Targi typu IFA 2023 to miejsce, w którym każdy fan technologii znajdzie coś dla siebie i mówię to z pełnym przekonaniem. Przekonany nie jestem za to do tego, co miałem okazję zobaczyć w jednej z hal i podczas eventu Showstoppers.

Niewątpliwą zaletą targów IFA 2023 jest fakt, że gama prezentowanych tu urządzeń i akcesoriów jest naprawdę duża. Zaczynając od folii na smartfony, przez tostery, telefony, lodówki, aż po samochody elektryczne i urządzenia medyczne. Duża rozpiętość tematyczna targów ma też swoje minusy. W tym roku były hale, przez które przechodziliśmy, nie zatrzymując się przy żadnym stoisku. Taki urok dużych targów.

//dzisiaj na dailyweb

Właśnie urządzenia medyczne, a właściwie jedno z nich wzbudziło w nas duże WTF. Mowa o Vertica od Ohh-Med. Startup medtech zlokalizowany w izraelskiej strefie przemysłowej Tiberias, obudził nasze zaskoczenie nie samym produktem, a sposobem jego prezentacji.

Miecze świetlne, wibratory, gramofony i Polska krew. Byliśmy na stoisku TITAN Haptics na IFA 2023 w Berlinie

Hehe Beniz

Nie będę już Was trzymał w niepewności. Podczas eventu Showstoppers, między piwkiem, a zakąska, trafiliśmy na… penisa. Dokładniej na manekina, wyposażonego w dość realistycznie wyglądającego, choć niezbyt dużego i niezbyt atrakcyjnego wizualnie penisa. Rozumiem, że charakter produktu wymaga takiego sposobu prezentacji, ale było to nieco niesmaczne. Odpuszczę Wam ten widok, ale każdy, kto chce, bez problemu znajdzie w Internecie zdjęcia z tego eventu.
Ohh-Med Vertica

Ohh-Med Vertica

Teraz trochę poważniej, bo i problem, z którym boryka się wielu mężczyzn, a który stara się wyeliminować izraelski startup, jest poważny. Urządzenie medyczne Vertica zostało zaprojektowane w celu zapewnienia nieinwazyjnego, bezpiecznego i skutecznego rozwiązania dla mężczyzn doświadczających zaburzeń erekcji. Nie jest to urządzenie zupełnie nowe. Firma chwali się, że Vertica zyskała zadowolenie 1500 klienta. 

We wstępnym badaniu pilotażowym przeprowadzonym przez profesora Ilana Gruenwalda z Oddziału NeuroUrologii Szpitala Rambam w Hajfie w Izraelu, ponad 85% uczestników korzystających z Vertica zgłosiło pozytywne wyniki w zakresie siły erekcji po kilku miesiącach korzystania z urządzenia dwa razy w tygodniu. Odkrycia te położyły podwaliny pod dalsze badania kliniczne mające na celu potwierdzenie skuteczności Vertica w leczeniu zaburzeń erekcji.

Wydaje się, że Ohh-Med Vertica może być bardzo użytecznym sprzętem, zdecydowanie godniejszym prezentacji na IFA 2023, niż chociażby tostery czy dziesiątki podróbek Dysonów, AirPodsów. Faktem jest, że sposób i miejsce jej prezentacji wydaje się dość niefortunne.