Miłośnicy zdobywania nowych umiejętności w domowym zaciszu powinni znać te strony. Oto 3 ciekawe alternatywy dla Udemy i MasterClass.

Choć wirtualne platformy edukacyjne cieszą się niesłabnącą popularnością od kilku lat, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi nieporównywalnie wzrosło.

W momencie, gdy większość ludzkości została zmuszona do pozostania w domach, zdobywanie nowych umiejętności stało się bowiem swoistym hobby i sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu. Wiele osób przekonało się wówczas, że nauka z własnej kanapy może być równie skutecznym, a przy tym nieporównywalnie wygodniejszym rozwiązaniem niż kursy czy seminaria odbywające się w trybie stacjonarnym. Wystarczy wspomnieć tutaj możliwość dostosowania godzin nauki do własnych preferencji, czy też brak konieczności dojazdów.

Co istotne, rozwój rynku zaowocował rozszerzeniem oferty tematycznej, a także pojawieniem się nowych graczy. Poza Udemy, MasterClass czy Coursera użytkownicy mogą wybierać spośród setek innych platform, oferujących często większy zasób tematyczny, czy też korzystniejsze opcje cenowe.

Jeśli nauka w języku angielskim nie stanowi dla ciebie problemu, oto trzy z nich, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę.

Creative Live

Creative Live to połączenie transmisji na żywo, warsztatów i materiałów VOD tworzonych przez ekspertów z całego świata. Platforma powinna być szczególnie przydatna dla osób kreatywnych, które chcą podnieść swoje umiejętności z zakresu fotografii, wideo, sztuki, czy też projektowania. Nie brakuje jednak także kursów biznesowych, oscylujących wokół takich tematów jak marketing, planowanie, przywództwo czy też zarządzanie czasem i finansami.

Screenshot 2021 09 18 at 23.12.09

Cena: Kursy można kupować oddzielnie, lub korzystać z nich w ramach nielimitowanego abonamentu, którego koszt wynosi 39 USD miesięcznie lub 149 USD rocznie.

Curious

Idealna opcja dla zabieganych. W Curious sami decydujemy ile czasu dziennie jesteśmy w stanie poświęcić na naukę. Na podstawie naszego wyboru aplikacja wysyła nam codziennie materiały w postaci 5-, 10- lub 30-minutowych lekcji dotyczących interesujących nas tematu.

Ich treść pobierana jest z ponad 25 000 lekcji znajdujących się na platformie z kategorii takich jak muzyka, nauki humanistyczne, praca czy związki. Każdy użytkownik tworzy własne koło CQ (Curious Quotient, tłumaczony jako Iloraz Ciekawości), które ma obrazować jego postępy w nauce.

Screenshot 2021 09 18 at 23.31.50

Cena: Subskrypcja Curious wynosi 70 dolarów za rok lub 10 dolarów za miesiąc.

edX

Stworzony we współpracy z ponad 160 uniwersytetami – wliczając w to takie instytucje jak Harvard, Stanford czy Princeton – edX oferuje ponad 3,500 darmowych kursów online obejmujących prawie każdy temat akademicki, jaki można sobie wyobrazić. Od biznesu, poprzez naukę programowania, aż po języki czy historię sztuki.

To świetne miejsce do kontynuacji nauki akademickiej, poszukiwania nowej ścieżki kariery czy też poszerzenia aktualnych kompetencji zawodowych. Oprócz topowych uczelni, swoje kursy oferują tu także firmy takie jak Google, Microsoft czy IBM.

Screenshot 2021 09 18 at 23.52.41

Cena: Jeśli zależy nam na samej nauce, bez konieczności uzyskania końcowego certyfikatu, dostęp do większości kursów jest darmowy. Platforma oferuje także opcje wykupienia „zweryfikowanej” ścieżki nauki, która zazwyczaj kosztuje kilkaset USD za kurs, jednak zawiera ocenę pracy oraz wspomniany certyfikat.