Zgodnie z oczekiwaniami, zegarek Xiaomi Watch S3 trafia do Europy, a my testujemy go już od kilku dni. Na recenzję musicie zaczekać jeszcze tydzień lub dwa, natomiast dziś chcę opowiedzieć Wam o pierwszych wrażeniach z użytkowania.
Ważne jest to, że Xiaomi Watch S3 jest pierwszym smartwatchem z systemem HyperOS, więc mówimy o istotnej nowości. Sprzęt otrzymałem do użytku jako egzemplarz przedpremierowy i nie znam na ten moment oficjalnej ceny. Nieoficjalnie wiem, że będzie to 649 zł, więc całkiem optymalnie jak za smartzegarek tej klasy.
Jak wspomniałem, podobnie jak w smartfonach, również tutaj HyperOS zastępuje wysłużone już oprogramowanie. Wizualnie, nakładka prezentuje się ciekawie i jest relatywnie lekka. Animacje sprawiają wrażenie płynnych, a ja nie muszę czekać na reakcję zegarka na wydawane mu polecenia. Mamy tutaj ponad 150 trybów sportowych, które wspierane są monitorowaniem tętna, wysycenia krwi tlenem oraz snu. Chętni mogą śledzić także sen czy poziom stresu. Ot, informacje, które można przetwarzać na swoje potrzeby.
Xiaomi Watch S3 – pierwsze wrażenia
W zestawie, poza samym zegarkiem, przyjechała do mnie ładowarka, która sprawia wrażenie indukcyjnej. W istocie jest to ładowarka oparta na fizycznych pinach, którymi ładowany jest akumulator. Na szczęście jest to konstrukcja magnetyczna i zegarek siedzi w niej wyjątkowo mocno.
Metalowa koperta o wymiarach 47 x 47 x 12 mm wykonana jest w lwiej części ze stali nierdzewnej. Zegarek nie jest może smukły, za to sprawia wrażenie niezwykle solidnego i to zwyczajnie czuć. Lwią część frontu wypełnia 1,43-calowy o rozdzielczości 466 x 466 pikseli o jasności 600 nitów. Otacza go bezel, który możemy bez przeszkód wymienić, lekko go odkręcając. Lekko wymienimy też paski 22 mm, które wypniemy poprzez przesunięcie teleskopu specjalną sprzączką.
Wykonanie całej konstrukcji jest wzorowe i naprawdę trudno mi się tu przyczepić do najdrobniejszych szczegółów. Jest lepiej, niż może to sugerować przynależność do kategorii cenowej. Chcąc cieszyć się wszystkimi funkcjami oraz integracją ze smartfonem, konieczna będzie instalacja aplikacji Mi Fitness, która stanowi swoiste centrum zarządzania zegarkiem. Z jej poziomu ustawimy interesujące nas elementy i zadbamy o odpowiedni dobór powiadomień.
Co z tym HyperOS? O możliwościach nowego systemu opowiem więcej w pełnej recenzji, natomiast dziś chcę podkreślić, że na ten moment oprogramowanie działa nad wyraz sprawnie i jestem w podziwie tego, jak szybko i płynnie prezentują się animacje. Nie uświadczyłem też żadnego błędu, a przyznam, że brałem pod uwagę pojawienie się takowych. Na koniec przypominam o specyfikacji technicznej:
- Materiał: Aluminium i stal
- Materiał paska: guma
- Wymiary: 47 x 47 x 12 mm
- Waga: 44 gramy
- Ekran: 1,43-calowy AMOLED o rozdzielczości 466 x 466 pix, zagęszczenie 326 ppi
- Akumulator: litowo-jonowy 486 mAh
- Żywotność akumulatora: od 3 do 15 dni
- Odporność na wodę: 5 ATM
- Moduły: NFC, Bluetooth