Przedstawiamy ekosystem OPPO na przykładzie smartfonu OPPO Reno8 T, tabletu OPPO Pad Air oraz słuchawek OPPO Enco Air3. Dowiedz się, w jaki sposób powiązane ze sobą rozwiązania producenta zapewniają efektywną pracę, spójną komunikację oraz relaksującą rozrywkę. Kluczem jest tutaj platforma ColorOS.
Czym właściwie jest ekosystem? To nic innego, jak zbiór urządzeń, akcesoriów oraz usług od jednego producenta, które za sprawą ścisłej, bezobsługowej współpracy tworzą wygodne, bezproblemowe i przyjazne użytkownikowi środowisko. Ekosystem OPPO możemy tworzyć z wielu różnych urządzeń, natomiast w większości przypadków „do szczęścia” potrzeba jedynie trzech sprzętów. W naszym przykładzie posłużymy się zestawem, na który składają się: słuchawki OPPO Enco Air3, Smartfon OPPO Reno8 T, a także tablet OPPO Pad Air. Dlaczego w ogóle warto zawracać sobie głowę ekosystemem? Poznajmy zalety wspomnianej zależności.
Przede wszystkim możemy oczekiwać płynnej i pełnej synchronizacji pomiędzy urządzeniami. Ekosystem OPPO rozwijany jest od lat, dzięki czemu użytkownicy, którzy zdecydują się zawierzyć rozwiązaniom producenta, otrzymają zestaw funkcji pozwalających na wzajemne przesyłanie plików, przenoszenie danych, przełączanie się pomiędzy sprzętami, a także spójny design. Tak, nie da się ukryć, że akcesoria OPPO, podobnie jak tablety czy smartfony cechuje to samo wzornictwo. Warto również mieć świadomość tego, że opisywana symbioza działa bezproblemowo. Taki poziom komfortu jest nieosiągalny w przypadku korzystania ze sprzętu różnych marek.
Spójność nie musi być droga – ekosystem OPPO i stosunek ceny do jakości
Obserwując krajobraz światku technologicznego można odnieść wrażenie, że stworzenie ekosystemu z urządzeń i usług bywa kosztowne. Cena ekosystemu OPPO taka nie jest. W rozsądnej kwocie można skompletować solidny zestaw oparty o platformę ColorOS. Stosunek ceny do jakości to jedna z ważniejszych zalet tego, co oferuje producent. Nie musimy więc rujnować budżetu domowego, chcąc otrzymać pełną spójność pracy z elektroniką.
Sercem ekosystemu OPPO jest platforma ColorOS, która spina istotne funkcje, takie jak Multi-Screen Connect, multipoint oraz OPPO Share. Oczywiście ważne są również inne elementy wspierające pracę wielozadaniową oraz rozrywkę. Mam tu na myśli rozwiązania pokroju dzielonego ekranu czy elastycznych okien.
Kluczowe elementy ekosystemu OPPO
Zacznijmy od rzeczy, która dla niektórych ma wyjątkowe znaczenie. Jestem estetą, wzrokowcem i lubię otaczać się ładnymi przedmiotami. Idealnie, gdy są do siebie zbliżone stylistycznie. W tej materii OPPO nie ma się absolutnie czego wstydzić. Przyglądając się urządzeniom razem lub każdemu z osobna, z pewnością dostrzeżemy wiele wspólnych niuansów, choćby moduł aparatu, a także fakturę plecków tabletu i smartfonu.
Tym, co urzekło mnie podczas korzystania z ekosystemu OPPO, była funkcja Multiscreen Connect. To tak naprawdę system zarządzania plikami, powiadomieniami oraz innymi aktywnościami realizowanymi w ramach urządzeń. Smartfon, po podłączeniu do tabletu pozwala na wygodne, dwukierunkowe przesyłanie zdjęć, filmów i innych plików pomiędzy ekranami urządzeń. To nie tylko skraca czas potrzebny na realizacje czynności, ale to także swego rodzaju satysfakcja z tego, jak sprawne jest funkcjonowanie całości. Naturalnie, nie musimy ograniczać się do „suchego” przesyłania standardowych typów danych. Dla przykładu – wrażenie robi możliwość kopiowania tekstu na jednym urządzeniu i wklejania go na drugim. Z racji tego, że często zdarza mi się pracować z kilkoma sprzętami jednocześnie, doceniałem opisywany ficzer. Co więcej, Multiscreen Connect działa również na komputerze z systemem Windows 11. Rozwinięciem wspomnianego rozwiązania jest OPPO Share, czyli funkcja, która pozwala dzielić się plikami pomiędzy urządzeniami producenta. Wysyłka to zaledwie kilka tapnięć w ekran.
Słuchawki to jedno z moich narzędzi pracy. Za ich pomocą zapoznaję się z informacjami multimedialnymi, śledzę istotne dla mnie eventy w formule online, ale prowadzę także wideokonferencje. Nie zawsze realizuję to za pomocą jednego urządzenia. Bywa, że opuszczając „calla” na tablecie, chcę od razu odsłuchać wiadomość głosową, która czeka na mnie na smartfonie. Dla ekosystemu OPPO nie stanowi to wyzwania. Słuchawki OPPO Enco Air3 połączone są zarówno z Reno8 T, jak i Pad Air. To tak zwany multipoint – funkcja, dzięki której przełączanie się pomiędzy źródłami dźwięku jest wygodne i w pełni automatyczne. W tym miejscu warto również zaznaczyć, że połączenie nawiązywane jest od razu po otwarciu etui słuchawek.
Zestaw idealny – smartfon OPPO Reno8 T, tablet OPPO Pad Air i słuchawki OPPO Enco Air3
Wiecie już, jakie zalety cechuje ekosystem OPPO. Teraz pora skompletować zestaw i określić cechy poszczególnych elementów. Zacznijmy od smartfonu, gdyż w mojej opinii to dziś najczęściej wykorzystywany przez przeciętnego użytkownika sprzęt. W naszym przykładzie postawiłem skupić się na OPPO Reno8 T, który wyróżnia się na tle konkurencji cenowej kilkoma dodatkami. Jednym z nich jest tak zwany „mikroobiektyw”, czyli aparat z funkcją mikroskopu, który pozwala na realizację fotografii mobilnej z nawet 40-krotnym przybliżeniem. Kolejny „bajer”, który nie mógł mi umknąć to tryb Ultra Volume dostępny w głośniku stereo. Po aktywacji rzeczonej opcji głośność podbijana jest o kolejne 40%. Docenicie to na plaży, w parku, a nawet podczas opieki nad dziećmi.
Miałem okazję obcować z urządzeniem i muszę przyznać, że w temacie fotografii, poza „mikroskopem”, warto docenić obecność 100 MP aparatu głównego z dedykowaną matrycą OVA 0B40. Efekty zabawy można podziwiać na 6,4-calowym panelu AMOLED, który otrzymał certyfikat SGS eye care. Wydajność zapewnia chipset MediaTek Helio G99 z silnikiem Dynamic Computing Engine dbającym o płynność działania. Do obsługi takiego setupu potrzeba energii, o którą zadba akumulator o pojemności 5000 mAh ładowany mocą 33 W, dzięki technologii SUPERVOOC.
Wizualnie OPPO Reno8 T prezentuje się okazale i występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – pomarańczowej oraz czarnej. Co więcej, w obwódce tylnego aparatu znajdziemy specjalną diodę Orbit Light odpowiadającą za powiadomienia w ośmiu różnych kolorach. Czy jest to najlepszy smartfon do 1700 zł? Patrząc na możliwość współpracy z innymi urządzeniami – zaryzykowałbym i odpowiedział – owszem.
Przejdźmy do tabletu – OPPO Pad Air, bo tutaj dzieje się naprawdę sporo. Sprzęt świetnie sprawdza się jako narzędzie pracy, na co wpływ mają dwa elementy interfejsu – dzielony ekran oraz elastyczne okna. W pamięci mocniej utkwiło mi drugie z rozwiązań. Możemy bowiem zmniejszać widok danej aplikacji do poziomu okienka, które jest zawsze na wierzchu. Korzystałem z tego nieustannie, gdyż ekran o słusznej przekątnej 10,36-cala najzwyczajniej w świecie sprzyja multitaskingowi. Rzecz jasna, wyświetlacz obsługujący 10-bitowy kolor, sprawdzi się także w konsumpcji multimediów, a jako że rozrywka to nie tylko obraz, ale także dźwięk, producent wyposażył OPPO Pad Air w głośniki stereo zgodne z Dolby Atmos i dźwiękiem przestrzennym 3D klasy kinowej. Taki sprzęt wymaga solidnego zasilania. Bez obaw, w konstrukcji użyto baterii z ogniwem o nominale 7100 mAh. Podobnie, jak w przypadku OPPO Reno8 T, tutaj również mamy do czynienia z systemem ColorOS.
Nasz zestaw dopełniają słuchawki TWS – OPPO Enco Air3. To pierwszy model w tej półce cenowej z chipem Digital Signal Procesor (DSP), ale nie zabrakło tutaj również funkcji OPPO Alive Audio, która wspiera dźwięk HiFi. Przetworniki o wielkości 13,4 mm zapewnią soczyste basy, ale także szerokie wokale. Nie powinniśmy obawiać się incydentalnego kontaktu z wodą, co potwierdza klasa IP54. Sprzęt ważący zaledwie 3,7 g pracuje w standardzie Bluetooth 5.3, co oznacza satysfakcjonujący zasięg oraz stabilność połączenia. Dodam jeszcze, że wbudowany akumulator pozwoli na 2 godziny odtwarzania audio zaledwie po 10 minutach ładowania.
Cały zestaw będzie nas kosztował 3047 zł, natomiast mówimy o cenach premierowych. Sprzęt można znaleźć także w opcjach promocyjnych. Na wspomnianą kwotę składają się odpowiednio – smartfon OPPO Reno8 T (1699 zł), tablet OPPO Pad Air (1099 zł) oraz słuchawki OPPO Enco Air3 (249 zł). W zamian otrzymujemy solidny ekosystem. Byłoby nietaktem, twierdzenie, że nie jest to opłacalne.
Artykuł partnerski, stworzony przy współpracy z zewnętrznym partnerem.