Targi IFA w tym roku były dla nas bardzo trudne. Nigdy wcześniej nie przeprowadziliśmy dla Was tylu wywiadów. W ostatni dzień postanowiliśmy na luzie przejść mniejsze stoiska. Trafiliśmy na kilka wyjątkowych. Jednym z nich jest TITAN Haptics, które opracowuje silniki haptyczne (wibracyjne). Spotkaliśmy też Kamila, który jest inżynierem w tej firmie.

Zasadniczo to wiedza z gatunku tej bezużytecznej. Nie wiadomo czy będziecie mogli wykorzystać ją w praktyce. Dailyweb odwiedzają czytelnicy zajmujący się fantastycznymi rzeczami, może się więc okazać, że to jest właśnie to, czego szukaliście.

//dzisiaj na dailyweb

TITAN Haptics skradł nasze serca, działającym lightsaberem (tzn. działającym na niby) oraz wydrukowanym w technice 3D działającym gramofonem. To wszystko, a nawet więcej możliwe jest dzięki unikalnej technologi, która opatentowana została przez TITAN Haptics.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

TITAN Haptics silniki haptyczne do wszystkiego

Nie wiem, czy wiecie, ale miecze świetlne to szalone zjawisko w popkulturze. Przedmiot, który jasno kojarzy się z kultową serią filmów, animacji, książek i komiksów, może kosztować kilkanaście złotych w kiosku z prasą. Może też posiadać licencję Disneya — wtedy jego cena wahać się będzie od 180 do nawet 1400 zł. Jeśli zrobi go firma, która zajmuje się profesjonalnymi replikami, to jego cena zaczynać się będzie od kilkuset dolarów a może skoczyć nawet na 3000 zielonych. Rekordowa cena jest jednak znacznie większa. Oryginalny lightsaber z planu filmowego z 4 części Gwiezdnych Wojen sprzedany został na aukcji za 240,000 dolarów. Co jednak, gdybym powiedział Wam, że taki miecz można zrobić samemu? Aby spotęgować realistyczny efekt, potrzebujecie jednak pewnego elementu (no może kilku elementów).

TITAN Haptics
Wydrukowany w 3D gramofon oparty na silnikach haptycznych

 

Silniki wibracyjne czy też inaczej mówiąc haptyczne, które dziś znajdują się w rozmaitych sprzętach, są duże lub mało wydajne. TITAN Haptics jest w stanie temu zaradzić, podczas targów IFA 2023 w Berlinie pokazał kilka swoich produktów, które cechują się małymi wymiarami oraz sporą wydajnością.

TITAN Haptics
Kamil z  kanadyjskiego TITAN Haptics jest naszym rodakiem :D

Zastosowań takich produktów jest bez liku — mogą to być miecze świetlne, wibratory, sprzęt dla graczy lub wirtualne przyciski, które mają zwracać rzeczywiste wrażenia. TITAN Haptics podnosi poprzeczkę i oferuje produkty, które wyróżniają się dzięki unikalnej budowie. Dzięki opatentowanej technologii mogą poszczycić się wyjątkowym realizmem, ultra wysoką częstotliwością, wielką siłą, trwałością oraz efektami, które wcześniej były niemożliwe do uzyskania.

TITAN Haptics to całkiem młoda firma. Została założona około roku temu w Kanadzie. Teraz skupia się na znalezieniu partnerów biznesowych, a my próbujemy im pomóc, bo to fajna (i młoda) ekipa, która może wpłynąć na przyszłość tego rynku.

Więcej informacji o TITAN Haptics na oficjalnej stronie.