Możecie nie podzielać mojego optymizmu, ale nie wypada ignorować faktu, że to jedno z ważniejszych świąt w technologicznym kalendarzu. Apple WWDC23 odbędzie się tak, jak się spodziewaliśmy, już na początku czerwca. Co tam zobaczymy?

Jesteśmy po Google I/O 2023 – opublikowaliśmy obszerne wrażenia z tego, co tam zaprezentowano — nowy Pixel 7a, składany Pixel Fold, nowy Pixel Tablet oraz wiele zmian w oprogramowaniu z dziedziny AI oraz Map Google. Teraz pora na ruch Apple i ich nowości. Ponoć ma być tłusto od premier!

Apple WWDC23

Apple WWDC23 – zapraszamy na relację!

To niewątpliwie, obok wrześniowych premier iPhone’ów, stałe i cykliczne święto. Nie ignorowałbym go, gdyby nawet nie w smak były Wam produkty od jabłuszka. To, co zobaczymy od 5 do 9 czerwca na WWDC23, kształtuje świat technologii i zdradza trendy, którymi ten świat się kieruje.

Na poprzednim WWDC 2022 zobaczyliśmy odsłony nowych systemów, oraz odświeżone MacBooki. Jeśli wierzyć plotkom, w tym roku będzie jeszcze ciekawiej. Co zobaczymy?

Imprezę rozpocznie ekscytujący keynote, który odkryje nowe możliwości i funkcje środowiska Apple. Firma wyłoni też zwycięzców konkursu Apple Design Awards, gdzie prezentowane są najlepsze nowe aplikacje. Oprócz tego, dostępnych będzie wiele sesji z innowatorami w dziedzinie tworzenia treści i programów. Apple WWDC23 to też laby nowych technologii, spotkania i możliwość pogadania twarzą w twarz z wieloma specjalistami.

No dobra, przyszliście tu po tłuste kawałki, nie po smaczki dla programistów. Co zobaczą zwykli zjadacze jabłek? Jesteśmy pewni na 100%, że Apple odsłoni przed nami wszystkie szczegóły dotyczące nowych systemów. Chodzi tu o całkiem nowe wersje — iOS 17, iPadOS 17, MacOS 14, WatchOS 10, tvOS 17. W tym roku zmiany mają być jeszcze ważniejsze i bardziej widoczne. Spodziewamy się wielu aspektów, które zaskoczą użytkownika w tym nowych funkcji dostępności.

WWDC23

Całkiem nowym produktem, który spodziewamy się tu zobaczyć, są gogle AR/HR oraz dedykowany dla nich system xrOS. To coś, co może zmienić postrzeganie tego produktu przez rynek i przybliżyć go końcowemu klientowi. Na jednej z grup FB, przeczytałem komentarz, że Apple „skończyło się, bo nie pokazuje całkiem nowych, rewolucyjnych produktów”. Wszystko wskazuje, że to jest właśnie taki produkt. Zdając się na przeszłość firmy, Apple może pokazać headset AR/VR, który wreszcie zostanie zaakceptowany i zaadoptowany na szeroką skalę przez rynek.

Apple Watch Ultra – właśnie trafił na mój nadgarstek. Jest piękny, jak go malują

Nie spodziewamy się za to nowego procesora Apple M3 i jego wariantów. Ten nadal jest w fazie testów. Pogłoski mówią jednak o nowych komputerach z linii MacBook. Od dawna słyszymy o tym, że Apple szykuje dla nas model Macbook Air, ale z dużym 15-calowym ekranem. Pogłoski wspominają również nowym Mac Pro z układem Apple M2 Ultra (ostatni model zaprezentowany był w 2019 roku). Sporo osób, życzyło sobie nowej odsłony 24-calowego komputera iMac, osobiście szczerze wątpię, bo informacje te opierają się tylko na fakcie, że u niektórych sprzedawców sprzęt figuruje jako niedostępny.

Jeśli ciekawi Was co naprawdę zaprezentuje Apple, to pamiętajcie, że będziemy śledzić Apple WWDC 2023 i relacjonować to wydarzenie dla Was na żywo.

Więcej informacji na stronie Apple WWDC2023.