Stanie w kolejkach czy przedłużająca się jazda spóźnionym pociągiem, mogą być frustrujące. Nie zawsze jest się na oczekiwanie przygotowanym i nie ma się pod ręką książki albo gazety. W takich sytuacjach zwykle sięgamy po telefony, by „przeskrolować fejsa” albo rozegrać w coś partyjkę. Tylko, ile można grać w „Bejeweled”?

Niektórzy pewnie odpowiedzą, że długo. Ja sama jestem wierna „Farm Heroes Saga” już od kilku dobrych lat, niemniej im więcej czasu musimy sobie zająć, tym bardziej pragniemy różnorodności w sposobach jego zajmowania. Sklepy z aplikacjami pękają w szwach od propozycji, ale jest w nich równie wiele ciekawych gierek, co zwykłych śmieci. Oto 5 tytułów, które ja mogę polecić (kolejność przypadkowa).

„yellow” i „red”

yellow

Celem gry jest odpowiednio zażółcenie i zaczerwienienie ekranu. Przez 50 poziomów (na tytuł) gracz musi rozwiązywać logiczne, często bardzo zmyślne i różnorodne zagadki, których skonstruowanie bazuje na naszych przyzwyczajeniach oraz specyfice platformy. Nie dostajemy żadnej podpowiedzi (chyba, że klikniemy na „żarówkę” do tego przeznaczoną), więc elementem do rozwiązania jest również sama mechanika.

„Cubway”

cubway

Od typowej casualowej gierki odróżnia „Cubway” jej nastrój. Jest coś mrocznego w prostych kształtach głównej rozgrywki, planszach pojawiających się między poziomami oraz ścieżce dźwiękowej. Celem gracza jest przetransportowanie kostki na koniec planszy. Kostka porusza się w linii prostej, więc w rzeczywistości trzeba jedynie w przemyślany sposób trzymać palec na ekranie. „Cubway” wymaga sporo cierpliwości, bowiem ginie się dość często, zwłaszcza na początku. Poza tym posiada frustrującą liczbę reklam (której podobno da się zaradzić odłączając na czas rozgrywki Internet).

„Transmission”

transmission

W przypadku tego tytułu chodzi o przemyślane łączenie „nadajników” i „punktów odbioru”, tak by zaspokoić apetyt na dane każdego z elementów. Przed każdym nowym zestawem możliwości pojawia się instrukcja nazwana od któregoś ze znanych wynalazków, jak np. komputer. Początkowo mnogość opcji łączenia może nieco przytłaczać, zwłaszcza, że obiekty są do siebie bardzo podobne i różnią się wyłącznie kształtami lub liczbą szczegółów, ale gdy już wejdzie się rytm – potęgowany przez klimatyczne audio – można spędzić z apką kilka godzin. Do przejścia jest 70 poziomów, których część ma jeszcze dodatkowe, wewnętrzne wyzwania.

„ZHED – Puzzle Game”

ZHED

Kolejna gra, której celem jest dostarczenie kwadratu do określonego punktu. W tym przypadku mechanika wygląda jednak zupełnie inaczej. Każdy obiekt, który przesuwamy, pozwala nam wypełnić trasę o określoną przez cyfrę na obiekcie liczbę pół. Musimy kombinować w jaki sposób tę trasę wypełnić, by udało się nam dotrzeć do końca. Rozgrywka jest naprawdę prosta, ale jednocześnie pozwala na sporą gimnastykę umysłową.

„Rullo”

rullo

To gierka dla fanów sudoku. Gracz otrzymuje planszę wypełnioną cyframi. Na krańcach tejże planszy znajduje się wymagany wynik dla danego wiersza bądź kolumny. Gracz musi spośród zgromadzonych na planszy cyfr wybrać te, które pozwolą na osiągnięcie odpowiedniego wyniku – zgadzać muszą się wszystkie wiersze i kolumny.

Wszystkie z proponowanych gier są darmowe i dostępne w Google Play. Żegnaj przeciągające się, nudne oczekiwanie!