Plotki, pogłoski i przecieki potwierdziły się! Apple pokazało na WWDC23 nowego Macbooka Air w rozmiarze 15″.

Pierwsza reakcja na redakcyjnym Slacku: piękny jest! Nowy MacBook Air 15″ ma sporo do zaoferowania. Przede wszystkim napędzany będzie procesorem M2, a to tylko początek. Wśród pozostałych nowości, należy wspomnieć o niezwykłej konstrukcji. Nowy MacBook ma być bardzo smukły, i cienki. Jego grubość to raptem 11,5 mm i jak podkreśla Apple, to najcieńszy komputer przenośny na świecie. Jego masa wyniesie raptem 1,5 kg!

macbook air 15 2

Nowy MacBook Air 15 wygląda dobrze!

Jeśli chodzi o pozostałe drobiazgi, to będziemy mieli do dyspozycji 3 porty Thunderbolt, ładowanie MagSafe i także gniazdo słuchawkowe jack. Ekran ma być rozciągnięty do granic możliwości, a przekątna ma wynosić aż 15,3″! Ekran będzie wyposażony w Liquid Retina Display o jasności 500 nitów. Pod klawiaturą znajdziemy 6 głośników, które obsługują Spatial Audio.

macbook air 15

Jako smaczek i ciekawostkę Apple dorzuciło, że nowy MacBook Air 15 jest o 12 razy szybszy niż ostatni MacBook Air wypuszczony na procesorze Intel. Robi wrażenie. Do tego Apple mówi o baterii, która ma wytrzymać nawet do 18h pracy.

Zrzut ekranu 2023 06 5 o 19.12.46

Z wielką radością wprowadzamy do naszej oferty pierwszego 15‑calowego MacBooka Air. To maszyna o niesamowitej wydajności i niezwykle atrakcyjnym dizajnie. Tworząc nowego MacBooka Air, zbudowaliśmy najlepszego na świecie laptopa 15‑calowego. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie układ scalony Apple”, powiedział John Ternus, starszy wiceprezes Apple w pionie Hardware Engineering. „Nowy MacBook Air to propozycja kompletna pod każdym względem. Ma duży wyświetlacz Liquid Retina, niezwykle smukłą konstrukcję bez wentylatorów, jest zdolny do wyjątkowo długiej pracy na baterii, a jego układ sześciu głośników generuje realistyczny dźwięk

 

MacBook Air 15 ceny

Znamy również już ceny w Ameryce. MacBook Air 15 będzie kosztował 1299 USD, a poprzednia generacja będzie tańsza o 200 USD. Komputery będą dostępne do zamówienia już dzisiaj, z dostawą w przyszłym tygodniu.

W Polsce MacBook Air 15 w podstawowej wersji będzie kosztował 7299 PLN.

  • 15‑calowego MacBooka Air z czipem M2 można zamawiać już dziś na stronie apple.com/pl/store i w aplikacji Apple Store. Pierwsze urządzenia będą dostarczane klientom i zostaną udostępnione w sklepach Apple Store oraz u autoryzowanych sprzedawców Apple we wtorek, 13 czerwca.
  • 15‑calowy MacBook Air z czipem M2, dostępny w kolorze północy, księżycowej poświaty, srebrnym i gwiezdnej szarości, będzie kosztował od 7299 zł oraz od 6699 zł w ofercie dla sektora edukacji.
  • Ceny 13‑calowego MacBooka Air z czipem M2 w kolorze północy, księżycowej poświaty, srebrnym i gwiezdnej szarości zaczynają się teraz od 6299 zł.
  • W sprzedaży pozostaje 13‑calowy MacBook Air z czipem M1 dostępny w kolorach złotym, srebrnym i gwiezdnej szarości. Jego ceny zaczynają się od 5799 zł i od 5450 zł w ofercie dla sektora edukacji.