Disney+ wdarł się do naszego kraju i nie wziął jeńców. Od poniedziałku 13 czerwca dostaliśmy ogromną bazę nowych produkcji, ale pojawia się klasyczny problem: co właściwie obejrzeć? Przygotowałem dla Was krótki przewodnik po tym, od czego właściwie możecie zacząć swoją przygodę z Disney+ i jakie produkcje wybrać na start w kilku najpopularniejszych kategoriach tematycznych
Nie wiem, czy to moje wrażenie, ale produkcje netflixowe stały się dość mocno schematyczne i przede wszystkim oklepane. Nie liczę wszystkich produkcji lokalnych, takich jak np. Suburra, który był nieobliczalny, zaskakujący, czasem nudnawy, ale nie miał tych klasycznych pierwiastków typowej amerykańskiej szmiry, których pełno na tej platformie. Z dużym uśmiechem na twarzy wyczekiwałem premiery Disney+, bo to w końcu powiew świeżości na naszym rynku streamingowym, pośród lichych produkcji, a nie da się ukryć, że Disney+ ma kilka tytułów, które oczywiście trzeba zobaczyć.
Co obejrzeć na Disney+?
Dlatego jeśli już przebrnęliście przez nasz wielki poradnik Disney+ vs Netflix vs HBO Max, to z pewnością wiecie czego Wam potrzeba.
Na pierwszy ogień idą więc ceny abonamentów największych usług streamingowych, które są dostępne w Polsce. Każda kolejna platforma z początku kusi atrakcyjnymi cenami, aby oczywiście przyciągnąć wiernych klientów. Dla przykładu Disney+, który już jest w Polsce, przez ostatnie tygodnie oferował 12 miesięcy abonamentu w cenie 8, zatem 4 okresy rozliczeniowe mielibyśmy za darmo. Teraz promocja została wznowiona i dla nowych użytkowników 12 miesięcy dostajemy w cenie 8, czyli płacimy 229,90 zł za rok (zamiast 347,88 zł przy płatności miesięcznej). Jeden miesiąc natomiast kosztuje 28,99 złotych i mamy dostęp do pełnego pakietu, bez podziału na jakość itd., jak to w przypadku Netflixa. – porównanie pakietów Disney vs Netflix vs HBO
Osobiście cieszę się na kilka nowości, które wraz z pojawieniem się Disney+ w końcu stały się dostępne w naszym kraju. Przede wszystkim cała sama Gwiezdnych Wojen. Pewnie nieco wstyd się przyznać, ale nie oglądałem żadnej części i właściwie mój syn i jego pasja do Star Warsów mnie nieco przymusiła, żeby zacząć oglądać całą sagę z nim. Popełniłem nawet wczoraj tekst na ten temat.
A teraz jestem już blisko popularnego kryzysu wieku średniego i nieco mądrzejszy o życiowe doświadczenia. Te podpowiadają mi, że warto jednak sprawdzić wszystko to, co się za młodu bojkotowało. Moim największym odkryciem sprzed lat jest to, że sałata na kanapkach jest pyszna! Za dzieciaka robiłem tzw. chimery, kiedy tylko widziałem to zielone ustrojstwo na kanapkach, w efekcie czego, sałaty spróbowałem ponownie po 20 latach i okazało się… że zmarnowałem dwie dekady pysznych kanapek. By jednak oddać uczciwość sytuacji, za szczypiorem dalej nie przepadam.
Jak to się ma do Gwiezdnych Wojen? Mam wrażenie, że ta saga może być tą moją, wspomnianą sałatą. Z tą różnicą, że w zasadzie nie było okazji, żeby tematem się zainteresować, aż do pewnego przełomu w przedszkolu mojego syna. – Nie oglądałem żadnych Gwiezdnych Wojen – czy staną się one moją „sałatą”?
Przejdźmy jednak do tego co najistotniejsze, o to moje krótkie zestawienie, podzielone na najważniejsze kategorie – materiałów, które widziałem i uwielbiam lub tego, co zamierzam obejrzeć w pierwszej kolejności. Mam nadzieję, że będzie to dla Was stanowić ciekawą opcję na start z Disney+.
Disney+ dla dzieci
Disney+ Pixarem stoi, a jak wiadomo to najlepsze filmy dla dzieci! Jestem ogromnym fanem właściwie każdej produkcji, a oto kilka z moich propozycji dla Was i Waszych milusińskich.
Luca (2021)
Coco (2017)
Odlot (2009)
Uniwersytet Potworny (2013)
Kraina lodu (2013)
Nasze magiczne Encanto (2021)
To nie wypanda (2022)
Seriale
Wandavision (2021)
Mandalorian (2019)
Obi Wan Kenobi (2022)
Księga Bobby Fetta (2021)
Scrubs (2010)
Family guy
Loki (2021)
Filmy Marvel
To najpewniej błąd mówić, że Disney+ Star Warsami stoi, bo to nieprawda. Disney+ stoi Marvelami. Wybór jest ogromny, aż ciężko wybrać najciekawsze produkcje, ale macie tego do wyboru pełno. Oto kilka moich propozycji:
Logan: Wolverine (2017)
Eternals (2021)
Deadpool (2016)
Moon Knight
Gwiezdne wojny
Gwiezne wojny część IV – Nowa Nadzieja (1977)
Cała kolekcja!
- Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo (1999)
- Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów (2002)
- Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów (2005)
- Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja (1977)
- Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje (1980)
- Gwiezdne wojny: część VI – Powrót Jedi (1983)
- Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (2017)
- Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja: Sezon 1
- Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (2015)
- Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie (2019)
- Gwiezdne wojny: Wizje: Sezon 1
- Han Solo: Gwiezdne wojny – historie (2018)
- Księga Boby Fetta: Sezon 1
- Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (2016)
Myślę, że z tymi propozycjami zapewnię Wam nieco rozrywki przez najbliższe kilkadziesiąt tygodni, a Wasze dzieciaki, jak i mój przedszkolak będzie Wam dozgonnie wdzięczny za wspólne oglądanie Gwiezdnych Wojen. Niech moc będzie z Wami!