Spieszę z cotygodniową dawką informacji na temat nowości w streamingach. A tutaj dzieje się dużo, bo HBO GO stara się robić niespodzianki. Platforma kończy swój żywot w Polsce, ale spokojnie – już 8 marca zadebiutuje – wreszcie! – HBO Max, a tam… jeszcze więcej premier.

Serwis HBO GO nie tworzy produkcji z takim rozmachem, jak Netflix (ponad 70 oryginalnych filmów w 2021 roku), ale na pewno są to pozycje ambitne, które przebijają się do szerokiego grona odbiorców, zbierając przy tym pochlebne opinie krytyków z całego świata.

Nowości HBO GO na weekend

Warto zwrócić uwagę na King Richard: Zwycięska rodzina, który to film zyskał nominację do Oscara za 2021 rok. Oprócz tego dla spragnionych walentynkowego nastroju HBO GO przygotowało Walentynkowa połówkę.

R E K L A M A

Nocny lekarz

Mikaël jest lekarzem, który pracuje na nocnym dyżurze. Leczy pacjentów z niebezpiecznych dzielnic. Także tych, których nie chcą przyjmować inni lekarze, czyli narkomanów. Jest rozdarty między żoną a kochanką, a na dodatek jego kuzyn farmaceuta wciąga go w handel sfałszowanymi receptami na Subutex. Jego życie jest w całkowitej rozsypce. Mikaël nie ma już wyboru, zmuszony jest w końcu wziąć sprawy w swoje ręce.

Obietnica

W przededniu przejścia na emeryturę Jerry Black (Jack Nicholson) zaczyna obawiać się, jak będzie wyglądać jego życie po zakończeniu służby. Niedługo potem policja znajduje ciało zamordowanej 8-latki, a Jerry uroczyście przysięga pogrążonej w żałobie matce, że złapie mordercę jej dziecka. Nie do końca wiarygodne zeznania chorego psychicznie oszusta i psychologiczna analiza rysunków dziewczynki utwierdzają Jerry’ego w przekonaniu, że prawdziwy sprawca jest nadal na wolności. Detektyw chce dotrzymać złożoną obietnicę i wytrwale tropi okrutnego mordercę.

Walentynkowa połówka

Natalie Simmons (Bethany Joy Lenz) pracuje w stacji telewizyjnej w San Francisco, ale pewnego dnia zostaje zwolniona z pracy i wraca do swojego rodzinnego miasta w Oregonie, żeby pomóc mamie (Mary Margaret-Humes) w organizacji dorocznego festynu walentynkowego. Natalie jest oficjalnie zaręczona, ale widok szarmanckiego i przystojnego Zacha Williamsa (Luke Macfarlane), faceta, który dziesięć lat wcześniej złamał jej serce i zerwał zaręczyny, kompletnie wytrąca ją z równowagi.

Wokół Słońca

Pewnego dnia szukający lokalizacji filmowych Bernard odwiedza zrujnowany francuski zamek. Spędza tam całe popołudnie i coraz bardziej zaczyna mu się podobać to miejsce. Tak samo z resztą, jak i zalotna agentka Maggie, która opowiada mu, że w zamku napisano głośną historyczną książkę przygodową i to właśnie w tym zamku zawiązuje się jej akcja. Ale czy rodząca się między nimi więź jest prawdziwa, a może jest jedynie projekcją XVII-wiecznych bohaterów książki?

I tak po prostu…, za kulisami

Pod koniec lat 90. serial HBO ‘Seks w wielkim mieście’ szturmem podbił serca widzów swoim szczerym i zabawnym spojrzeniem na miłość, związki… i seks. Ponad 20 lat później rozpoczął się nowy rozdział w życiu bohaterek serialu. Carrie (Sarah Jessica Parker), Miranda (Cynthia Nixon) i Charlotte (Kristin Davis) które poznaliśmy, kiedy próbowały radzić sobie ze skomplikowaną rzeczywistością, gdy miały po trzydzieści kilka lat, są teraz dwie dekady starsze, ale ciągle stają przed dobrze nam znanymi problemami. W filmie dokumentalnym zaglądamy za kulisy produkcji serialu ‘I tak po prostu’ – od kuchni poznajemy nie tylko pracę obsady, ale także scenarzystów, projektantów kostiumów, producentów i ekipy.

Moja cudowna Wanda

Wanda, 35-letnia Polka, zostawiła w domu swoje małe dzieci, żeby opiekować się Josefem, głową zamożnej rodziny Wegmeister-Gloor, który po wylewie podupadł na zdrowiu. Kobieta umiejętnie radzi sobie z trudną dynamiką relacji między dwojgiem już dorosłych (ale nadal zachowujących się infantylnie) dzieci pana domu, żoną Josefa Elsą, która chce wszystko kontrolować oraz zdarzającymi się od czasu do czasu incydentami z udziałem wypchanych lub żywych zwierząt. Nieoczekiwany zwrot akcji sprawia jednak, że sytuacja wymyka się spod kontroli. Satyra na realia współczesnej niesprawiedliwości klasowej, ale przede wszystkim wspaniała komedia o ludziach. Nagrody na festiwalach filmowych Tribeca i w Vancouver. Agnieszka Grochowska w głównej roli.

King Richard: Zwycięska rodzina

„Richard Williams (Will Smith) to niezrażający się problemami ojciec, który wychował dwie najbardziej utalentowane sportsmenki wszechczasów i zmienił oblicze tenisa. Mężczyzna ma jasną wizję przyszłości swoich córek i stosuje niekonwencjonalne metody. Ma także plan, który zakłada, że dorastające na ulicach Compton Venus i Serena staną się międzynarodowymi ikonami tenisa. Film oparty na prawdziwej historii, który podkreśla znaczenie rodziny, wytrwałości i niezachwianej wiary. W roli Richarda występuje dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej Will Smith, a za kamerą stanął Reinaldo Marcus Green (Monsters and Men).”

Whiplash

Andre (Miles Teller), student nowojorskiego konserwatorium, chce zostać najlepszym na świecie jazzowym perkusistą. Aby zrealizować to marzenie, zostaje uczniem ekscentrycznego Terence’a Fletchera (J.K. Simmons). Mężczyzna prowadzi zespół jazzowy i słynie z bezwzględnych metod nauczania. Muzycy rozpoczynają współpracę, podczas której Fletcher zmusza dążącego do doskonałości Andrew do przekraczania własnych granic.Obsypany nagrodami rewelacyjny dramat o przekraczaniu własnych granic i dążeniu do perfekcji za wszelką cenę. W rolach nauczyciela i podążającego za nim ucznia wystąpili uhonorowany za swoją kreację Nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej J.K. Simmons (cykl Spider-Man, Juno) oraz utalentowany muzyk i aktor Miles Teller (Cudowne tu i teraz, Zbuntowana). W wyróżnionym Oscarami także za najlepszy dźwięk i montaż filmie równie ważną rolę gra muzyka Justina Hurwitza. Obraz jest dziełem reżysera i scenarzysty Damiena Chazelle’a (Guy and Madaline on a Park Bench, scen. Wirtuoz). Młody twórca otrzymał za niego nominację do Oscara w kategorii „najlepszy scenariusz adaptowany” (film jest rozwinięciem tak samo zatytułowanej krótkometrażowej produkcji Chazelle’a z 2013 roku).