B

ez problemu znajdziecie u nas wszelkie nowinki o Apple Watch. Sam jestem jego posiadaczem, chociaż do gustu przypadły mi również produkty Fitbit oraz Wahoo. Mamy też sporo miejsca a łamach naszego serwisu na smartwatche o wyglądzie zwykłego elektronicznego zegarka, jak chociażby testowany przez Łukasza Garmin Instinct czy najnowszy Casio. Był tu też ciekawy wpis o historii tego sprzętu.

R E K L A M A

Nigdy jednak chyba nie zdarzyło się, byśmy opisywali zwykły elektroniczny zegarek. Zmieniamy zdanie, a powodów jest kilka — tematyka Cyberpunk 2077, polska manufaktura zegarmistrzowska, a nawet technologia blockchain do certyfikowania sprzętu, który kiedyś może być perłą czyjejś kolekcji. To wszystko łączy się za sprawą T‑2077 — czyli zegarek Cyberpunk 2077 x Błonie!

Cyberpunk 2077 x Błonie to wyjątkowa kooperacja

Cyberpunk 2077 – jaki jest, każdy wie. Ja przeszedłem grę i całkiem nieźle się dzięki niej bawiłem. Redzi stworzyli ogromną markę, której siła doprowadziła do współpracy, chociażby z Adidasem czy producentem telefonów OnePlus. Teraz firma może się pochwalić kolejną kooperacją. Tym razem robi ona na mnie jednak dużo większe wrażenie. Wraz z rodzimą manufakturą zegarmistrzowską Błonie stworzono wyjątkowy elektroniczny zegarek.

Zegarek Cyberpunk 2077 x Błonie

Błonie to kolejna słodko-gorzka historia polskiego przemysłu w czasach PRL. To historia zakładów Mechaniczno-Prezezyjnych w Błoniu, które oprócz wielu innych rzeczy produkowały również zegarki naręczne. Ich początek sięga 1956 roku gdy zapadły polityczne decyzje o ich produkcji oraz roku 1959 gdy wypuszczono ich pierwszą partię na rynek. Nie trwało to jednak zbyt długo. Na szczęście Polska szkoła zegarmistrzowska odrodziła się ponownie w 2014 roku.

Zegarek Cyberpunk 2077 x Błonie

Błonie to kultywowanie polskiej tradycji zegarmistrzowskiej i przywrócony do życia symbol narodowy. Za projekty wszystkich zegarków odpowiadają młodzi uzdolnieni polscy artyści. Logotyp marki został zrekonstruowany przez polskiego kaligrafa Adama Romualda Kłodeckiego. Chcemy, aby Błonie były nie tylko przywróconą do życia polską marką, ale przede wszystkim zawierały w sobie jak najwięcej polskiego ducha.

Teraz firma Błonie oraz CD PROJEKT RED postanowiły połączyć swoje siły. Dzięki temu stworzono elektroniczny zegarek, który nawiązuje do gry Cyperpunkt 2077. Na stronach producenta można przeczytać, że posiadanie T-2077 oznacza posiadanie kawałka Night City. Nie ważne czy jest się wychowankiem Heywood, pracownikiem Arasaki czy też wolnym duchem Badlands.

Zegarek Cyberpunk 2077 x Błonie
Posiadanie tego zegarka to jednak coś więcej niż marketingowa korpomowa. Tak naprawdę stajemy się posiadaczami kawałka historii zegarmistrzowskiej Polski. Mimo tego, ze zegarek jest elektroniczny widać tu ewidentny wpływ kultowych konstrukcji, które dla mnie jest połączeniem najlepszych cech Unitry Warel z utylitarnymi dziełami sztuki od URWERK. Przesadzam?

Zegarek Cyberpunk 2077 x Błonie

Posiadanie tego tytanowego cuda to ważny aspekt sam w sobie. Przeczuwam, że za kilkanaście lat może być on dużo więcej wart niż dwa kafle, których oczekują od Was Redzi w swoim sklepie. Aby zabezpieczyć tę pozycję w potencjalnej kolekcji, postanowiono użyć technologii Blockchain opartej na rozwiązaniach Arianee, które zapewnią certyfikację produktu. Nie ma więc obawy, że na jakiejś licytacji pojawi się zegarek imitujący ten, zakupiony przez nas. Z technologii tej korzysta też, chociażby Breitling.

Zegarek Cyberpunk 2077 x Błonie

Specyfikacja i cena zegarka

  • Koperta — Tytan Grade 2;
  • Mechanizm — kwarcowy z cyfrowym wyświetlaczem (żółty kolor);
  • Szkło — mineralne z powłoką szafirową;
  • Bransoleta — wykonana z Tytanu z motylkowym zapięciem (możliwość zamiany na inny pasek);
  • Wodoodporność — do 5 atmosfer;
  • Bateria — Model CR2032; litowo-manganowa z elektrolitem organicznym; 3V, 220mAh,
  • Format wyświetlania — 12-godzinny lub 24-godzinny;
  • Rozmiary — Regulowany w trzech rozmiarach; w zestawie znajdują się dodatkowe ogniwa (w celu regulacji zalecamy korzystanie z profesjonalnego serwisu);
  • Gwarancja — 2 lata.

Zegarek dostępny w limitowanej ilości w cenie 1999 zł w przedsprzedaży i trzech rozmiarach.

Więcej informacji na stronie Błonie. Zegarek można nabyć na stronie CD PROJEKT RED GEAR.