Beepberry to kolejny cyberdeck, który można nabyć w celach niesprecyzowanych. Nie ważne czy jesteś hakerem, konstruktorem czy chcesz tylko mieć fajny komunikator — Beepberry to coś, co musisz zobaczyć.
Może nie jest to taki cyberdeck, na miarę clockwork.io czy yarh.io, może to nawet nie jest w ogóle pełnoprawny cyberdeck. Beepberry ma jednak coś w sobie, co łączy urok mikrokomputerów z niezłą funkcjonalnością. Dodatkowo za projektem stoi jeden z twórców zegarka Pebble.
Beepberry to tani mikrokomputer od twórcy Pebble z klawiaturą od Blackberry
Zacznijmy od tego, że Beepberry to mikrokomputer, który pracuje pod kontrolą Raspberry Pi Zero W i posiada klawiaturę QWERTY Blackberry Classic Q20 (ta klawiatura jest bardzo wygodna i łatwo dostępna jako zamiennik, wiec wchodzi w skład wielu podobnych projektów), ekran 200 × 400 pikseli Sharp Memory LCD (monochromatyczny, technologia trochę podobna do E-ink). Całość ma jeszcze kilka elementów, ale do pełnego działania potrzebuje Raspberry Pi Zero W.
Jeśli już w głowie masz pomysł, do czego wykorzystałbyś ten sprzęt, to pewnie hakerujesz albo jesteś uzależniony od terminala, może jesteś nawet pentesterem, który w plecaku ma pełno dziwnie wyglądających gadżetów. W każdym razie musisz mi wybaczyć, bo dalej będę posługiwał się skrótami i ułatwieniami.
Za projektem Beepberry stoi Eric Migicovsky. Może nic Ci to nie mówi, ale to CEO i założyciel Pebble — firmy, które stworzyła jeden z pierwszych smartzegarków. Ogromny sukces pozwolił Ericowi sprzedać później firmę, potentatowi na rynku wearables, firmie FITBIT (którą kupiło Google). Eric w późniejszym czasie zajmował się kilkoma innymi projektami. Te najważniejsze to program Beeper, który pozwalał komunikować się z aż 15 różnymi aplikacjami chatowymi jak Messenger, iMessage czy Whatsapp. Stworzył też smartzegarek z oprogramowaniem open source do samodzielnego modyfikowania o nazwie Watchy. Wczoraj poinformował o kolejnym projekcie — mikrokomputerze Beepberry.
Według Erica, Beepberry mino wielu możliwości wykorzystania, ma być idealnym komunikatorem, który po podłączeniu do sieci Wi-Fi pozwoli korzystać ze stworzonej przez niego aplikacji Beeper. Dając tym samym dostęp, do wielu protokołów i programów komunikacyjnych.
Oczywiście twórca wie, że to niewykorzystany w pełni potencjał i tak naprawdę, Beepberry przysłuży się innym projektom. Jeśli robisz coś ciekawego, to możesz otrzymać Beepberry przed innymi wypełniając krótką ankietę ;).
Jeśli masz w głowie ciekawy projekt, to powinieneś wiedzieć, że Beepberry dostępny jest w cenie 79 USD (99 USD w zestawie z Raspberry Pi Zero W). Beepberry dostępny jest pod tym linkiem.
Daj znać, jeśli się skusisz :D .