iPadOS 17 został pokazany światu na trwający evencie dla entuzjastów produktów od Apple’a. Oto co o nim wiemy!

iPadOS 17 będzie przede wszystkim wzbogacony o wiele funkcji, których wcześniej nie miał, ale również będzie mądrzejszy niż wcześniej. Oczywiście zmiany wiążą się z najnowszą wersją systemu operacyjnego – iOS 17. Autokorekta ma być lepiej dopracowana. Dużo zmian – na czele z obecnością aplikacji Apple Zdrowie, która wcześniej była dostępna jedynie na smartfonach i zegarkach. Ponadto będzie wszystkiego po prostu więcej!

iPadOS 17

iPadOS 17 zbliża się do funkcji, które znajdziecie w smartfonach Apple

iPadOS 17 to dużo większa liczba interaktywnych widżetów na ekranie głównym, a wyświetlacz blokady będzie można jeszcze bardziej spersonalizować. Znaczące zmiany będą dotyczyły plików PDF. Dostaniemy nowe sposoby organizowania, dodawania adnotacji i współpracy w czasie rzeczywistym nad plikami PDF w aplikacji Notatki. Oznacza to, że w tym samym czasie będziemy mogli edytować jeden dokument wraz z drugą osobą.  Na tablecie będziemy mogli również zobaczyć powiadomienia na żywo – z takich wydarzeń jak spotkania piłkarskie, czy zamówienia złożone poprzez Uber Eats.

iPadOS 17 to lepsze PDF-y, obecność aplikacji Zdrowie i parę innych funkcjonalności

Wiadomości od teraz będą miały funkcję automatycznego transkrypcji notatek głosowych. I tak jakbym w dwóch zdaniach miałbym napisać o nowym iPadOS 17, to bym stwierdził, że w końcu tablet nie będzie się różnił zbytnio między funkcjami smartfona. Ciekawe uzupełnienie systemu, uwzględniające powiadomienia na żywo, funkcje usprawniające pracę i obecność aplikacji Apple Zdrowie.

iOS 17 oficjalnie – dwie nowości zrobiły na mnie ogromne wrażenie, ale czy to nie za mało?