IFA 2023 sprzętem AGD stoi, o czym dowodził Marcin w swoim tekście na łamach DailyWeba. Przemierzając hale berlińskiego Messe, nie mogliśmy przegapić więc stoiska jednego z liderów branży – firmy Siemens.

Siemens to wiodąca marka sprzętu AGD, która wyznacza nowe standardy w zakresie technologii, innowacji i wzornictwa na całym świecie. Piekarniki, płyty grzewcze i okapy, zmywarki do naczyń, lodówki, pralki, suszarki i pralko-suszarki, a wszystko to wręcz naszpikowane najnowocześniejszą technologią. Zobacz, co Siemens przygotował na tegoroczne targi.

//dzisiaj na dailyweb

W tym roku Siemens pokazał między innymi inteligentną kuchnię, z aplikacją Home Connect oraz stacją dokującą Siemens Smart Kitchen Dock, piekarnik, który rozpoznaje, co się w nim znajduje, nowe lodówki do zabudowy w formacie XL i XXL czy nową płytę grzewczą z możliwością ustawienia temperatury. Porozmawialiśmy z przedstawicielem Siemensa, który podzielił się z nami znacznie bardziej interesującymi informacjami.

Inteligentna Kuchnia od Siemensa na IFA 2023

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Inteligentna Kuchnia Siemensa składa się z całego ekosystemu urządzeń, wspieranego przez aplikację Home Connect oraz stację dokującą Siemens Smart Kitchen Dock. Nowy piekarnik, za pomocą AI jest już w stanie zidentyfikować około 40 różnych potraw, takich jak pizza czy lasagne. Robi to za pomocą zintegrowanej kamery piekarnika. Następnie urządzenie sugeruje optymalną metodę przygotowania, dzięki czemu przyrządzanie potraw jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dzięki nowej płycie grzewczej z możliwością ustawienia temperatury, zamiast regulować ciepło w przybliżeniu za pomocą poziomów mocy, użytkownicy mogą skorzystać z 11 zdefiniowanych poziomów temperatury – od 70 do 220 stopni Celsjusza. Z kolei nowy, w pełni automatyczny ekspres EQ900 plus dba o przyjemność picia kawy, wydobywając z niej pełnię aromatu. Po wybraniu przez użytkownika rodzaju ziaren i stopnia ich palenia, urządzenie optymalnie dostosowuje ustawienia parzenia, tak aby wyeksponować wszystkie walory smakowe.

Siemens na IFA 2023 udowodnił, że nie tylko jest jednym z liderów branży, ale też stara się wdrażać innowacje i wyznaczać trendy w branży. AGD potrafi być naprawdę pasjonujące i wypełnione technologią po brzegi.