Wśród firm wystawiających swoje nowości na tarach IFA 2023 znalazło się Tecno. Producent pokazał tam perełki, takie jak składany smartfon, komputer MegaBook T1, słuchawki True 1 oraz klasyczne, choć w dalszym ciągu interesujące smartfony. Które modele pojawią się na polskich półkach sklepowych?

Swojego czasu nie byłem fanem wprowadzania do Polski egzotycznych marek. Pamiętam, że nawet realme było przeze mnie rozpatrywane w tej kategorii. Patrząc na to, że producentowi udało się przekonać do swoich produktów niebywałą liczbę Polaków, postanowiłem zweryfikować swoją ocenę. Tym samym, uważam, że powinniśmy dać szansę również Tecno.

//dzisiaj na dailyweb

Tak się składa, że firma pokazała u naszych zachodnich sąsiadów kilka nowości. Kolejne są już w drodze i porozmawiamy o nich już niedługo. Przygotujcie się na głośną premierę. Tymczasem sprawdźmy, co Tecno przywiozło na IFA 2023.

Techno Phanton V Fold, SPARK 10 Pro Magic Magenta, MegaBook T1 2023 14 i IoT na IFA 2023 w Berlinie

Tecno

Na IFA pokazano przede wszystkim składanego smartfona Tecno Phanton V Fold z chipem MediaTek Dimensity 9000, 12 GB RAM i 7,85-calowym panelem OLED (2296 x 2000 pix), który po złożeniu oferuje 6,42-calowy ekran 1080p. To kolejny producent, który śmiało wchodzi w średnio zagospodarowany segment. Specyfikacja, choć solidna, nie jest jednak topowa. Mamy tutaj pamięci UFS 3.1 bez slotu na microSD, Tylko 50 MP aparat główny (f/1.9, PDAF) i akumulator 5000 mAh, który możemy ładować przewodowo mocą 45 W.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Tecno SPARK 10 Pro Magic Magenta to nowa wersja kolorystyczna SPARK 10 Pro smartfonu, który jest już dostępny w Polsce. Pamiętam moje oczarowania Motorolą, która wykorzystała tę barwę w swoich urządzeniach, dlatego rzeczony model Tecno jest dla mnie na plus.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Tecno Pova 5 Pro 5G to prawdziwa nowość, która niebawem trafi do naszego kraju. Ten sprzęt będziemy chcieli dla Was przetestować. W środku uświadczymy obecności chipu MediaTek Dimensity 6080, 8 GB RAM, do 256 GB pamięci na dane. Otrzymamy tu panel o przekątnej 6,78-cala z rozdzielczością 1080p, który odświeża obraz z częstotliwością do 120 Hz. Z pozostałych elementów specyfikacji, warto wspomnieć o 50 MP aparacie główny NFC, ładowaniem 68 W i 16 MP kamerką do selfie.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Na swoim stoisku producent prezentował także słuchawki dokanałowe z ANC True 1 zapewniająca normę IPX5 i czas pracy do 45 godzin. Sprzętem, który otrzymał nawet nagrodę Red Dot Product Design jest Tecno MegaBook T1 2023 z ekranem o przekątnej 14” z aluminiową obudową. W zasadzie to odpowiednik Tecno MegaBook T1 (15,6”), w którym zastosowano mniejszy ekran.

Niebawem wrócimy do Was z nowościami producenta związanymi w sposób bezpośredni z naszym rynkiem.