Święto każdego geeka już za nami. IFA 2023 oficjalnie zakończyła się już kilka dni temu, a my postanowiliśmy zebrać wszystkie nowości, relacje, podcasty w jednym miejscu. Oto IFA 2023 okiem dailyweb w pigułce.

Tegoroczna IFA była dla nas o tyle wyjątkowa, że mieliśmy kosmicznie dobre zakwaterowanie, z którego niestety większych benefitów nie wyciągnęliśmy. Spaliśmy w Hiltonie, w samym centrum Berlina, a wszystko za sprawą tego, że organizator docenił nasz wysiłek i postanowił pokryć większość kosztów naszego noclegu. A czemu bez benefitów? Bo właściwie każdą wolną chwilę w hotelu, spędziliśmy na pisaniu kolejnych artykułów czy na montażu wideo, więc na atrakcje nieco zabrakło czasu.

//dzisiaj na dailyweb

Hotelu nie polecamy, bo stosunek jakości do ceny jest koszmarny, a i skandalicznie za wodę w pokoju hotelowym trzeba było zapłacić 7 EUR, chyba że byliście gośćmi platnynowymi, diamentowymi czy innymi ~wymi. Do tej pory jest to przedmiot żartów, gdzie woda w drogim hotelu to dobro luksusowe, a w tanich miejscówkach darmowy standard. Legenda głosi, że taka woda za 7 EUR smakuje lepiej, szlachetniej.

Wracając jednak do IFA 2023, to jak zwykle było kapitalnie, bo jak mogłoby być inaczej? Nie zabrakło świetnych gadżetów, doskonałych pomysłów, jak i tych totalnie od czapy. Byli też tacy, którzy pojawili się tylko po to, by sprzedać swój pomysł, a i nierzadko zdarzało się, że prezentowane produkty kompletnie nie były (i nie będą) dostępne w Europie. Dziw jednak ciągle bierze, że nie brakuje tam odkurzaczy, tosterów czy innych AGD, wyciągniętych rodem z lat 90., sygnowanych niezrozumiałym ciągiem chińskich znaczków.

Oto pełne zestawienie, wszystkiego zobaczyliśmy i zdołaliśmy przenieść w postaci artykułu, video czy nawet dźwięku. Gorąco zapraszamy do lektury!

Artykuły

Video

Felietony

Podcast