Baseus zadebiutował na targach IFA 2023. Zaprezentował swoje nowe produkty. To biurkowa stacja ładowania z obsługą kilku urządzeń, ładowarka do pojazdów elektrycznych i sportowe słuchawki.

Baseus zadebiutował na targach IFA i przedstawił swoje produkty z segmentu mniejszej i średniej elektroniki użytkowej. Oczywiście na rynku pojawi się więcej urządzeń tej firmy, ale producent skupił się na pokazaniu trzech, nowych sprzętów. Pierwszym z nich jest Baseus GaN 5 Pro Desktop Fast Charger 240W – ładowarka biurkowa z wyświetlaczem i obsługą aplikacji. Urządzenie posiada 1 gniazdo AC, a także 3 porty USB-C i 1 port USB-A. Została zaprojektowana z myślą o postawieniu na biurku w pracy czy w domu w celu zasilenia całego ekosystemu urządzeń: laptopa, dodatkowych wyświetlaczy, lampek, głośników, ładowarek bezprzewodowych i większości elektroniki biurkowej.

//dzisiaj na dailyweb

Obsługuje standard PD 3.1, a także wszystkie najważniejsze protokoły szybkiego ładowania. Użytkownicy mogą za pomocą aplikacji zdefiniować moc ładowania w każdym z portów – z ograniczeniem mocy 150W na port. Po ustawieniu własnych preferencji, dane wyświetlane są na jasnym i przejrzystym ekranie ładowania. Baseus GaN 5 Pro Desktop Fast Charger 240W może obsłużyć równocześnie do pięciu urządzeń. Produkt będzie dostępny od listopada 2023 roku w cenie 199,99 USD. Producent  zaprezentował również Baseus PowerCombo Tower Powerstrip 2AC+2A+2C+Digital Display 100W oparty o technologię GaN (z sześcioma portami, w tym dodatkowym wyjściem AC). Urządzenie dostępne jest również w wersji 7w1 i 10w1.

Baseus na IFA 2023 zaprezentował zaawansowaną ładowarkę biurkową

Baseus
Baseus GaN 5 Pro Desktop Fast Charger 240W to sprytna i energooszczędna ładowarka biurowa

Drugi produkt powinien się spodobać fanom motoryzacji elektrycznej. Jest to energooszczędna ładowarka do pojazdów elektrycznych z technologią GaN i obsługą aplikacji – Baseus Nebula Series GaN AC EV Charger. Debiutujące w portfolio firmy urządzenie przeznaczone jest do ładowania wszystkich rodzajów pojazdów elektrycznych. Oparte zostało o zoptymalizowaną przez Baseus technologię azotku galu (GaN), dzięki czemu lepiej rozprasza ciepło i zużywa mniej energii w trybie czuwania. Celem projektantów Baseus Nebula Series GaN AC EV Charger było stworzenie ładowarki, która pozwoli użytkownikom na znaczną oszczędność energii elektrycznej i pieniędzy. Moc wyjściowa urządzenia wynosi do 22 kW. Posiada 11 rodzajów zabezpieczeń i może być kontrolowane przez dedykowaną aplikację Baseus. Ładowarka spełnia wysoki standard ochrony przed wodą w klasie IP 55.

Ładowanie pojazdu można rozpocząć za pośrednictwem aplikacji Baseus przez Bluetooth, z wykorzystaniem sieci 5G lub przy pomocy dołączonej do zestawu karty bezpieczeństwa. Użytkownicy mogą w czasie rzeczywistym sprawdzać poziom naładowania, a także przyznawać autoryzowany dostęp do ładowarki innym użytkownikom. Aplikacja Baseus umożliwia także zaplanowanie ładowania, dzięki czemu ładowarka będzie przydatna dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych. Wystarczy w harmonogramie ładowania ustawić czas pracy urządzenia na godziny słoneczne, aby mieć największe szanse na wykorzystanie darmowej energii elektrycznej do ładowania.

Baseus w swojej swojej ofercie będzie miał również ładowarki do pojazdów elektrycznych

Baseus
Dzięki Baseus Nebula Series GaN AC EV Charger naładujesz swoje elektryczne auto

Ostatni produkt zaprezentowany przez Baseus to TWS Eli Sport 1 – sportowe, nauszne słuchawki bezprzewodowe. Ich otwarta konstrukcja zapewnia komfort użytkowania podczas treningów przy jednoczesnym zachowaniu świadomości otoczenia. Nowy model wyróżnia także świetna jakość dźwięku, dzięki membranie o średnicy 16,2 mm oraz świecące w ciemnościach zauszniki, które sprawią, że nocne bieganie stanie się bardziej bezpieczne. Są to pierwsze tego typu słuchawki w portfolio marki.

Nauszne słuchawki TWS Eli Sport 1 są lekkie, ważą jedynie 11 g, a dzięki otwartej konstrukcji i ergonomicznym zausznikom idealnie dopasują się do ucha nawet najbardziej aktywnych fizycznie użytkowników. Słuchawki opierają się na małżowinie usznej, tym samym pozostawiając kanały słuchowe otwarte, co pozwala na jednoczesne słuchanie muzyki i kontrolowanie dźwięków otoczenia podczas treningu. Nowe urządzenie wyróżnia także membrana o dużej średnicy 16,2 mm, która wraz ze specjalnym algorytmem wzmocnienia basów zapewni świetną jakość dźwięku. Słuchawki wyposażone są również w podwójny mikrofon oraz technologię ENC, która skutecznie redukuje szumy podczas rozmowy.

Baseus pokazał ciekawie wyglądające sportowe słuchawki bezprzewodowe

Baseus
TWS Eli Sport 1 – sportowe, nauszne słuchawki bezprzewodowe

Ponadto nowy model można połączyć z dwoma urządzeniami na raz, a opóźnienie transmisji bezprzewodowej jest prawie niezauważalne. W najnowszych Eli Sport 1 na jednym ładowaniu można słuchać muzyki do 8 godzin przy 70% głośności, natomiast z etui ładującym nawet do 30 godzin. Wystarczy 1 godzina, aby naładować je od 1 do 100%.

Słuchawki spełniają standard wodoodporności IPX4, który ochroni je przed potem i zachlapaniem. Nowe Eli Sport 1 zostały zaprojektowane z myślą o zachowaniu solidności i niezawodności nawet podczas najcięższych treningów i różnego rodzaju sportów o każdej porze dnia. Baseus pomyślał także o nocnych biegaczach – silikonowe zauszniki słuchawek świecą w ciemności i tym samym podnoszą bezpieczeństwo treningu. Model Eli Sport 1 dostępny w trzech wariantach kolorystycznych. Na rynku pojawią się na początku 2024 roku w cenie 79,99 USD.