Epic przygotował dla graczy kolejne darmowe tytuły. Od dzisiaj można już pobierać grę Windbound.

Standardowo Epic Games Store wraca z kolejną propozycją darmowej gry. Poprzednio dostępna była platformówka Yooka-Laylee i Niemożliwe Legowisko, która opowiada historie kameleona Yooka i nietoperza Laylee. Teraz dostaliśmy grę w zupełnie innym klimacie – darmowym tytułem na ten tydzień została przygodowa gra akcji zatytułowana Windbound.

Przygodowa gra akcji za darmo w Epic Games Store

Windbound zostało stworzone przez twórców bardzo dobrze ocenianej strategii Satellite Reign. Tym razem mamy jednak do czynienia a grą kompletnie innego typu. Fabuła Windbound przedstawia historię plemiennej wojowniczki o imieniu Kara, która samotnie trafia na Zakazane Wyspy.

R E K L A M A

Mimo urokliwych lokacji archipelag skrywa mroczne tajemnice, których odkrycie będzie głównym celem gracza – oczywiście zaraz obok przetrwania, bo świat gry jest pełny agresywnych zwierząt, a musimy też pamiętać o jedzeniu. Windbound opiera się na survivalowych mechanikach, więc naszym zadaniem będzie pozyskiwanie surowców, z których można wytworzyć rozmaite przedmioty.

Większość z nich posłuży do polowania na dzikie zwierzęta lub obrony przed nimi. Wraz z przechodzeniem gry rozwija się jednak także nasz środek transportu między wyspami – początkowo prosta łódka z czasem zostanie zastąpiona przez wytrzymalsze i większe łodzie, które pozwolą dostać się do kolejnych lokacji. Zagrożenie znajdziemy bowiem nie tylko na wyspach, a także na morzu.

Ciekawym elementem Windbound jest fakt, że mapa za każdym razem generuje się w inny sposób. Nie mamy więc do czynienia z jedną sprawdzoną lokacją, a przy każdorazowym rozpoczęciu zabawy od nowa spotkamy coś innego. Produkcja chwalona jest też za grafikę, która przypomina kultowe gry z serii The Legend of Zelda.

Brothers – A Tale of Two Sons dostępne od 17 lutego

Już za tydzień w Epic Games Store znajdziemy kolejną darmową grę. Tym razem będzie to Brothers – A Tale of Two Sons. Gra oparta jest na modelu kooperacyjnym – do rozwiązania łamigłówek będziemy potrzebować obu braci. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by toczyć rozgrywkę w pojedynkę. Tytuł pobierzemy już za tydzień.


Posłuchaj nas!