Kolejny bardzo ciekawy sprzęt, który zaprezentowano na IFA 2023 i który udało mi się wyłuskać, z odmętów będących wciąż w budowie hal targowych to Ecovacs Airbot Z2.

Przemierzając hale Messe Berlin, docieramy czasem do miejsc i produktów, które na pierwszy rzut oka wyglądają dość absurdalnie, ale zyskują wiele po bliższym poznaniu. Do takich sprzętów z pewnością należy Ecovacs Airbot Z2.

//dzisiaj na dailyweb

Ecovacs to wywodząca się z Chin firma zajmująca się głównie tematem inteligentnych robotów do domu. Wizja przewodnia założonej w 1998 firmy to „Robot dla każdej rodziny”, a jej mottem jest hasło „Żyj sprytnie, ciesz się życiem”.  Od 2006 roku firma Ecovacs inwestuje w ponad 20 nowych zrobotyzowanych produktów rocznie.

Ecovacs Airbot Z2 może nie oczyści atmosfery tagów, ale za to przejedzie Twojego kota

Jak sama nazwa wskazuje Ecovacs Airbot Z2 to już druga odsłona robota, który jeździ i oczyszcza Wasze powietrze. Robot został zaprezentowany po raz pierwszy na początku sierpnia, na konferencji chińskiego producenta. Teraz po raz pierwszy zaprezentowano go poza Państwem Środka.

aaa

Airbot Z2 jeździ po domu jak znane i lubiane roboty sprzątające i oczyszcza powietrze. Użytkownicy tego sprzętu otrzymają pięciostopniowy system Deep Rejuvenation System, który usuwa zanieczyszczenia, zapewnia długotrwały efekt antybakteryjny, a jednocześnie zapewnia nawilżanie bez mgły,  trwałe odświeżenie powietrza i odczuwalną bryzę. Niestety w warunkach targowych nie mogliśmy przekonać się o skuteczności żadnego z tych elementów.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Ecovacs pomyślał również o właścicielach zwierząt domowych i opracował specjalną funkcję usuwania sierści i filtrowania zapachów. Niestety, jak mogliśmy zaobserwować na testowym torze, Ecovacs Airbot Z2 nie jest królem w omijaniu przeszkód. Wasze zwierzęta domowe, mogą nie być zadowolone.

Dreamebot L20 Ultra pokazało mi, że nie chcę już Roomby [IFA 2023]

Ecovacs przywiózł Airbota Z2 do Europy i pokazał go na IFA 2023. Jak przekazał nam jednak przedstawiciel firmy, z którym rozmawialiśmy podczas targów, firma nie planuje na razie sprzedaży tego sprzętu poza Chinami. Być może zainteresowanie robotem podczas berlińskiego wydarzenia sprawi, że Ecovags zmieni zdanie. Zwłaszcza, że wróbelki ćwierkają, że Ecovacs planuje zabrać Airbota Z2 także na CES 2024. Być może to właśnie po amerykańskich targach Chińczycy zdecydują się na eksport robota poza Chiny. Ecovacs Airbot Z2 został wyceniony na równowartość około 1 000 euro.