Jestem w trakcie oglądania serialu i, o ile jestem wielkim fanem wszystkich produkcji, które powstają poza głównym nurtem na Netflix, o tyle nie jestem na pewno tym, który zwariował na punkcie „Squid Game”.

Serial ten bije wszelkie rekordy popularności, co w jakimś stopniu jest zrozumiałe, bo mamy tam mix brutalności, tajemnicy i przede wszystkim braku standardowej sztampy w typowych amerykańskich produkcjach. Niemniej jestem w trakcie oglądania, właściwie prawie na finiszu tego serialu, ale nie jestem szczególnie zachwycony. Doceniam jednak to, że jest na pewno mocno oryginalna.

Gra Squid Game w CSS

Moja opinia nie ma jednak znaczenia w kontekście wszystkich rekordów, które bije ten serial, stając się najbardziej dochodową produkcją na Netflix. Nie dziwi więc, że „Squid Game” pojawia się absolutnie wszędzie, nawet w świecie web developmentu. Niejaki Thomas Park przygotował nawet prostą, pokazową grę napisaną w całości przy pomocy CSS, inspirowaną tym tytułem.

Mamy do wyboru trzy gry, które znamy z serialu, przygotowane w dość mocnym uproszczeniu, ale zachowujące sens pierwowzoru. Oczywiście całość to doskonały sposób na wykorzystanie wielkiego hype, jaki jest na „Squid Game”. Sami zobaczcie, jak ciekawie to wygląda, a przede wszystkim pokazuje w prosty sposób spore możliwości CSS, które oczywiście znamy nie od dziś.

Link do gier znajdziecie tutaj.