Mam w domu sporo sprzętu elektronicznego, który gdzieś trzeba ładować. Na ratunek przychodzi mi stacja ładująca Satechi Dock5.

To kolejny sprzęt marki Satechi, który mam okazję dla Was testować. Ostatnio trafiła do mnie klawiatura numeryczna, która ułatwić ma projektowanie. Więcej na temat Satechi Slim Wireless Keypad, bo tak nazwano sprzęt, przeczytacie w mojej recenzji, którą znajdziecie tutaj.

Satechi to amerykańska marka, która oferuje szeroki zakres akcesoriów, takich jak ładowarki, stacje dokujące, klawiatury, myszki, głośniki i wiele innych. Akcesoria łączy dobra jakość wykonania oraz atrakcyjna cena. Testowana przeze mnie Satechi Dock5 to elegancka i funkcjonalna stacja ładująca, umożliwiająca równoczesne ładowanie aż pięciu urządzeń mobilnych.

Satechi Dock5 unboxing

satechi dock5 1
Kabli niestety musisz użyć własnych

Satechi Dock5 spakowano w elegancki biały kartonik, przywodzący trochę na myśl to, jak swoje produkty pakuje Apple. W środku znajdziemy sam sprzęt oraz kabel zasilający. Negatywnie zaskoczył mnie brak kabli do ładowania urządzeń. Po chwili refleksji uznałem, że rzeczywiście, mimo starań Unii Europejskiej, która chce nam narzucić jedyny słuszny port, to wiele urządzeń wciąż ma inne złącza, więc kable mogłyby nam się nie przydać. No ale na zdjęciu na kartoniku kable były, więc spodziewałem się ich w środku. Na szczęście nawet Apple wciąż dodaje do swoich produktów kable, więc pewnie każdy z nas ma ich pod dostatkiem.

Satechi Dock5 specyfikacja:

Typ ładowarki Sieciowa
Kompatybilność Uniwersalna
Urządzenia zgodne ze standardem Qi
Apple
Złącza USB-C – 2 szt.
USB-A – 2 szt.
Moc 61 W
Napięcie wyjściowe 5 V – 20 V
Prąd wyjściowy 6 A
Długość przewodu 1,5 m
Dodatkowe informacje Możliwość ładowania pięciu urządzeń jednocześnie
Dioda kontrolna zasilania LED
Power Delivery
Wbudowana ładowarka indukcyjna zgodna ze standardem Qi
Szerokość 85 mm
Głębokość 197 mm
Wysokość 28 mm
Waga 390 g

 

Satechi Dock5 wygląd i jakość wykonania

satechi dock5 3
Satechi Dock5 ma elegancką i minimalistyczną konstrukcję

Stacja ładująca Dock5 to połączenie funkcjonalności i estetyki. Jej elegancka i minimalistyczna konstrukcja doskonale komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. Bez wstydu możemy postawić ją na biurku, obok takiego sprzętu jak iMac, MacBook czy inny Surface. Bo umówmy się, wiele firm, nie tylko Apple, robi już dobrze wyglądające urządzenia. Satechi Dock5 jest właśnie takim, dobrze wyglądającym urządzeniem, które na naszym biurku nie będzie odstawać od innych sprzętów. Niby to tylko ładowarka, ale stylowa ładowarka. Zastrzeżeń nie można mieć także do jakości wykonania sprzętu i spasowania poszczególnych elementów. Dzięki gumowym stopkom stacja jest stabilna i pewnie stoi na biurku, nie przesuwając się podczas użytkowania.

Satechi Dock5 funkcje

Stacja ładująca Dock5 wyposażona jest w 2 porty USB-A oraz 2 porty USB-C PD (Power Delivery). Z tego ostatniego korzystam zdecydowanie najczęściej. Power Delivery to technologia szybkiego ładowania, która zapewnia jeszcze krótszy czas ładowania moich urządzań. Ponadto stacja posiada miejsce do ładowania bezprzewodowego, które z łatwością, bez konieczności używania kabli, naładuje Wasze słuchawki bezprzewodowe lub smartfon obsługujący Qi. Ja najczęściej korzystałem z tego miejsca do ładowania moich AirPodsów Pro.

satechi dock5 2
Stacja ładująca Dock5 wyposażona jest w 2 porty USB-A, 2 porty USB-C PD oraz miejsce do bezprzewodowego ładowania Qi

Choć Satechi kojarzy się nieodłącznie z firmą Apple to stacja ładująca Dock5 jest kompatybilna z różnymi rodzajami urządzeń mobilnych, w tym z telefonami, tabletami, smartwatchami, słuchawkami bezprzewodowymi oraz innymi urządzeniami, które posiadają porty ładowania USB-C. Dlatego też może być używana z różnymi markami i modelami urządzeń. Czego brakuje mi w Dock5? Dołożyłbym gdzieś miejsce na ładowanie Apple Watcha, bo muszę go ładować dołączonym kablem, co jest mniej wygodne.

satechi dock5 4

Satechi Dock5 werdykt

Satechi Dock5 to elegancka, minimalistyczna stacja ładująca, dzięki której wszystkie moje urządzenia mogą mieć zaspokojony apetyt na prąd. Sprzęt można kupić za około 200 złotych, co moim zdaniem jest bardzo dobrą ceną, za tak wyglądające urządzenie.