Tak, dla Polski to już ostatni weekend z HBO GO. Od wtorku, 8 marca serwis zmieni się w HBO Max, a co za tym idzie – pojawi się zupełnie nowa oferta, także z premierami na dzień dobry. Do tego czasu jeszcze weekend przed nami, a HBO GO nie zamierzało odchodzić po cichu. Do oferty wskoczyło kilka nowych tytułów.

We wtorek, HBO Max wkroczy do Polski, a to oznacza nie tylko nową aplikację i nową ofertę, ale także lekko podwyższone ceny. Operatorzy telewizyjni, którzy oferowali HBO GO przygotowali jednak ciekawe oferty dla aktualnych abonentów. Jest więc szansa na pozostanie przy dotychczasowej cenie, dlatego warto zajrzeć do newsletterów i listów od operatorów kablówek i sieci satelitarnych. W przypadku Canal+ wygląda to dość prosto:

hbo max canal plus

HBO GO – nowości

Przejdźmy jednak do ostatnich nowości w HBO GO. Tutaj pojawiły się głównie nowe odcinki trwających już seriali, ale także kilka premier filmowych. Zobaczcie zresztą sami, co warto obejrzeć w ten weekend:

R E K L A M A

Nick i Norah

Młody muzyk Nick (Michael Cera) leczy złamane serce po rozstaniu z ukochaną. Aby zająć myśli czymś innym, postanawia wybrać się na koncert. Podobne plany na wieczór ma zbuntowana nastolatka o imieniu Norah (Kat Dennings). Na pozór nic ich nie łączy. Przypadek sprawia jednak, że para spędza wspólnie noc na poszukiwaniach klubu, w którym ma się odbyć koncert ich ulubionego zespołu. Spotkanie przeradza się w niespodziewany romans, który na zawsze odmieni życie bohaterów.Kameralny i subtelny film o przypadkowym spotkaniu dwójki nastolatków, między którymi niespodziewanie rodzi się w uczucie. Twórcą Nick i Norah jest wyróżniony na festiwalach w Cannes, Sundance i San Sebastian Peter Sollett (Raising Victor Vargas, Tytuł do praw). Scenariusz został oparty na powieści Rachel Cohn, a jego autorką jest Lorene Scafaria (Przyjaciel do końca świata, Wszędobylska mamuśka). Obraz był nominowany do nagrody Złotego Popcornu, przyznawanej przez stację muzyczną MTV, otrzymał również trzy nominacje do

Białe święta

24 grudnia 1983 r., godz. 22.50; Julie i jej kuzyni zjedli za dużo cukru, św. Mikołaj się spóźnia, a Denis, sam w swoim aucie, jest przerażony na myśl o postawieniu stopy w domu byłej teściowej, aby zabrać swoje dzieci.

Miłość pod drzewem oliwnym

Nicole chce rozwijać rodzinną firmę, która w Północnej Kalifornii produkuje oliwę z oliwek. Kiedy jednak zakochany w niej od dziecka Jake Brandini, dziedzic sąsiedniego rancza i jej największy rywal, odkrywa, że ziemia, na której Nicole chce postawić nowe budynki, może należeć do jego rodziny, wszystko zaczyna się bardzo komplikować. Lokalny sędzia postanawia rozwiązać spór w dość niekonwencjonalny sposób – sporna ziemia ma przypaść zwycięzcy konkursu na najlepszą oliwę z oliwek, co sprawia, że emocje w obu rodzinach sięgają zenitu. Podczas rywalizacji Nicole i Jake uświadamiają sobie, że więcej ich łączy niż dzieli i coś zaczyna między nimi iskrzyć.

Dziewczyny nie powinny chodzić same nocą

Po szkolnym balu dla absolwentów Chantal i Delphine wracają po zmroku same do domu. Dziewczyny gubią się lesie, a podczas długiego spaceru obie zdają sobie sprawę ze swojej beztroski i tego, że kochają życie.

Millerowie

David Clark (Jason Sudeikis) zajmuje się sprzedażą marihuany na małą skalę. Ma swoje zasady – jego klientami mogą być wyłącznie dorośli. Pewnego dnia mężczyzna próbuje pomóc nastolatkom z sąsiedztwa. Nie wychodzi mu to jednak na dobre. David zostaje napadnięty i okradziony. Aby uniknąć gniewu swojego dostawcy, Brada (Ed Helms), zostaje przemytnikiem. Musi przewieźć duży ładunek narkotyków z Meksyku do USA. W wykonaniu zadania pomagają mu cyniczna striptizerka Rose (Jennifer Aniston), niedoszły klient (Will Poulter) oraz rezolutna nastolatka Casey (Emma Roberts). Cała czwórka udaje zwyczajną rodzinę na wakacjach.Rubaszna, pełna szalonych gagów komedia w reżyserii utalentowanego Rawsona Marshalla Thurbera (Zabawy z piłką, The Mysteries of Pittsburgh). Obraz opowiada o perypetiach grupki nieudaczników, którzy mimo przeciwności losu próbują cieszyć się życiem. Produkcja wyróżnia się wartką fabułą, barwnie zarysowanymi postaciami oraz dobrym aktorstwem. To czysto rozrywkowe kino, które ma

Poszukiwana silna kobieta

Between working as a nurse and taking care of her uncle, a poet living with memory loss, Nadege lacks the confidence to get what she wants from life. That is, until she discovers the world of wrestling. Her new passion will bring out a hidden side of her. A colorful short film bristling with poetry, wrestling and black woman strength.

Szron

W niedalekiej przyszłości aborcja znów jest przestępstwem, a 35-letnia Kara musi zmierzyć się z ponurą i brutalną rzeczywistością. Kobieta decyduje się na zabieg w nielegalnej, mobilnej klinice aborcyjnej, choć wie, że grozi jej za to surowa kara. Po przyjęciu do szpitala Kara zaczyna uświadamiać sobie, jakie będą konsekwencje podjętego przez nią bolesnego wyboru, który stawia na szali jej życie i wolność. Kobieta jest też nieprzygotowana na emocjonalne skutki decyzji, które dotkną nie tylko nią, ale także jej najbliższych.

Ci, którzy życzą mi śmierci

Hannah (Angelina Jolie), strażaczka skacząca ze spadochronem, wciąż jest wstrząśnięta śmiercią trzech osób, których nie udało jej się uratować z pożaru. Kiedy kobieta spotyka zakrwawionego i przestraszonego 12-letniego Connora, decyduje się wyruszyć z nim w daleką drogę przez gęsty las. Walcząc ze śmiertelnymi zagrożeniami, jak burze z piorunami, które zagrażają nawet doskonale wyszkolonej Hannah, nie zdają sobie sprawy z prawdziwych niebezpieczeństw, jakie na nich czyhają. Nie dość, że ściga ich dwóch nieustępliwych zabójców polujących na Connora, to przeciwnego kierunku nadciąga na nich potężny ognisty płomień, który szybko trawi wszystko, co stanie mu na drodze.

Na zawsze w moim sercu

Iván (Armando Espitia), świetnie zapowiadający się szef kuchni i młody ojciec poznaje Gerardo (Christian Vázquez) w otwartym tylko dla wtajemniczonych barze na prowincji w Meksyku i obaj szaleńczo się w sobie zakochują. Niedługo potem, kiedy rodzina Ivána dowiaduje się o ich związku, mężczyzna podejmuje ryzykowną decyzję o przekroczeniu granicy, by szukać szczęścia w Stanach Zjednoczonych. Przed wyjazdem obiecuje swojemu synkowi i ukochanemu Gerardo, że pewnego dnia do nich wróci. Iván jest samotny w Nowym Jorku i jako nowy imigrant ciągle napotyka na kolejne przeszkody. Przekonuje się, że decyzja o wyjeździe jest okupiona bardzo wysokim kosztem. Fabularny debiut nominowanej do Oscara Heidi Ewing oparty jest na prawdziwej historii. Nagroda Publiczności na festiwalu w Sundance.

Żona pilota

W połowie lat 90. zdolna studentka Asli poznaje charyzmatycznego Saeeda i oboje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Niedługo potem wbrew matce Asli młodzi w tajemnicy biorą ślub, a dziewczyna przysięga Saeedowi wierność i zapewnia go, że nigdy nie wyjawi jego sekretów. Ich przyszłość maluje się w różowych barwach, ale kiedy przychodzi XXI wiek, Saeed podejmuje decyzję, która nie tylko przekreśli marzenia Asli, ale wstrząśnie całym światem. Film o różnicach kulturowych, prawdzie, wierze, zaufaniu i złudzeniach. Jest historią młodej kobiety, która dowiaduje się, że tajemnice jej męża mogą wstrząsnąć całym światem.

Wszyscy za jednego

1942 rok. Rodzice 10-letniej Gerdy i jej brata Otto są członkami norweskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej. Pewnego dnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w 1942 roku, zostają aresztowani, a ich dzieci zostają same w domu. Niedługo potem rodzeństwo znajduje w piwnicy dwoje żydowskich dzieci – Sarę i Daniela, którzy ukrywają się w schowku szafy. Gerda i Otto postanawiają dokończyć to, co rozpoczęli ich rodzice. Chcą pomóc Sarze i Danielowi uciec przed nazistami, ale żeby tego dokonać muszą najpierw przekroczyć granicę z neutralną Szwecją i pomóc maluchom w odnalezieniu rodziców. Film o wierze w siebie, niezachwianej lojalności i ogromnej odwadze, jaką wykazują się nawet małe dzieci.


Posłuchaj nas!