Dysk lokalny odpadał, jako że szczęścia do ich żywotności raczej nie mam. Trzymanie ich na serwerze hostingowym, wchodziło w grę jednak dostęp do plików poprzez protokół FTP wydawał się mało wygodny. Założyłem więc z czystej ciekawości konto na Dropbox. Bardzo mile się rozczarowałem.

Czym właściwie jest słynny Dropbox? To miejsce na serwerze, którym możemy w bardzo wygodny sposób zarządzać. Co to znaczy w praktyce? Najprostszy przykład, klikając prawym przyciskiem myszy, możemy wysłać folder ze zdjęciami, który chcemy udostępnić znajomym. Dropbox może stworzyć wirtualny folder na naszym dysku, a gdy dodamy do niego pliki – automatycznie zostaną wysłane na serwer. Co ważne, możemy dostęp do folderu zdefiniować na kilku komputerach i ustawić synchronizacje na każdym z nich. Cudo.

W standardzie otrzymujemy do dyspozycji 2GB* do dyspozycji, w ramach darmowego konta. Jednak, kiedy nasz znajomy założy konto z naszego linku referencyjnego, otrzyma dodatkowe 250MB do dyspozycji. On i co ciekawe my. Polecam wszystkim, każdy z pewnością znajdzie zastosowanie dla siebie tej naprawdę ciekawej usługi. Dodaje link, z REFem – może ktoś się zdecyduje :-)

Załóż konto w Dropbox

* popełniłem gafę, wcześniej informowałem o 4GB a okazuje się, że niestety tylko 2 GB.