Zgodnie z oczekiwaniami Apple pokazało podczas tegorocznego WWDC nową wersję systemu dla smartfonów. Jakie ficzery trafią na iPhone’ów wraz z iOS 17? Porozmawiajmy o Contect Posters, Journal, Check In, NameDrop oraz StandBy.

Jednymi z głównych tematów, które są poruszane podczas zespołu konferencji Apple WWDC 2023, są systemy dla smartfonów, tabletów, komputerów czy zegarków. Sebastian opowiedział Wam już o nowym MacBooku Air 15, natomiast ja wziąłem na tapet iOS 17, w którym uświadczymy kilku interesujących rozwiązań. Nie są to może dodatki i zmiany, które zrewolucjonizują moje życie, ale z pewnością ułatwią niektóre jego momenty. Bez zbędnego przedłużania…

dsds

iOS 17 – NameDrop, Journal i Stand by

NameDrop to nic innego, jak możliwość wymiany się wizytówką-kontaktem z drugą osobą, która korzysta z iPhone’a. Nie będziemy musieli realizować dodatkowej czynności. Wystarczy, że zbliżymy do siebie dwa smartfony Apple lub Apple Watche, a dalej zadzieje się magia. Jak dla mnie – to petarda. Gigant z Cupertino pokazał również nową apkę – Dziennik (Journal), która będzie pozwalać nam na tworzenie codziennych zapisków, a co ważne – system automatycznie zasugeruje rzeczy do zapisania. Całość danych będzie szyfrowana end-to-end i jest to o tyle ważne, że dzięki Suggestin API deweloperzy będą mogli dostosować swoje aplikacje do podpowiedzi. O Stand by słyszeliśmy wcześniej. To próba zamiana iPhone’a w zegar, centrum dowodzenia, cyfrową ramkę, a nawet budzik. Wygląda to kapitalnie i w istotny sposób rozszerzy zastosowania smartfona z Cupertino. Ja to kupuję.

Uproszczona Siri, Mapy offline i inteligentne wprowadzanie tekstu

Od iOS 17 nie będziemy musieli już wywoływać Siri komendą „Hej Siri”. Wystarczy samo „Siri”. Drobnostka, ale warto ją docenić. Kolejna sprawa to mapy offline. Apple pozwoli pobrać dane do pamięci urządzenia i używać ich, kiedy nie mam dostępu do sieci. W klawiaturze pojawi się autokorekta oparta o AI i uczenie maszynowe, w efekcie smartfon będzie uczył się naszego stylu i poprawi tekst, analizując nasze intencje. Mamy też otrzymać całkiem nową jakość rozpoznawania mowy.

Live Voicemail i Content Poster

Dwie ostatnie, ale równie ważne nowości to – Live Voicemaill i Content Poster. Pierwsza zapewni transkrypcję rozmowy na ekranie urządzenia. Wiadomości możemy zostawiać również na „poczcie”. Całosć przypomina mi rozwiązania z Pixela. Content Poster to nowe okładki, które będzie można przyporządkować do wybranego kontaktu.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Nowy MacBook Air 15 pokazany! Jest piękny!