Netflix poinformował o pracach nad drugim sezonem ociekającego brutalnością serialu Squid Game. Rodzice nastolatków zainteresowanych produkcją mają jeszcze jeden powód do obaw. Reżyser przygotowuje bowiem film, który przyćmi agresję znaną z tytułowej produkcji.

Netflix uraczył nas nieśmiałą zapowiedzią kolejnego sezonu serialu Squid Game, który może trafić na platformę streamingową już pod koniec 2023 roku. Twórca uchylił rąbka tajemnicy i potwierdził, że nowe odcinki wniosą jeszcze więcej brutalności, nowe gry o życie uczestników diabelskich zmagań oraz postacie, których nie poznaliśmy w pierwszym sezonie.

Netflix: Squid Game sezon 2 w drodze

Serial Squid Game to bez wątpienia jeden z drastyczniejszych seriali dostępnych na platformie Netflix. Pod płaszczykiem „cukierkowych” scen, widz jest dosłownie bombardowany agresją. Serialowi bohaterowie giną w zmaganiach nawiązujących do tradycyjnych koreańskich gier, takich jak Kałamarnica.

Squid Game
Fot. Netflix

Choć bez wątpienia nie jest to tytuł dla młodszych widzów, temat Squid Game wielokrotnie przewija się w rozmowach nastolatków oraz – o zgrozo – dzieci, które miałem okazję usłyszeć na placu zabaw. Naturalnie rodzice znają sposoby, na zablokowanie dostępu do opisywanego serialu i wygląda na to, że muszą sobie o nich szybko przypomnieć. W drodze jest bowiem drugi serialu, który pojawi się w serwisie najwcześniej w pod koniec przyszłego roku. Nie byłbym specjalnie zaskoczony, gdyby termin przesunął się do początku 2024 roku.

Czy Killing Old People Club przebije brutalnością Squid Game?

Reżyser Squid Game pracuje nie tylko nad kolejnym sezonem rzeczonego serialu. Hwang Dong-kyuk jest bowiem zaangażowany w kolejny projekt, którym okazuje się pełnometrażowy film, zainspirowany powieścią Umberto Eco. Obraz Killing Old People Club, bo tak najpewniej zostanie nazwana nowa produkcja, będzie brutalniejszy od tego, z czym zetknęliśmy się w koreańskim serialu.

Na ten moment film jest jedną wielką tajemnicą. Wiadomo jedynie, że twórca przygotował 25-stronicowy konspekt historii, w którym nakreślił szkic scenariusza.