DALL-E 3 to generator obrazków od OpenAI, który dotychczas był dostępny tylko w opcji płatnej. Teraz został udostępniony w podstawowym planie.
DALL-E 3 został uruchomiony we wrześniu 2024 roku i dawał możliwość użytkownikom planu ChatGPT Plus na tworzenie kreatywnych obrazków na podstawie zadawanych promptów. Bardzo chwalony pod kątem rozumienia komend, ale również szybkości generowania i porównywalny z Midjourney.
Oczywiście rynek generatorów grafik cały czas się rozwija i ja sam sobie chwalę darmowe opcje w takich narzędziach jak ideogram.ai, playground.com, czy Copilocie. Wszystkie bezpłatne, z różnym limitem dziennym oraz szybkością czekania na wyniki. Szczególnie ten ostatni najlepiej czyta prompty, ale niestety trochę trzeba poczekać na efekty. A jak sobie radzi DALL-E 3 i jakie ma limity?
DALL-E 3 w darmowym planie ChatGPT
DALL-E 3 pozwoli na wygenerowanie dwóch obrazków dziennie. Może nie jest to duża liczba, ale i tak cieszy, że pojawiała się opcja, której nie było wcześniej w darmowym planie. Wystarczy wejść na chatgpt.com, zalogować się na swoje konto i rozpocząć pisanie komend od słów: „Wygeneruj grafikę”.
Od razu postanowiłem sprawdzić, czy faktycznie DALL-E 3 jest darmowy. Często wdrażanie nowych usług – w różnych regionach – chwilę trwa (tak jak było w przypadku ChatGPT-4o, trzeba było chwilkę poczekać), to tym razem mamy już teraz możliwość skorzystania. Pomimo tego, że to dosyć świeże info z nocy, to Polacy już mogą wygenerować dwa obrazki dziennie.
DALL-E 3 pozwala wszystkim użytkownikom na wygenerowanie dwóch grafik dziennie
Szkoda, że DALL-E 3 w opcji dramowej pozwala na wygenerowanie tylko dwóch obrazków dziennie, więc musimy przemyśleć nasze prompty. Powyższe przykłady to krótkie, humorystyczne komendy, które zrobiłem dosłownie w parę sekund. Wyniki generują się szybko i są zadowalające, jedynie widać mankamenty, jakie mają często takie generatory, czyli nieprawidłowości w tworzeniu tekstu.
Po testach Sennheiser MKE 400 postanowiłem go kupić prywatnie – pierwsze wrażenia
W darmowej wersji DALL-E 3 po stworzeniu dwóch grafik pojawi się komunikat, że osiągnęliśmy dzienny limit wraz z czasem, kiedy będziemy mogli znów wygenerować kolejne obrazki.
Ciekawa opcja na przetestowanie, aby przemyśleć, czy nie warto zainwestować w płatną wersję w ChatGPT Plus. Nie ukrywam jednak, że 2 prompty na dzień to niestety bardzo skromna możliwość, ale kto wie, czy za jakiś czas OpenAI nie rozważy, aby rozszerzyć do większej liczby monitów?