Od ponad dwóch tygodni miałem okazję testować głośnik, a konkretnie Audio Pro A10. Po takim czasie mam całkiem niezłe rozeznanie na temat tego sprzętu.

Audio Pro A10 – wykonanie

W żołnierskich słowach? Głośnik bardzo mi się podoba.  Zaczynając jednak od początku, to w górnej części urządzenia znajdziemy całkiem  całkiem sporą ilość przycisków. To niepopularna zagrywka, ale bardzo praktyczna, bo oznacza, że mamy dostęp do mnogiej ilości funkcji urządzenia, bez sięgania do smartfona.

R E K L A M A

Pozwalają one sterować poziomem głośności, zatrzymywaniem oraz wznawianiem odtwarzania, zmianą źródła dźwięku oraz możliwość ustawienia skrótów do konkretnych playlist, utworów oraz wykonawców. Zabrakło jedynie możliwości przełączania na kolejny utwór lub cofania.

Audio Pro A10 – obsługa

W kwestii obsługi zacznijmy od sparowania urządzenia. Po pobraniu aplikacji producenta przychodzi pora na połączenia głośnika z Internetem. Drobnostką jest konieczność wyłączenia danych komórkowych, można być podpiętym tylko pod WiFi samego głośnika.

Po podłączeniu głośnika z siecią WiFi dostałem komunikat o możliwości podpięcia Alexy. Nie wiedziałem jak działa ta funkcja skoro głośnik nie ma wbudowanego mikrofonu. Po kilku dniach postanowiłem sprawdzić zakładkę Alexa w opcjach do wyboru źródła dźwięku.

Okazało się, że głośnik traktuje telefon jako pilot z mikrofonem. Po przytrzymaniu przycisku w aplikacji można wypowiedzieć komendę, a kiedy puścimy głośnik, przetworzy go. Opcja dla bardziej ukierunkowanych użytkowników, w moim przypadku funkcja ta nie była niezbędna, więc ją wyłączyłem.

Ekran odtwarzanej piosenki wygląda nowocześnie dzięki zmianie kolorów, które są dopasowane do okładki.

Mamy możliwość odtwarzania muzyki bezpośrednio z aplikacji. Głośnik wspiera Spotify Connect, więc w tym przypadku odtwarzać z pominięciem aplikacji producenta. Po wybraniu skrótu do serwisu mam możliwość przeglądania utworów dostępnych na platformie.

Audio Pro A10 – brzmienie

Głośnik brzmi nieźle. W moim przypadku postanowiłem nieco pozmieniać EQ, żeby dopasować dźwięk jeszcze bardziej do tego, do czego jestem przyzwyczajony. Lista zewnętrznych serwisów, z których można korzystać jest naprawdę rozbudowana. a jest to: Spotify. TuneIn, Tidal, iHeartRadio, Napster, Qobuz, vTuner, Deezer, oraz Amazon Music. Jedynie spotify można odtwarzać z pominięciem aplikacji producenta przez sieć WiFi.

Audio Pro A10 możemy także połączyć się z głośnikiem przez Bluetooth. Ponadto także do dowolnego urządzenia z wyjściem audio na AUX. Dla użytkowników Apple jest także obsługa AirPlay.

Audio Pro A10 – podsumowanie

Jak to wszystko zebrać ze sobą i podsumować? Audio Pro A10 to ciekawy sprzęt i alternatywa dla sprzętów dostępnych na rynku. Posiada przyzwoity dźwięk, mnogość możliwości integracji z serwisami streamującymi muzykę, czy zewnętrznymi urządzeniami.