To jedna z ciekawszych, nowych firm. W sumie tak nowych, że jeszcze nigdy nikt z nas o niej nie słyszał. MONDO by Defunc jednak tak bardzo zwraca uwagę swoim wyglądem, że nie mogliśmy się nie zatrzymać na ich stoisku.

MONDO by Defunc to całkiem nowa firma i linia produktów od Defunc, magazyny kultury ulicznej DOPEST oraz agencji reprezentującej muzyków Monza. Wszystkie pochodzą ze Szwecji i postanowiły wspólnie stworzyć coś niesamowitego. Sztuka ta się udała, serio to najpiękniejszy i najciekawszy sprzęt, jaki widzieliśmy do tej pory, na tegorocznej edycji targów IFA w Berlinie.

//dzisiaj na dailyweb

Jesteśmy po dwóch dniach, w trakcie których przeszliśmy przez większość targowych hal. Nic nie wprawiło nas jednak w taką ekscytację jak ten sprzęt. Możecie być jednak pewni, że nie ma w tym przesady — a produkt wyróżnia się pod względem ceny, możliwości i wyglądu. Ale o tym za chwilę.

MONDO by Defunc to udany debiut

Firma, czy też rodzina produktów (bo takiego określenia używa też oficjalna strona) to coś, co fizycznie istnieje i niedługo zadebiutuje na rynku. Nie trzeba się jednak bać o doświadczenie firmy, bo Defunc ma go pod dostatkiem. Ta szwedzka firma z powodzeniem produkuje sprzęt audio.

Współpraca firmy Defunc, magazynu DOPEST oraz agencji Monza zainicjowała stworzeniem niesamowitej serii sprzętu, który został zaprojektowany przez Daniela Ross’a. Szefem firmy jest natomiast Johan Wahlback.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

To, co wyróżnia firmę, to nieszablonowy design, który wprawił nas w osłupienie. Przypomina nam on kilka firm, które uwielbiamy jak, chociażby teenage engineering. Z drugiej strony zauważyliśmy tu nawiązania do złotych czasów ery walkmana.

Dodatkowo musimy uczciwie przyznać, że po kilku chwilach spędzonych z tym sprzętem jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni również do tego jak one grają. Dowiedzieliśmy się, żę niebawem może pojawić się również w naszych sklepach, ale nie możemy nic więcej zdradzić ;D .

MONDO by Defuncs

Zaskoczeniem jest też cena urządzeń, bo w przypadku mniejszych słuchawek to koszt 69 euro a tych większych 179 euro. Niestety na razie dostępne są tylko te nauszne. Wiemy jednak, że pozostały sprzęt pojawi się na rynku już w listopadzie. Nie ma tu więc mowy o produktach, które możemy oglądać tylko przez szybkę lub kolorowych prospektach. Na stoisku MONDO byśmy Defunc zobaczyli kilka produktów.

MONDO over-ears

Ten model ma unikalną budowę, opierającą się na podwójnych przetwornikach. Daje czysty dźwięk, który jest bogaty zarówno w wysokich jak i niskich pasmach dźwięku. Ma gniazdo USB C, podwójne mikrofony, wspiera ANC oraz kodeki aptX HD. Czas pracy na baterii to nawet 45 godzin.

MONDO by Defuncs

MONDO Freestyle headphones

To słuchawki, które żywcem wyjęte są z innej epoki. Stworzone zostały by dostarczyć nam głębokiego basu.  Są lekkie i kompaktowe. Obsługują Bluetooth, 5.3. Czas pracy na baterii to maksymalnie 28 godzin. Słuchawki mają wbudowane dwa mikrofony, oraz obsługują ANC. Pasmo przenoszenia wynosi 20 Hz do 20 kHz. Dostępne będą w trzech kolorach — czarnym, transparentnym oraz greige (połączenie szarego i beżu).

MONDO by Defuncs

MONDO speaker large

To niesamowicie piękny, przenośny głośnik, który mi przypomina popularne kiedyś boomboxy. Obsługuje on Bluetooth 5.3 i ma wbudowane akumulator 6000 mAh (pozwalająca na 8 godzin pracy).

MONDO by Defuncs

W jego wnętrzu jest 6 przetworników — dwa przetworniki średniotonowe, dwa średnio i wysokotonowe oraz dwa kolejne przetworniki wysokotonowe. Dodatkowo są tu również 3 pasywne basowe. Razem całość generuje aż 96 W mocy.

Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą zjawiskowych, retro stylizowanych przełączników i pokręteł. Są tu też dwa wyświetlacze, które pokazują status urządzenia oraz dają dostęp do pełnego equalizera.

Cena urządzenia to 399 euro.

MONDO lightweight charger kit

To ładowarka podróżna z dwoma portami USB A oraz USB C. W zestawie dodano również 4 dodatkowe adaptery, które pozwolą używać jej w podróży w wielu krajach (US, EU, UK, AU, KR). Cena urządzenie to 49 euro.

MONDO microphone

MONDO to firma blisko związana z artystami, muzykami i twórcami. Jest to więc produkt, który idealnie wpisuje się w portfolio firmy. Nie mamy konkretnych informacji o mikrofonie, ale znamy jego cenę, która została ustalona na 49 euro.

MONDO by Defuncs

Więcej informacji na stronie MONDO.