk jest nadal wyraźny i da się usłyszeć wiele detali odtwarzanych utworów. Testowałem go w pomieszczeniu o powierzchni około 27 metrów kwadratowych. Umiejscowiony właściwie centralnie, przy ścianie był bez problemu w stanie wypełnić całe pomieszczenie dźwiękiem. Małą imprezę obsłuży bez większych problemów. Dźwięk płynący z przetworników Audio Pro G10 jest bardzo przyjemny dla ucha, dość relaksacyjny, neutralny. Bass jest soczysty i dobrze zbalansowany w stosunku do reszty, nie dominuje. Dzięki temu, że tak dobrze radzi sobie z odtwarzaniem na niskich poziomach, to idealnie nada się do wypełniania mieszkania w dźwięki. Bardzo dobrze słuchało mi się na nim lofi beats.
Jeśli ktoś szuka inteligentnego głośnika, który będzie miał zapewnić ciepłe dźwięki w jego domu to AudioPro G10 jest urządzeniem wartym rozważenie. Wsparcie dla dwóch najpopularniejszych sposobów przesyłania dźwięku Google Cast oraz AirPlay zadowoli sporą większość użytkowników.
Artykuł powstał przy współpracy z marką Top Hi-Fi Audio & Video Design.
Artykuł partnerski, stworzony przy współpracy z zewnętrznym partnerem.