Netflix zapowiada koniec udostępniania haseł rodzinie oraz znajomym

Netflix zapowiada koniec udostępniania haseł rodzinie oraz znajomym

Opublikowano 21.10.2019 11:12 -


Zapewne niemal każdemu z Was zdarzyło się udostępnić hasło do Netflixa swoim przyjaciołom bądź rodzinie. Platforma streamingowa dopatruje się jednak w takich działaniach znacznego spadku swojej popularności, co zostało oficjalnie potwierdzone podczas podsumowania poprzedniego kwartału. Trzeba przyznać, że sytuacja Netflixa naprawdę nie wygląda najlepiej. Prawdopodobnie dlatego twórcy postanowili wprowadzić nowe ograniczenie, które ma nieco podnieść wyniki w najbliższym czasie.

Założenia użytkowania platformy były takie, aby każde gospodarstwo domowe miało własne konto. Oferta większej ilości ekranów miała tylko pozwalać na jednoczesne oglądanie różnych programów w tym samym czasie przez każdego z członków rodziny. W znacznej części użytkownicy jednak dzielili się swoimi kontami, co sprawiło, że Netflix zaczął postrzegać to jako zagrożenie dla swojej działalności. Ogłoszono więc, że już niebawem rozpocznie się ograniczanie udostępniania haseł.

Podsumowanie kwartału, a dalsze działania Netflixa

W ubiegłym tygodniu odbyło się podsumowanie trzeciego kwartału działania platformy. Niestety wyniki nie są najlepsze, a Netflix uważa, że wszystko za sprawą dzielenia się hasłami do konta. Nie jest to zgodne z założeniami korzystania z platformy streamingowej i właśnie dlatego już niebawem taka możliwość ma zostać zablokowana. Model biznesowy zakłada, że jedno konto przypada na jeden adres, a większa część użytkowników łamie tę zasadę. Netflix i tak pozwolił już na pewien sposób współdzielenia, konfigurując kilka profili bezpośrednio po zalogowaniu. Udostępnianie swojego hasła to jednak zupełnie inny poziom działań, jakie niekorzystnie wpływają na Netflixa.

Netflix poszukuje skutecznych rozwiązań tego problemu

Greg Peters, jeden z dyrektorów Netflixa, oficjalnie informuje, że sytuacja udostępniania haseł jest cały czas monitorowana. Zarząd platformy planuje znaleźć takie rozwiązanie, by nie wykluczać aktualnych użytkowników oraz ich znajomych. Do tej pory udowodniono, że Netflix oraz inne platformy streamingowe cieszą się większym zainteresowaniem właśnie ze względu na współdzielenie kont. Poszukiwany jest jednak sposób na ograniczenie takiego oglądania, który będzie przyjazny konsumentom i nie zniechęci ich do utworzenia własnego konta.

Badania prowadzone przez zarząd wykazują, że około 35% młodych użytkowników dzieli się swoimi hasłami. Dzięki temu zyskują oni dostęp do swoich ulubionych seriali, znacznie ograniczając wydatki. W ogólnym rozrachunku wynik wynosi 9% - mogłoby się wydawać, że to niewiele, jednak przekładając to na zyski, Netflix może tracić nawet kilka milionów dolarów.

Oczywiście chwilowo zarząd platformy nie informuje nas, jakie działania zamierza podjąć w sprawie likwidacji udostępniania haseł. Można się jednak domyślać, że przedstawi on rozwiązanie podczas podsumowania rocznego, jeśli straty nadal będą tak duże. Kiedy tylko pojawią się pierwsze oficjalne doniesienia ze strony Netflixa, na pewno Was o tym poinformujemy.

Źródło: Independent

Wieści z Rozładowani.pl