Na targach IFA 2023 pojawił się też Bosch. Marka w dużej mierze skupia się na AGD, ale nie są to jedyne obszary zagospodarowane przez producenta. My fokusujemy się jednak na typowym sprzęcie z segmentu artykułów gospodarstwa domowego.

Udało nam się porozmawiać z przedstawicielami marki Bosch, którzy opowiedzieli nam o nowościach w portfolio. Firma ewidentnie stawia na jeszcze większą energooszczędność, co przełoży się nie tylko na niższy koszt użytkowania sprzętu, ale także zmniejszenie śladu węglowego. Ot, polityka Green Collection.

//dzisiaj na dailyweb

Wśród nowości znajdziemy nowe zmywarki o standardzie 60 cm i klasie energetycznej A i B, ale także chłodziarko-zamrażarki, których produkcja ogranicza o 33% emisję CO2. Nie zabraknie tu technologii No Frost, która likwiduje problem zbierania się kryształków lodu i odciąża nas z konieczności rozmrażania.

Bosch – Time to take care, czyli esencja AGD na IFA

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Bosch oferuje też nowe pralki serii 4, 6 i 8, które do 2024 roku będą występować jedynie w klasie energetycznej A. To robi wrażenie, podobnie jak nowy robot kuchenny z technologią Smart Sensor, który wykrywa stopień obróbki składników i pomaga w odmierzaniu ich wagi (dokładność do 1 grama).

Bosh 2

Kilka słów należy się również piekarnikowi z opcją gotowania na parze. Według producenta, potrawy przygotowywane w ten sposób (do 120 stopni Celsjusza) mają o 54% więcej składników odżywczych niż w przypadku standardowego przyrządzania.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta oraz w naszym wywiadzie z marką Bosch.