Na targach typu IFA 2023 są standy producentów, wobec których nie przejdę obojętnie. Do takich z pewnością należy stoisko firmy Sharge, zwanej wcześniej Shargeek. Na IFA producent pokazał powerbanka ICEMAG. 

Shargeek to dość znany w środowisku geeków producent akcesoriów zasilających w charakterystycznym cyberpunkowym stylu. Założona w 2020 roku firma, na swój pierwszy produkt, futurystycznie wyglądający powerbank Sharegeek 100 W Storm, zebrała ponad milion dolarów, w globalnej kampanii crowdfundingowej.

//dzisiaj na dailyweb

Shargeek przeszedł ostatnio rebranding i teraz występuje pod krótszą nazwą Sharge. Firma korzysta jednak wciąż z marki Shargeek, do oznaczenia modelowego swojej najbardziej znanej linii powerbanków Storm. Taki zabieg może być odrobinę mylący, jednak prawdopodobnie został on przemyślany – nie każdy jest Elonem Muskiem. 

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Sharge ICEMAG

Najnowszym dziełem firmy Sharge jest powerbank ICEMAG. Zdaniem przedstawicieli firmy ICEMAG to pierwszy na świecie powerbank, wyposażony w aktywne chłodzenie. ICEMAG, jak przystało na produkty tego producenta, ma mały transparentny element obudowy, przez który oglądać możemy podświetlany malutki wentylator oraz chipy i kondensatory. Wentylator obraca się z prędkością 8000 obr./min.

Specyfikacja Sharge ICEMAG

  • Pojemność 10 000 mAh.
  • Maksymalne ładowanie bezprzewodowe 7,5 W.
  • Obsługa MagSafe i Qi.
  • Ładowanie kablem USB-C o maksymalnej mocy 20 W.
  • Unikalny tryb niskiego poboru prądu.
  • Bezpieczny dla linii lotniczych.
sharge icemag
ICEMAG nie jest za duży i bez problemu schowasz go w kieszeni

ICEMAG został zaprojektowany z myślą o użytkownikach iPhone’ów, więc jest on kompatybilny ze złączem Magsafe. Twórcy chwalą się mocnym magnesem, który sprawia, że ładowarka dobrze trzyma się naszego telefonu. Mieliśmy okazję na IFA 2023 przetestować Sharge ICEMAG i rzeczywiście to działa. Powerbank zapewnia pojemność 10 000 mAh i obsługuje 7,5 W ładowanie bezprzewodowe MagSafe i Qi oraz maksymalnie 20 W ładowanie przez USB-C. 

Urbanista x Powerfoyle – z dużej chmury mały deszcz [IFA 2023]

Jestem zachwycony tym, jak wyglądają produkty od Sharge. ICEMAG nie odstaje od reszty produktów firmy i mam nadzieję, że uda nam się go przetestować. Choć o ten przywilej z pewnością w redakcji rozpęta się spora bitwa. Pora więc skończyć ten wpis i pokusić się o jakiś wieczorny trening, by na tę bitwę być gotów. Sharge ICEMAG wyceniono na 59,99 $, jednak z okazji IFA trwa promocja – powerbank kupisz 15% taniej – za 50.99$.