Mamy piąteczek, a więc początek weekendu.

Skoro piątek to weekend, a co za tym idzie okazja do nadrobienia seriali i filmów. Oczywiście przedświąteczne przygotowania to jedno, ale kto odmówi kuszącym ofertom serwisów streamingowych? Bo ja nie. A tutaj dzieje się sporo. Oczywiście numerem jeden jest drugi sezon Wiedźmina na Netflix, ale HBO GO również ma coś na zachętę!

Czy to będzie ostatni miesiąc HBO GO w Polsce? Wiemy, że HBO Max zadebiutuje u nas „na początku 2022 roku”, ale czy to będzie już styczeń – tego nie wiadomo. Niemniej jednak w HBO GO lądują dalej nowości wprost z jego młodszego brata, Max. Zobaczcie, co nowego wpadło tutaj w ostatnich dniach.

R E K L A M A

Nowości w HBO GO na weekend

Szukając cudów

Obdarzony bujną wyobraźnią 12-letni Savino bardzo chce przeżyć wielką przygodę. Idąc za zachętą swojego dziadka, Savino pakuje teleskop, który dostał w prezencie i postanawia przemierzyć pustynię. Kilka lat później, będąc już nastolatkiem jedzie do Hiszpanii, gdzie poznaje historię swojej rodziny i zaczyna lepiej rozumieć ojca. Głównymi wątkami filmu, którego realizacja trwała pięć lat, jest miłość w rodzinie.Dramat, którego akcja jest osadzona wśród malowniczych krajobrazów Australii i Hiszpanii jest filmem o dorastaniu. W jego wielokulturowej obsadzie występują wielkie gwiazdy, w tym Paz Vega, Edward James Olmos, Antonio de la Torre i Carmen Maura.

Zabójstwa w Starved Rock

Serial o brutalnych morderstwach trzech kobiet w latach 60., wątpliwościach, które dręczyły syna pracującego nad sprawą prokuratora oraz skazanym za te zbrodnie mężczyźnie, który po 60. spędzonych w więzieniu latach postanowił oczyścić swoje imię.

Ogrodnicy

Niezwykła historia miłości Susan i Christophera Edwardsów, pozornie zwykłej brytyjskiej pary. Oboje stają się głównymi podejrzanymi w sprawie o morderstwo, kiedy policja odkrywa dwa ciała zakopane w ogrodzie ich domu w Nottingham.

Drużba nie żyje

Młoda para odwołuje podróż poślubną, żeby zorganizować pogrzeb przyjaciela, który umarł na ich weselu. Scott (Justin Long) i Kristin (Jess Weixler) postanawiają zorganizować wesele w Arizonie. Świadkiem na ich ślubie jest Lumpy (Tyler Labine), dusza towarzystwa, który znakomicie bawi się na imprezie. Niestety, niespodziewanie mężczyzna traci przytomność i umiera. Wszyscy są zszokowani. Nowożeńcy postanawiają odwołać podróż poślubną i wrócić czym prędzej do Minneapolis, żeby zorganizować pogrzeb przyjaciela. Wkrótce odkrywają, że zmarły miał wiele tajemnic… Pełna ciepłego humoru, bezpretensjonalna opowieść w reżyserii debiutanta Teda Kolanda, scenarzysty i producenta serialu Fashion House: Kobiety na krawędzi. W postacie głównych bohaterów wcielili się Justin Long (Smakosz, Zabawy z piłką), laureatka nagrody w Sundance Jess Weixler (Zęby, serial Żona idealna) oraz Tyler Labine (Porąbani, Geneza planety małp).

Wymarzony Koń

Opiekę nad koniem wyścigowym Dream Alliance przejmuje Jan Vokes (Toni Collette), barmanka z małego miasteczka. Jan ma bardzo mało pieniędzy i brak jej doświadczenia, ale udaje się jej przekonać sąsiadów, aby przekazali jej część swoich skromnych dochodów na tresurę konia, który być może pewnego dnia będzie rywalizować z najlepszymi wierzchowcami w kraju. Inwestycja zwraca się, bo Dream wygrywa kolejne gonitwy i daje nadzieję członkom z trudem wiążącej koniec z końcem społeczności.Podnosząca na duchu, prawdziwa historia konia wyścigowego i jego trenerki, którzy niespodziewanie osiągają sukces. W filmie występują m.in. Toni Collette oraz Damian Lewis.

Detektyw małolat

Jako dziecko Abe Applebaum (Adam Brody) zdobył w swojej lokalnej społeczności sławę jako dziecięcy detektyw, bo rozwiązywał zagadki kryminalne i rozpracowywał tajemnicze przestępstwa na prośbę mieszkańców miasta Willowbrook. Kiedy miał 12 lat zniknęła jego przyjaciółka Gracie i ani on, ani policja nie byli w stanie jej odnaleźć, co zostawiło w jego psychice głęboki ślad. Abe ma teraz 32 lata i prowadzi własną agencję detektywistyczną wbrew rodzinie i złośliwym docinkom rówieśników, którzy twierdzą, że nie potrafi „dorosnąć”. Interes słabo się kręci, a on sam jest przedmiotem kpin. Często topi smutki w alkoholu i sięga po narkotyki. Pewnego dnia zgłasza się do niego licealistka Caroline, która chce, żeby Abe pomógł jej rozwiązać zagadkę zabójstwa jej chłopaka.

Pod tym samym niebem

Północne Włochy. Simone płynie kajakiem w dół pięknej rzeki i rozkoszuje się atmosferą spokojnego popołudnia. Nagle ciszę przerywa odgłos wypadku samochodowego. Simone, który jest znanym chirurgiem, biegnie na miejsce zdarzenia, by udzielić ofiarom pomocy. Na miejscu znajduje ciężko rannego mężczyznę, który bardzo krwawi. Lekarz nie traci ani chwili. Wzywa karetkę i odcina kawałek pasa bezpieczeństwa, by zrobić z niego prowizoryczną opaskę uciskową i zatrzymać krwawienie. Wtedy właśnie zauważa tatuaż ofiary – dużą swastykę na środku jego klatki piersiowej. Jako syn Żydów, którzy przeżyli Holocaust, Simone staje przed moralnym dylematem – może uratować życie neonazisty lub zostawić go na pewną śmierć. Dwie nagrody na MFF w Wenecji.