Nie lada gratka dla fanów marki Apple. Właśnie ogłoszono termin WWDC24! Tegoroczny event odbędzie się od 10 – 14 czerwca 2024.

Myślę, że śmiało można rzec, że WWDC to jedno z najważniejszych wydarzeń (nie licząc wrześniowych premier sprzętowych) w kalendarzu każdego fana Apple. To właśnie w ramach Worldwide Developer Conference dostajemy od Apple moc najciekawszych nowości, które szykowane są w każdym z kilku ekosystemów od Apple. To właśnie tam dzieje się magia nowości, kreatywnych pomysłów, albo jak to twierdzą fani zielonego robocika: festiwal kopiowania rozwiązań. Trudno zaprzeczyć sceptykom, pewnie i takie rzeczy się dzieją, ale pierwiastek Apple w tym daje z reguły do takiego zestawu efekt zrobienia tego lepiej.

//dzisiaj na dailyweb

WWDC24 w połowie czerwca 2024

Tegoroczne WWDC przypada na połowę czerwca i z pewnością nie zabraknie nowości. Dla przykładu w ubiegłym roku poznaliśmy kilka funkcji, których z dużym natężeniem używam cały czas. Jestem ogromnym fanem i beneficjentem pomysłu rozwiązania określonego jako Adaptive Audio. To w dużym skrócie rozwiązanie w AirPodsach Pro, które dopasuje głośność muzyki w Waszych słuchawkach do otoczenia. I tak w efekcie, gdy słuchacie muzyki i ktoś zaczyna do Was mówić (albo Wy rozpoczynacie rozmowę) dźwięk automatycznie jest przyciszany, a słuchawki przechodzą w tryb kontaktu, wyłapując głos naszego rozmówcy.

Aż 30% zwrotów Apple Vision Pro spowodowana jest głupotą użytkowników

Oczywiście WWDC to nie tylko masa nowości softwareowych, ale także doskonałe miejsce do spotkań specjalistów branżowych, a także miejsce w którym pojawiają się nawet i premiery sprzętowe. Przykładem niech będzie premiera nowych Macbooków Air 15″ podczas WWDC23. Plotki w kuluarach mowią o tym, że i w tym roku możemy spodziewać się nowości sprzętowych, a odmieniane są przez wszystkie przypadki nowe procesory M3 do Macbooków.

Nie ulega też wątpliwości, że sporo uwagi będzie poświęcone Apple Vision Pro, najnowszemu sprzętowi od Apple, którego sprzedaż zaskoczyła samo Apple. Oczywiście najpewniej zmiany będą dotyczyć samego softu, pokazania nowych możliwości, funkcji tego headsetu, ale jestem przekonany, że i tu Apple nas zaskoczy.

A to wszystko już w czerwcu, a więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia.