Pogłoski okazały się prawdziwe. Lenovo Legion Go stał się rzeczywistością zaledwie kilka dni temu i od razu rzucił rękawicę największym konkurentom. Na rynku przenośnych konsoli zaczyna się robić coraz ciaśniej, ale to dobra wiadomość!

Na łamach naszego serwisu miałem już przyjemność wspomnieć o Lenovo Legion Go, ponieważ kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze plotki na temat nowej, przenośnej konsoli. Pikanterii do sprawy dodał Daniel, który jakiś czas po tym wydarzeniu dorzucił wiadomość dotyczącą potencjalnej specyfikacji urządzenia. Konkurent Steam Decka na papierze prezentował się całkiem nieźle, ale w rzeczywistości wciąż musieliśmy czekać na oficjalne wieści. No i doczekaliśmy się!

//dzisiaj na dailyweb

Lenovo Legion Go oficjalnie zapowiedziane!  

Kilka dni temu Lenovo przedstawiło własne przenośne urządzenie z system Windows na pokładzie, które ma zapewnić graczom większą swobodę grania w dowolnym miejscu i czasie. Urządzenie zaprojektowano w taki sposób, żeby każdy gracz był zadowolony z najwyższej specyfikacji.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Skoro firma tak stawia sprawę, oceńmy bebechy Lenovo Legion Go. Do przenośnej obudowy wrzucono procesor AMD Ryzen z serii Z1 (tutaj plotki odbiegły znacząco od prawdy, ponieważ celowano w AMD Phoenix 7040), który ożywi piksele gier gamingowego wyświetlacza. 

“Ponad dwa lata temu rozpoczęliśmy projektowanie Lenovo Legion Go, aby umożliwić graczom na całym świecie granie na swój sposób. Wraz z wprowadzeniem na rynek Lenovo Legion Go jesteśmy podekscytowani możliwością poszerzenia naszego ekosystemu gier Legono Legion o urządzenie, które pozwala graczom – dosłownie – grać w podróży.” mówi wiceprezes i dyrektor generalny segmentu biznesów konsumenckich Lenovo, Jun Ouyang.  

Jak już wiemy, sprzęt działa dzięki systemowi Windows 11 i ma zapewnić solidną kombinację wydajności porównywalnej z konsolami. Czy na pewno? Sprawdźmy dalej. Granie odbędzie się na sporym, bo 8,8 calowym ekranie QHQ+. Wyświetlacz IPS Lenovo PureSight 16:10 (2560×1600) zapewni możliwość dostosowania stylu gry do określonej rozdzielczości od 1600p do 800p przy odświeżaniu na poziomie 144Hz lub 60Hz.  

Legion Go jest maksymalnie wyposażony w 16GB pamięci RAM LPDDR5X (7500 MHz), dysk SSD PCIe Gen 4 o pojemności do 1 TB i gniazdo micro SD obsługujące do 2 TB dodatkowego miejsca. Natomiast dzięki akumulatorowi 49,2 Wh sesje grania zapewnią całkiem przyzwoity czas grania. Dodatkową zaletą może być szybkie ładowanie sprzętu ze względu na technologię Super Rapid Charge 2, dzięki której akumulator naje się do 70% w zaledwie pół godziny.  

lenovo legion go

Podczas grania możemy skorzystać ze specjalnego trybu obejścia zasilania, który uchroni baterię przed dodatkową degradacją, jednocześnie eliminując ciepło powstające podczas ładowania. Istotnym bajerem jest także odłączenie kontrolerów, dzięki czemu korpus urządzenia umieścimy na określonej powierzchni, wykorzystując przy tym podpórki.  

Sprzęcior jest wyposażony w dwa porty USB typu C, więc użytkownik może ładować urządzenie przy jednoczesnym korzystaniu z akcesoriów. Jeśli chodzi o połączenie, urządzenie obejmuje łączność Wi-Fi 6E3 oraz Bluetooth 5.2. Co ciekawe, Lenovo dogadało się z Microsoftem, dlatego możemy liczyć na bonus w postaci dostępu do Xbox Game Pass Ultimate – gracze skorzystają z 3 miesięcy członkostwa do setek gier. Można również korzystać ze zniżek oferowanych w sklepie Gamesplanet.  

W sieci krąży informacja, że urządzenie można nabyć już za 799 euro. Lenovo Legion Go w sklepach ma się pojawić już w listopadzie 2023 roku. Więcej informacji znajdziemy na stronie producenta.