Nowe technologie to nie tylko smartfony, komputery i inteligentne systemy. To także udogodnienia dla rodziców. Platforma 4Parents to namacalny dowód na to, jak potrzebne, a zarazem przydatne są aplikacje dla żłobków i przedszkoli. Dziś chcemy przybliżyć wam możliwości narzędzia, które jest nie tylko estetyczne i intuicyjne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Powiedzmy to jasno – przejrzystość i możliwość ekspresowego dodarcia do interesujących rodzica opcji jest tu kluczowa.

Platforma 4Parents jest dostępna z poziomu przeglądarki internetowej. Z racji tego, że dziś większość aktywności sieciowych realizujemy za pomocą smartfona, wersja webowa może być tylko sprawnym dodatkiem do aplikacji mobilnej. Usługodawca pomyślał o programach dla dwóch najpopularniejszych platform – Android oraz iOS. Oznacza to, że aplikację możemy zainstalować zarówno na telefonach Samsunga, Sony, HTC, Xiaomi czy Redmi, jak i na iPhone’ach od Apple. Wystarczy odwiedzić repozytoria Google Play lub App Store i pobrać 4Parents za darmo.

4Parents 2

Czym tak naprawdę jest 4Parents? To nic innego, jak system pozwalający nam koordynować bytność naszej pociechy w przedszkolu lub żłobku. Aplikacja mobilna umożliwia: kontakt z placówką, otrzymywanie ważnych komunikatów, przeglądanie galerii zdjęć z wydarzeń, a także realizowanie płatności bezpośrednio z poziomu programu. Użytkownicy otrzymują też bogaty zestaw informacji o aktywnościach dzieci. Przejdźmy do szczegółów.

4Parents: kontakt z placówką, ogłoszenia i płatności

Po uruchomieniu aplikacji przywita nas ekran domowy z informacją o godzinie zamknięcia placówki. To przydatne, szczególnie jeśli chcemy odpowiednio zaplanować odbiór malucha z przedszkola lub żłobka, ale także wtedy, kiedy zależy nam na szybkim i bezpośrednim kontakcie z pracownikami (np. nauczycielem).

Nieco niżej zauważymy kolorowe prostokąty, które opisują dostępne funkcje aplikacji. Do poszczególnych sekcji możemy dotrzeć także po rozwinięciu bocznego menu. Znajdziemy tam dodatkową możliwość kontaktu z placówką oraz panel ustawień.

W zakładce wiadomości możemy zapoznać się z historią korespondencji z placówką, ale możemy także nawiązać kontakt z nauczycielem naszego dziecka. Wszystko realizowane jest w formie czatu. Naturalnie, my jako rodzic, otrzymamy informację o odczytaniu naszego zapytania.

Ciekawie prezentuje się również panel z ogłoszeniami. Trafiają tutaj wszystkie informacje, które mogą dotyczyć naszego malucha. W grę wchodzą komunikaty, takie jak: wycieczka do zoo, zbiórka nakrętek na cele charytatywne oraz podobne. To znacznie praktyczniejsze, niż komunikacja za pośrednictwem poczty e-mail. 4Parents to swoisty hub spinający wszystkie niezbędne kwestie związane z przedszkolem lub żłobkiem.

Obecność dziecka w żłobku lub przedszkolu wiąże się z cyklicznymi opłatami. Tutaj również może pomóc nam aplikacja mobilna 4Parents. Wystarczy, że udamy się do zakładki Opłaty, gdzie czekają na nas trzy osobne kategorie: do zapłaty, w trakcie oraz opłacone. Historia płatności to bez wątpienia przydatny dodatek, dla osób chcących możliwie efektownie kontrolować swoje wydatki.

Jak widać, 4Parents pozwala na tłumaczenie komunikatów na język aplikacji.

Po wejściu w dowolną płatność, zobaczymy informacje o terminie płatności, stawce oraz statusie płatności. Możemy tu również wygenerować potwierdzenie transakcji. Najważniejsze jest jednak to, że aplikacja 4Parents pozwala nam na realizowanie zobowiązań finansowych względem placówki. Płatności obsługuje BlueMedia, a co ważne – nie musimy (choć możemy) logować się do naszego banku. Zaimplementowano tutaj bowiem możliwość wykorzystania kodu BLIK. System płatności PSP (Polski Standard Płatności) jest godnym zaufania rozwiązaniem, z którego Polacy korzystają niezwykle chętnie.

Bądź na bieżąco z informacjami o swoim dziecku

Wśród wielu sekcji dostępnych w aplikacji, szalenie istotna okazuje się zakładką Dzieci. Znajdziemy tu listę naszych latorośli wraz ze zdjęciem lub inicjałami. Po wejściu w panel danego dziecka otrzymujemy dostęp do historii obecności prezentowanej na kalendarzu, aktywnościach dziecka, opiekunach prawnych oraz osobach odbierających. W przypadku tych ostatnich możemy dodać kolejne pozycje. Trzeba przy tym pamiętać, że konieczne będzie zdefiniowanie imienia, nazwiska, numeru dokumentu, stopnia pokrewieństwa oraz telefonu kontaktowego. Co ważne, zezwolenie może mieć charakter czasowy.

Aplikacja umożliwia zgłaszanie nieobecności dziecka. Aby to zrobić, wystarczy udać się do sekcji Dzieci, a następnie wybrać Zaplanowane nieobecności. To właśnie tutaj rodzic określi liczbę dni nieobecności oraz poda jej powód. Ważna uwaga – niektóre placówki mają określoną godzinę, do której należy zgłosić fakt nieobecności podopiecznego. Po przekroczeniu terminu zostaje naliczana opłata, która najczęściej jest z związana z cateringiem.

Wyjątkowo wdzięcznym miejscem jest Galeria, w której pojawiają się zdjęcia z zajęć odbywających się w przedszkolu lub żłobku. Nie mówimy jedynie w dodatkowych atrakcjach plastycznych czy sportowych, ale również o wypoczynku w ramach placu zabaw przynależącego do placówki.

Tym, co może zwrócić uwagę, jest także Dysk. To nic innego, jak przestrzeń w chmurze, w ramach której placówka może udostępniać ważne dokumenty, jak np. status przedszkola i jadłospis na najbliższe dni. Znajdziemy tutaj również inne treści, a ich rodzaj zależy wyłącznie od władz placówki.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Przejrzysty interfejs to gwarancja wygody

Wszystko, co omówiliśmy powyżej, ma niebagatelne znaczenie dla wygody użytkowania aplikacji dla przeszkoli i żłobków. 4Parents zapewnia szereg funkcji, które istotnie wpłyną na komfort komunikacji na linii rodzic-placówka, ale wszystko to nie miałoby znaczenia, gdyby nie przejrzysty interfejs. Aplikacja 4Parents została zaprojektowana z należytą starannością, co widać w dopracowaniu poszczególnych elementów. Odnalezienie poszukiwanych elementów nie sprawia problemu, a wszystko opakowano w atrakcyjną i miłą dla oka kolorystykę.

4Parents

Więcej o 4Parents dowiecie się ze strony projektu oraz witryny usługodawcy Software Hub.

Materiał powstał przy współpracy z Software Hub.