Weekend właśnie się rozpoczął, pogoda za oknem to jakiś ponury żart, dlatego mój plan jest prosty: pilot i oglądanie do nocy. A jest co oglądać, bo zarówno na Netflix, jak i na HBO GO pojawiła się taka dawka premier, że zabraknie weekendu, aby to wszystko obejrzeć.

W HBO GO króluje w ostatnich tygodniach „Sukcesja”, która przyciąga wierne grono odbiorców z trzecim już sezonem. Przygody rodziny miliarderów to jednak nie wszystko. Warto zerknąć również inne pozycje.

Nowości w HBO GO

Amonit

Anglia lata 40. XIX wieku. Uznana, ale pomijana przez zmaskulinizowaną akademię paleontolożka Mary Anning (Kate Winslet) pracuje samotnie na południowym wybrzeżu. Mając już najlepsze dni swojej kariery naukowej za sobą, szuka pospolitych skamieniałości, które sprzedaje turystom, aby utrzymać siebie i swoją chorą matkę. Kiedy bogaty jegomość powierza Mary opiekę nad swoją żoną, Charlotte Murchison (Saoirse Ronan), kobieta nie może sobie pozwolić na odrzucenie intratnej oferty. Pomimo wielkich różnic klasowych i charakterologicznych, między kobietami rodzi się namiętne uczucie, które niebawem zostanie wystawione na wielką próbę. Obraz jest popisem gry aktorskiej Kate Winslet oraz Saoirse Ronan. Nominacja do BAFTY za najlepsze kostiumy.

Wieczna Piękność

Jane (Sally Hawkins) została porzucona przez ukochanego przed ołtarzem i od tamtego czasu nie może się otrząsnąć. Załamana i zraniona kobieta wpadła w trwający dwadzieścia lat epizod schizofrenii. W tym czasie musi zmierzyć się ze skomplikowanymi relacjami miłosnymi (zarówno tymi prawdziwymi, jak i wyimaginowanymi) oraz rodzinnymi. Sytuacja się zmienia, gdy zaczyna mroczny, choć komiczny romans z Mikem (David Thewlis), będącym niespełnionym muzykiem i zbłąkaną duszą.Bezbłędna komedia romantyczna z dwukrotnie nominowaną do Oscara Sally Hawkins (Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia). Produkcja została wyróżniona BAFTĄ za kostiumy.

Złoto dla psów

Pracująca w barze na plaży osiemnastoletnia Esther (Talullah Cassavetti) wdaje się w letni romans z Jeanem (Corentin Fila). Kiedy sezon wakacyjny się kończy, dziewczyna wylatuje do Paryża i pojawia bez zapowiedzi w domu chłopaka. Ten jednak ją odtrąca, a ona sama wyrusza na wędrówkę po Mieście Światła, aby ostatecznie znaleźć schronienie w klasztorze. Z pełnego chaosu świata wkracza do oazy spokoju i zaczyna rozumieć siebie dzięki niełatwej relacji z nowicjuszką, która złożyła śluby milczenia.Francuski dramat o dorastaniu i poszukiwaniu siebie. Reżyserką obrazu była debiutująca w długim metrażu Anna Cazenave Cambet.

Złe prawo

Dave Connolly jest szanowanym funkcjonariuszem Garda Síochána, irlandzkiej policji, ale jego lojalność zostaje wystawiona na próbę za sprawą jego niestroniącego od problemów brata Joe’ego. Mężczyzna nagle zostaje uwikłany w niebezpieczne gierki i staje się przykrywką brata po tym jak ten dokonał nieudanego napadu. Sytuacja prowadzi Dave’a do nawiązania potajemnego związku z Amią, nieszczęśliwą mężatką, która również jest ofiarą ostatniego przestępstwa Joe’ego.Pełen napięcia thriller, który analizuje tematy, takie jak lojalności względem członków rodziny czy dziedzictwo. Bada też jak daleko jest w stanie posunąć się jednostka, aby chronić tych, których kocha.

Jak woda

Zdobywczyni Nagrody Akademii Filmowej Megan Mylan (Lost Boys of Sudan, Smile Pink) w nakręconym z rozmachem, ale jednocześnie niezwykle kameralnym filmie, analizuje podstawowe więzi, jakie łączą rodziców i ich dzieci. Dokument HBO pokazuje, w jaki sposób syryjskie rodziny szukają normalności i pomimo wielu przeciwieństw próbują zbudować na nowo swoje życie. Jest także wnikliwym studium skutków wojny, rozdzielenia i przesiedlenia. Zdjęcia zostały nakręcone w Turcji, Grecji, Niemczech, Syrii i Stanach Zjednoczonych, gdzie Mylan utrwaliła swoją kamerą sceny podkreślające uniwersalne znaczenie rodziny.

Diwy

Szani, Tina i Emese to diwy – trzy 20-letnie dziewczyny, które mogą godzinami opowiadać o makijażu, ciuchach czy zdjęciach profilowych. Kiedy młody reżyser zaczyna filmować ich życie, wkrótce dowiaduje się, co kryje się za perfekcyjnym makijażem dziewczyn.