Edifier oferuje szeroką gamę bezprzewodowych słuchawek na pałąku oraz modeli TWS. Zapraszamy na przegląd, dzięki któremu dowiecie się, czym charakteryzują się poszczególne modele.
Edifier to firma, która działa od przeszło 25 lat. Założona w Pekinie marka z Państwa Środka, w 2011 roku przejęła STAX, czyli japońskie przedsiębiorstwo słynące z produkcji wysokiej jakości głośników, a dziewięć lat później pokazała swoje pierwsze słuchawki dla graczy na targach CES w Las Vegas. Dziś możemy przebierać pomiędzy różnymi modelami dostępnymi w ofercie. Sprzęt jest bowiem sprzedawany również w naszym kraju. Mam na myśli zarówno słuchawki, głośniki oraz produkty audio dla gamingu. Dziś chciałbym skupić się przede wszystkim na pierwszej grupie urządzeń, które podzieliłem na TWS (True Wireless), czyli bezprzewodowe „pchełki” oraz słuchawki nauszne (na pałąku). Przejdźmy do konkretów.
Edifier: bezprzewodowe słuchawki TWS
Edifier Neobuds Pro
Neobuds Pro wyróżnia całkiem odmienna od reszty modeli z portfolio producenta stylistyka. W zasadzie zastosowany design jest niespotykany również w szerszym ujęciu rynkowym. To bez wątpienia atut. Podobnie można powiedzieć o obecności certyfikatu Hi-Res, trzech mikrofonów w każdej słuchawce oraz panelach dotykowych umożliwiających sterowanie odtwarzaniem. Nie mogło zabraknąć tutaj również skutecznego ANC, czyli systemu redukcji dźwięku otoczenia, a także niskiego opóźnienia wynoszącego do 80 ms. Słuchawki cechuje norma IP54, a co za tym idzie, poradzą sobie z incydentalnym kontaktem z wodą. Uwagę przykuwa również etui, w którym znajdziemy pasem z oświetleniem LED.
Edifier W240TN
Kolejny model godny uwagi to W240TN. Tutaj również możemy mówić o nietypowym, choć bardziej stonowanym wyglądzie. Zarówno słuchawki, jak i samo etui ładujące przyciągają wzrok. W środku umieszczono podwójne przetworniki (6 mm i 10 mm). Co ciekawe, w trybie pracy z ANC sprzęt jest w stanie pracować nawet 7 godzin na akumulatorze, a opóźnienie zamyka się w maksymalnie 80 ms. Producent chwali W240TN za sprawność podczas prowadzenia rozmów w niesprzyjających warunkach, takich jak komunikacja miejska czy ruchliwe skrzyżowania. Mamy tu obsługę Bluetooth 5.3, a także certyfikat IP55. Oznacza to, że nadają się do intensywnego treningu.
Edifier W220T
W220T są bardziej klasyczne i przypominają popularną grupę słuchawek TWS dostępnych na rynku. Doświadczymy tu 13 mm przetworników obsługujących technologię Qualcomm Snapdragon Sound, która świetnie współgra z interfejsem Bluetooth 5.3. Opóźnienia w trybie Low Latency wynoszą 89 ms, natomiast czas odtwarzania na jednym ładowaniu akumulatora to około 6 godzin. Naturalnie, słuchawki są zgodne z normą IP54, więc rozmowa w lekkim deszczu nie powinna im szkodzić. Za redukcję szumów odpowiada cVc.
Edifier TWS1 Pro
TWS1 Pro to stosunkowo niedrogie bezprzewodowe słuchawki obsługujące technologię Bluetooth 5.2 z aptX oraz mirroring TWS. Redukacja szumów cVc 8.0 oraz 12 godzin ciągłego odtwarzania powinny zapewnić komfort korzystania z tego niewielkiego kawałka elektroniki użytkowej. Sprzęt oferuje tylko pojedynczy głośnik, natomiast fani dotykowej obsługi odtwarzacza będą zadowoleni z obecności takiego panelu. Dodam jeszcze, że opisywany model cechuje pyłoszczelność i wodoszczelność potwierdzona normą IP65.
Edifier X3s i X2
Pozostały nam już najniższe modele TWS w portfolio, co wcale nie oznacza, że nie są warte zainteresowania. X3s wyglądają futurystycznie, a obłe etui przyciąga wzrok. Cena jest naprawdę niska, a mimo to otrzymujemy Bluetooth 5.2 z aptX, cVc 8.0 oraz certyfikat IP55. Wbudowany akumulator powinien zapewnić około 8 godzin pracy na jednym ładowaniu. X2 natomiast wyglądają podobnie do wcześniej omówionego modelu, ale znajdziemy w nich jednie IP54 oraz połączenie przy użyciu Bluetooth 5.1. Na szczęście nie zabrakło tutaj dotykowej obsługi oraz ponad 7 godzin pracy na jednym ładowaniu.
Edifier: bezprzewodowe słuchawki nauszne
Edifier STAX S3
Pierwszym przedstawicielem omawianej kategorii bezprzewodowych słuchawek na pałąku są STAX S3. Powiedzmy sobie szczerze – to perełka, która zapewnia wysokiej jakości dźwięk Hi-Res, obsługę Qualcomm Snapdragon Sound oraz Bluetooth 5.2 z aptX. Możemy łączyć się z dwoma urządzeniami jednocześnie, a membrana Uniforce niweluje zniekształcenia do około 0,5%. To robi wrażenie, podobnie jak czas pracy na jednym ładowaniu, który wynosi aż 80 godzin. Jeśli zabraknie nam energii, możemy połączyć się ze słuchawkami za pomocą złącza audio Jack 3,5 mm. Nie można pominąć świetnie wyglądającej karbonowej wstawki oraz nauszników w miękkiej skóry jagnięcej. Wisienką na torcie jest materiał, z którego wykonano urządzenie. Mówimy bowiem o włóknie węglowym. Dodam jeszcze, że są to tak zwane słuchawki planarne, co oznacza, że możemy liczyć na wolny od zniekształceń oraz niezwykle precyzyjny dźwięk, a także bardzo krótki czas reakcji.
Edifier W820NB
Następnie w kolejce mamy relatywnie niedrogie W820NB o przyjemnej dla oka powierzchowności. Słuchawki obsługujące sterowanie dotykowe mogą pochwalić się obecnością ANC oraz trybem gry, który pozwala na niższe niż standardowo opóźnienia. Waga to zaledwie 220 gramów, więc możemy mówić o sporej wygodzie. Bluetooth występuje w wersji 5.0, ale bateria wystarczy na 48 godzin odsłuchu. To sporo, szczególnie jak na niewymagające pod względem finansowych słuchawki.
Edifier W800BT Plus
Ten model mieliśmy okazję testować i co ważne – oceniliśmy go dość wysoko. To bardzo dobrze wycenione słuchawki na pałąku z technologią Bluetooth 5.1, przetwornikami 40 mm i niskim poborem energii. Deklarowane 50 godzin ciągłego odtwarzania to wynik, który można przekroczyć. Oczywiście w awaryjnych sytuacjach uratuje nas gniazdo słuchawkowe audio Jack 3,5 mm. Akcesorium jest bardzo wygodne, natomiast redukcja hałasu ma jedynie format pasywny. Połączenie jest za to stabilne, a fizyczne przyciski mają świetny skok. Naturalnie, słuchawki wspierają kodek Qualcomm aptX i umożliwiają połączenie z dwoma urządzeniami jednocześnie.
Edifier W600BT
Czym charakteryzują się W600BT? To najtańszy model na pałąku, zbliżony wyglądem do W8000BT Plus. Słuchawki potrafią odtwarzać dźwięk przez maksymalnie 30 godzin, co dla większości jest i tak wynikiem więcej niż wystarczającym. Producent zastosował tu 40 mm przetworniki oraz fizyczne przyciski. Dzięki BT 5.1 i wbudowanemu mikrofonowi możemy prowadzić rozmowy oraz korzystać z głosowych funkcji urządzenia. Tutaj również możemy zdecydować się na sparowanie z dwoma urządzeniami w tym samym czasie.
Artykuł partnerski, stworzony przy współpracy z zewnętrznym partnerem.