Na tegorocznych targach IFA 2023 pokazało całkiem nowego robota sprzątającego. Postanowiliśmy przyjrzeć się mu nieco bliżej. Poza rozmową z przedstawicielami, którzy opowiedzieli nam o nowościach, zdecydowaliśmy się popełnić tekst przekrojowy, z którego dowiecie się, co naprawdę oferuje Dreame L20 Ultra.

Inteligentne, automatyczne odkurzacze określane są dziś mianem robotów sprzątających. W istocie nie są to już wyłącznie odkurzacze, ale całe systemy czyszczące, które oferują również funkcję mopa. Jedną z najnowszych rynkowych propozycji jest Dreame L20 Ultra. W grę wchodzi też nieporównywalnie wyższa skuteczność niż ta, którą cechowały modele sprzed kilku lat. Poza samymi technologiami czyszczącymi, w robotach pojawiły się zaawansowane technicznie rozwiązania rozpoznające przestrzenie i przedmioty. Powiedzieć „inteligentna nawigacja”, to jak nie powiedzieć nic, dlatego za moment przejdziemy do meritum.

//dzisiaj na dailyweb

Trzy istotne cechy, którymi chwali się producent to: czas pracy wynoszący nawet 260 minut, który zapewnia akumulator o pojemności 6400 mAh, moc ssania na poziomie 7000 Pa oraz pojemność zbiornika wynosząca 300 ml. Robi wrażenie? Im głębiej w las, tym ciekawiej.

Dreame L20 Ultra sprawi, że prace domowe nie będą już tylko obowiązkiem

Dreame L20 Ultra

Zacznijmy od zestawu sprzedażowego, gdyż to on bardzo często warunkuje cenę. W pudełku z Dreame L20 Ultra, poza samym robotem, znajdziemy stację dokującą zapewniającą ładowanie, szczotkę boczną, dwa uchwyty pada mopującego, dwa pady mopujące, zasilacz, narzędzie do czyszczenia, porcję detergentu oraz dwa worki na kurz. Jak dla mnie, jest to więcej niż wystarczająca opcja.

Dreame L20 Ultra

Wspomniałem już o akumulatorze o pojemności 6400 mAh, wystarczającym nawet na 260 minut pracy. To ponad cztery godziny, co biorąc pod uwagę mnogość rozwiązań AI, jest wynikiem kapitalnym i wartym pochwały. Skoro jesteśmy przy liczbach, nie mogę nie wspomnieć o pojemności zbiorników. Ten na kurz oferuje aż 300 ml, natomiast miejsce na wodę to 80 ml. Dreame L20 Ultra oferuje automatyczne opróżnianie i uzupełnianie wspomnianych zbiorników, co sprawia, że sprzęt staje się niemal bezobsługowy. Oczywiście, z czasem będziemy zobligowani do kontroli stanu urządzenia, natomiast na potrzeby dnia codziennego nie musimy zaprzątać sobie tym głowy. Moc ssania do aż 7000 Pa, natomiast możemy wybierać pomiędzy czterema różnymi poziomami. Regulować możemy także przepływ wody (3 poziomy).

Dreame L20 Ultra

System nawigacji Pathfinder™ wraz z rozwiązaniami skupionymi na sprzątaniu to prawdziwa perełka. Dreame L20 Ultra, aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, rozpoznaje kąty i krawędzie, a w razie potrzeby wydłuża zasięg padów mopujących. Wyzwania nie stanowią dla niego również listwy przypodłogowe. Dzięki systemowi CleanGenius™ robot rozpoznaje stopień i rodzaj zanieczyszczenia i dobiera odpowiedni program. Smugi spowodowane nieodpowiednim doborem opcji? To nie będzie miało tu prawa bytu.

Wracając do nawigacji, chcę przypomnieć o tym, że Dreame L20 Ultra tworzy mapy pomieszczeń i dostosowuje za ich pomocą trasy. Nie bez znaczenia jest też wbudowane oświetlenie LED pomagające identyfikować przedmioty, takie jak zabawki czy buty. Użytkownicy, dla których liczy się automatyka i funkcje głosowe, z pewnością docenią integrację z Mi Home i Dreamehome app, Amazon Alexa, Google Assistant, Siri. Za ich pomocą można uruchamiać skrócone programy mopowania, samodzielne czyszczenie, a nawet punktowe odkurzanie.

Dreame L20 Ultra

Po zakończonym cyklu pracy Dreame L20 Ultra wraca do swojej bazy, opróżnia zbiornik i przygotowuje się do kolejnych zadań. Zbiornik na zanieczyszczenia to aż 3,2 litra. W praktyce może to przełożyć się na 75 dni bez opróżniania zawartości stacji. Sprzęt wyceniono na 1199 euro. Poniżej mała ściągawka związana z zawartością zestawu oraz specyfikacją techniczną.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Dreame L20 Ultra: zawartość zestawu

  • Robot L20 Ultra
  • Stacja
  • Szczotka boczna
  • Uchwyt pada mopującego x2
  • Pad mopujący x2
  • Zasilacz
  • Narzędzie do czyszczenia
  • Detergent
  • Worek na kurz x2
  • Instrukcja obsługi

Dreame L20 Ultra

Dreame L20 Ultra: specyfikacja techniczna

 Model L20 Ultra
Akumulator 6400 mAh, do 260 minut pracy
 Moc ssąca 7000 Pa
Zbiornik na kurz 300 ml
Zbiornik na wodę 80 ml
Funkcja mopowania tak
Samoczyszczenie tak
System nawigacji Pathfinder
Funkcje  Automatyczne uzupełnianie i opróżnianie zbiorników na wodę i kurz, 4 poziomy ssania, 3 poziomy przepływu wody, podświetlenie LED, wysuwane pady mopujące
 Filtr EPA (RHF8)
 Kompatybilność Aplikacja Mi Home i Dreamehome app, Amazon Alexa, Google Assistant, Siri
Cena 1199 euro