Dropboxa nie muszę nikomu przedstawiać. Każdemu z nas ułatwia na co dzień żywot – prywatnie i zawodowo. Postanowiłem, że podzielę się z Wami paroma patentami o których, być może, nie słyszeliście. Skupiłem się tylko na tych, które faktycznie mogą wpłynąć na jakość Waszego e-życia. Wygoda i praktyczność w jednym artykule. Zaczynamy!
1. Dropbox offline
Jeżeli dodasz do ulubionych dany plik graficzny lub dokument na swoim smartfonie używając oficjalnej aplikacji Dropboxa, możesz go przeglądnąć później, nawet jeżeli nie jesteś połączony z internetem.
[slider source=”media: 16137,16138″ link=”lightbox” width=”560″ title=”no” pages=”no” mousewheel=”no”]
2. Dropbox jako „Dokumenty”
By zaoszczędzić czasu i miejsca, możesz zapisywać wszystkie pliki bezpośrednio w folderze Dropboxa. Wymaga to paru linijek w Terminalu (MAC) lub małej zmiany ustawień w Windowsie.
MAC:
Otwórz Terminal i wpisz: cd Dropbox
. Wciśnij enter i dalej: ln -s ~/Documents /Documents
. Ponownie enter i wsio.
Windows:
Kliknij PPM na folder „Dokumenty”, wybierz Właściwości, potem „Uwzględnij folder…”. Wybierz folder należący do Dropboxa i voila!
3. Pliki przez email
Gdy nie masz dostępu do Dropboxa w postaci aplikacji, istnieje pocztowa alternatywa by wrzucić pliki do swojego folderu. Zakładając konto na SendToDropbox.com możesz wysyłać pliki jako załączniki mailowe, które automatycznie pojawią się w Twoim folderze. Eureka!
4. Wrzucanie plików po URL
URL Droplet pozwala Ci na wrzucanie plików znalezionych i zamieszczonych w internecie na Twojego Dropboxa bez konieczności zapisywania ich na dysku/smartfonie. Przydatne szczególnie przy plikach PDF i pochodnych. Kopiujesz link do danego pliku i wklejasz w formularzu URL Droplet.
5. Niech Dropbox zasysa Twoje torrenty!
Będąc poza domem wystarczy, że po odpowiednim ustawieniu klienta torrent (uTorrent, BitTorrent itp.) wrzucisz plik .torrent do folderu DB, by zawartość torrenta została pobrana automatycznie i umieszczona w Twoim folderze. Oczywiście, że mówimy tu stricte hipotetycznie, bo torrenty są złe.
6. Dropbox jako hosting
Co?! Tak, tak. Jak jesteś wyjątkowo skąpy lub z jakiegoś innego powodu nie chcesz płacić za hosting ani korzystać z darmowego (choćby z powodu reklam) to za pomocą takich serwisów jak DropPages (twojastrona.droppages.com) czy Pancake.io (.pancakeapps.com lub Twoja dowolna domena) możesz stworzyć małe, proste portfolio (i nawet edytować za pomocą HTML) i umieścić je na Dropboxie – działa!
7. Backup Twojego WordPressa
Istnieje masa wtyczek, która automatycznie umieszcza backup Twojej strony opartej na WordPressie w folderze Dropboxa. Polecam tę oto wtyczkę.
Tyle ode mnie w kwestii „pudełka na zrzut”. Znasz jeszcze jakieś patenty w które zamieszany może być Dropbox? Podziel się nimi w komentarzach. Z góry dziękuję!
Autor: Bartosz Andrzejewski