IFA 2023 ruszy już za kilka tygodni. Koniec wakacji to zawsze czas ogromnej radości. Przynajmniej w naszym zespole, bo to znak, że wielkimi krokami zbliża się jedno z corocznych wydarzeń okołotechnologicznych, na które się oczywiście wybieramy.

Nasza pierwsza IFA w 2019 to było spektakularne i przełomowe dla nas wydarzenie. Nie mając właściwie żadnych budżetów, udało nam się uciułać i uzbieraliśmy na nasz pierwszy targowy wyjazd. Słodki jeżu, ależ to była frajda. Mogliśmy się razem spotkać, w końcu każdy z nas pracował z innego miejsca w Polsce, a do tego jedziemy do miejsca, które gadżetami i technologią wszelkie maści stoi.

//dzisiaj na dailyweb

IFA 2023 – Przede wszystkim technologia

IFA 2023 / fot. IFA
IFA 2023 / fot. IFA

Piękne wspomnienia, cała masa contentu i jeszcze więcej video, które w tym czasie wygenerowaliśmy. Oczywiście, nie wspominając o wszystkich ludziach, których podczas targów poznaliśmy. To przełożyło się na ciekawe kontakty, świetne możliwości i dostępność dość nieoczywistych sprzętów. Jedną z takich marek jest, chociażby szwedzki JAYS, który pojawiał się na dailyweb  wielokrotnie ze swoimi świetnymi słuchawkami. Doskonale poznać też tych, z którymi współpracowaliśmy wcześniej, a IFA okazała się doskonałym miejscem, żeby przybić piątkę i wymienić uprzejmości.

IFA 2023 / fot. IFA
Celebrities

Na targach, prócz przebywania wielu kilometrów każdego dnia na pieszo, to także, a może nawet przede wszystkim – dostęp do popularnej, jak i mniej popularnej technologii. Hala startupowa to miejsce, w którym widać prawdziwych pasjonatów, którzy chcą zarazić swoim pomysłem, nawet kiedy okazuje się, że nie do końca on działa (z uśmiechem na twarzy przypominam sobie soft, to tłumaczenia głosowego video, gdzie Pan, który przez kilka minut próbował nam pokazać, jak działa to rozwiązanie i nie był w stanie, po czym z rozbrajającym uśmiechem powiedział, że on nie jest twórcą, tylko jego kolega z USA, który nie miał kasy, żeby przylecieć na targi). To jest esencja IFA, pośród wszystkich wielkich graczy, którzy również mają sporo do pokazania.

IFA 2019 kosztowała nas 3700 zł, czyli podsumowanie i fakty z wyjazdu do Berlina

W tym roku też będziemy!

Ciesze się ogromnie, bo właśnie potwierdziłem nasze hotele i ponownie zobaczymy się wszyscy na IFA 2023. To pięknie i budujące, jak każdego roku, możemy pozwolić sobie na więcej, jeśli chodzi o koszty, chociaż tym razem nie autem, a pociągiem, za to nie będziemy musieli spać pod Berlinem, żeby zaoszczędzić na budżecie. Tym razem będzie ścisłe centrum (zbiegiem fortunnych okoliczności!). To już za trzy tygodnie, bądźcie z nami, bo jak zwykle będziemy mieć dla was rozbudowana relacje z targów, pełną naszych przemyśleń, refleksji, ale i przede wszystkim materiałów video wprost ze stoisk. Pokażemy Wam najciekawsze produkty i te, które nie mają kompletnie żadnego sensu!

Z kim widzimy się na IFA 2023?