8 marca 2022 rusza w Polsce HBO Max, a razem z nią przybędzie sporo nowych produkcji, miejmy nadzieję, że także lepsza aplikacja.

Oczywiście HBO GO praktycznie codziennie dorzuca jakieś nowe produkcji, a nowe odcinki hitowych seriali pojawiają się zazwyczaj w poniedziałki. Niemniej jednak w ostatnich dniach sporo wskoczyło pozycji, które godne są zobaczenia w najbliższy weekend. Zobaczcie zresztą sami, co na Was czeka w HBO GO.

R E K L A M A

Nowości HBO GO piątek 25.02.2022

Cry Macho

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Mike Milo (Clint Eastwood) był kiedyś wielką gwiazdą rodeo. W 1979 roku na prośbę byłego szefa jedzie do Meksyku, żeby sprowadzić do domu jego nastoletniego syna. W drodze do Teksasu kowboj zmuszony jest przemierzać bezdroża, a na pozór spokojna podróż przeradza się w niebezpieczną przygodę. Podczas wyprawy bohater nieoczekiwanie nawiązuje niezwykłą relację i ma szansę odkupić swoje grzechy.Obraz w reżyserii Clinta Eastwooda, który pełni także obowiązki producenta. Artysta wciela się również w postać głównego bohatera.

Strach

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Svetla mieszka sama w małej bułgarskiej wiosce przy tureckiej granicy. Niedawno straciła pracę nauczycielki w szkole, bo w okolicy mieszka za mało rodzin z małymi dziećmi. Pewnego dnia podczas polowania w lesie wpada na Bambę, uchodźcę z Afryki, który chce dostać się do Niemiec. To spotkanie całkowicie odmienia jej życie. Kobieta niechętnie zaprasza go do swojego domu, ale kiedy mijają kolejne dni, zaczyna rodzić się między nimi więź. Bamba uczy się bułgarskiego i staje się częścią jej codziennego życia. Svetla dokonuje życiowych wyborów, które nie podobają się członkom jej tradycyjnej społeczności i prowadzą do rewolty. Kobieta próbuje walczyć z poczuciem osamotnienia, ciasnymi horyzontami i lękiem przed obcymi, co prowadzi do absurdalnych, komicznych i tragicznych sytuacji.

Drabina

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Zapis duchowej podróży Andrei, wrażliwego młodego mężczyzny, który nie umie odnaleźć się społeczeństwie i szuka prawdziwego szczęścia w aktorstwie. Po upadku komunizmu jest omamiony iluzją wolności i demokracji. Staje się jednak świadkiem serii brutalnych wydarzeń, które głęboko odcisnęły się na współczesnej historii Rumunii. Poczucie ukojenia przynosi mu rola Aloszy w scenicznej adaptacji Braci Karamazow. Andrei zaczyna coraz bardziej utożsamiać się z graną przez siebie postacią i stopniowo zaczyna uświadamiać sobie, że jest w stanie zrozumieć ideę boskości.

World Trade Center

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

John McLoughlin (Nicolas Cage) i Will Jimeno (Michael Peña) to policjanci, którzy 11 września 2001 roku zostali uwięzieni w gruzach wież World Trade Center. Mężczyźni ze wszystkich sił chcieli pomóc poszkodowanym w ataku terrorystyczny. Film śledzi również losy ich rodzin, które próbują dowiedzieć się, co się z nimi stało oraz ratowników, którzy znaleźli ich na gruzowisku i wyciągnęli.Niezwykła historia walecznych policjantów, którzy w czasie ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku stanęli na wysokości zadania. Reżyserii tego będącego hołdem filmu podjął się zdobywca trzech Oscarów Oliver Stone (Urodzony 4 lipca), a głównych rolach występują zdobywca Nagrody Akademii Nicolas Cage (Zostawić Las Vegas) oraz Michael Peña (Bogowie ulicy). Obok nich pojawiają się także dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Maria Bello (Wygrane marzenia), wyróżniona nominacją do Oscara Maggie Gyllenhaal (serial HBO Kroniki Times Square) oraz Stephen Dorff (Blade – Wieczny łowca).

Wszyscy święci New Jersey

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Młody Anthony Soprano dorasta w burzliwym okresie historii Newark i wkracza w dorosłość, kiedy rywalizujący ze sobą gangsterzy umacniają swoją pozycję w półświatku, co zagraża mafijnej rodzinie DiMeo, która kontroluje miasto naznaczone pogłębiającymi się rasowymi podziałami. Główną rolę w bieżących wydarzeniach odgrywa uwielbiany przez Anthony’ego wuj. Dickie Moltisanti próbuje pogodzić prowadzone przez siebie interesy z życiem prywatnym i ma ogromny wpływ na siostrzeńca, który z naiwnego nastolatka wyrasta na dobrze nam znanego, wpływowego szefa mafii – Tony’ego Soprano.

Czuła noc

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Trzech mężczyzn zbliża się do siebie podczas prowadzonych w nocy intelektualnych dyskusji nad kieliszkiem wina. Ta noc może być ostatnim dniem, kiedy odwiedzany przez nich bar jest otwarty, bo jego właściciel wpadł w poważne finansowe kłopoty podczas lockdownu. Bar jest oficjalnie zamknięty, ale barman Heikki chce pocieszyć swojego przyjaciela i pracownika służby zdrowia Risto, który wpada na chwilę po długiej i traumatycznej zmianie w szpitalu. Przybycie kolejnego obcego mężczyzny, który oczekuje narodzin wnuka wzbudza podejrzenia, zwłaszcza kiedy w radio zostaje podana do wiadomości informacja o popełnionym w okolicy morderstwie. Heikki i Risto mają własne tajemnice, z którymi muszą się uporać, a ta niezwykła noc w barze w Helsinkach może stać się terapią, której bardzo potrzebują.

Miłość pod drzewem oliwnym

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Nicole chce rozwijać rodzinną firmę, która w Północnej Kalifornii produkuje oliwę z oliwek. Kiedy jednak zakochany w niej od dziecka Jake Brandini, dziedzic sąsiedniego rancza i jej największy rywal, odkrywa, że ziemia, na której Nicole chce postawić nowe budynki, może należeć do jego rodziny, wszystko zaczyna się bardzo komplikować. Lokalny sędzia postanawia rozwiązać spór w dość niekonwencjonalny sposób – sporna ziemia ma przypaść zwycięzcy konkursu na najlepszą oliwę z oliwek, co sprawia, że emocje w obu rodzinach sięgają zenitu. Podczas rywalizacji Nicole i Jake uświadamiają sobie, że więcej ich łączy niż dzieli i coś zaczyna między nimi iskrzyć.

Frederick Douglass: W pięciu mowach

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Film dokumentalny HBO, który powstał na podstawie biografii Fredericka Douglassa napisanej przez historyka Davida Blighta. Dokument przedstawi sylwetkę najbardziej znanego amerykańskiego aktywisty działającego przeciw niewolnictwu – od jego narodzin w niewoli, po czas wolności i działań, które podejmował jako mówca i pisarz abolicjonistyczny.