Przerobiliśmy smartfony, przyszła pora na zegarki. Poznajcie najlepsze smartwatche 2023 roku, ale nie spodziewajcie się jedynie najwyższych, najlepiej wyposażonych modeli. W topce nie znajdziecie na przykład Apple Watch Ultra 2.

Inteligentne zegarki to temat rzeka, natomiast w tym roku światło dzienne ujrzało kilka wyjątkowo udanych konstrukcji. Jasne, wszystkie pięć modeli wymienionych w zestawieniu to sprzęty z wyższej półki natomiast bez trudu znajdziemy na rynku znacznie droższe opcje.

//dzisiaj na dailyweb

Czym kierowałem się podczas oceny? Mogłem celować w specyfikację i suchą ocenę parametrów, ale tak naprawdę o atrakcyjności zegarka decyduje połączenie technikaliów, stylistyki oraz użyteczności. Ocena, chcąc nie chcąc, będzie więc subiektywna. Jeśli Wasze zdanie znacząco odbiega od mojego, sekcja komentarzy jest do Waszej dyspozycji.

Najlepsze smartwatche 2023 roku TOP 5

Najlepsze smartwatche 2023 roku 1

Apple Watch Series 9

Dlaczego nie zdecydowałem się tu umieścić Apple Watch Ultra 2? Przecież w obydwu opcjach liczba zmian w stosunku do poprzednika jest niewielka? Cóż, obcowałem z obydwoma modelami i obydwa mnie urzekły, natomiast Apple Watch Series 9 jest przy tym przystępniejszy cenowo (nie mylić z tanim). Jest jednak kilka cech, które spowodowały, że jego kupno jest uzasadnione bardziej niż Apple Watch Series 8 czy Series 7. Nie, nie chodzi o samą konstrukcję, gdyż tutaj wszystko wygląda podobnie.

Najlepsze smartwatche 2023 eTak naprawdę mam na myśli przede wszystkim kapitalną jasność ekranu sięgającą 2000 nitów. To robi wrażenie… przypominam, że mówimy o zegarku. Kolejna sprawa to chip S9 SiC, który umożliwia precyzyjne lokalizowanie urządzenia oraz sprzętowe wsparcie dla gestu podwójnego tapnięcia palcami. Wspomniany gest pozwala wywołać konkretną akcję w zegarku. Sprzęt nie jest idealny. Ale jestem w stanie przeboleć relatywnie krótki czas pracy na baterii, który w moim przypadku ogranicza się do około 30 godzin. Przeboleję również to, że w smartwatchu działa termometr, natomiast jest wykorzystywany jedynie na potrzeby mierzenia cyklu menstruacyjnego.

Samsung Galaxy Watch 6

Kolejna propozycja to sprzęt ze stajni południowokoreańskiego producenta elektroniki użytkowej. W zasadzie jest to model wprost stworzony dla współpracy ze smartfonami Samsunga i tylko w takim setupie wyciśniemy z nich maksimum. Sprzęt to przede wszystkim wielki powrót wychwalanego pierścienia, który miał spory wpływ na wygodę użytkowania.

Najlepsze smartwatche 2023 aCieszyć może również ochrona IP68, a także szkło szafirowe, które stanowią o odporności zegarka na niesprzyjające warunki. Nie zabrakło tutaj oczywiście funkcji EKG, która dzielnie towarzyszy pulsometrowi, miernikowi saturacji czy czujnikowi temperatury. W efekcie Samsung Galaxy Watch 6 jest świetnym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie. Oczywiście przegrywa w tej materii z jedna z kolejnych propozycji z topki Najlepsze smartwatche 2023 roku, ale i tak jest świetny. Minusem, podobnie jak w Apple Watch Series 9 jest czas pracy na baterii, który może nieco psuć dobre wrażenie.

Huawei Watch 4 GT

W przypadku Huawei Watch 4 GT słowem kluczem może być „opłacalność”. Sprzęt kosztuje niewiele ponad tysiąc złotych, oferując przy tym przepiękne wzornictwo, perfekcyjną jakość wykonania, a także długi czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Użytkownicy chwalą precyzję modułu GPS, a także czujników odpowiadających za śledzenie aktywności sportowych.

Najlepsze smartwatche 2023 bZa sprawą eSIM możemy wykonywać wysokiej jakości (jak na smartfon) połączenia głosowe, natomiast nie skorzystamy tutaj z prawdziwego dobrodziejstwa NFC i nie zapłacimy zegarkiem zbliżeniowo. Cóż, nie można mieć wszystkiego. Tym, co zwraca tu również uwagę, jest 1,5” ekran AMOLED LTPO wyświetlający obraz w rozdzielczości 466 x 466 pix przy zagęszczeniu pikseli na poziomie 310 ppi.

Garmin Fenix 7

Garmin Fenix 7 to typowy zegarek sportowy, który trudno byłoby nazwać tanim. Wersja bazowa kosztuje prawie 2400 złotych. Czy warto wydać na niego taką kwotę? Jeśli sprzęt znalazł się w naszym zestawieniu, odpowiedź musi być twierdząca, prawda? Mierzenie pulsu oraz saturacji działa całodobowo, ale docenimy także monitorowanie nawodnienia oraz jakości snu.

Najlepsze smartwatche 2023 c Kluczowe okazują się dodatkowe funkcje sportowe, wspierane przez szereg czujników. Możemy mierzyć wyniki w pływaniu, jeździe na rowerze, ale również w biegach narciarskich. Wszystko z bardzo wysoką precyzją. Cała konstrukcja jest wodoszczelna do 10 ATM, ale prawdziwą petardą okazuje się czas pracy, który jest w stanie dojść do kilkunastu dni. Oczywiście przy mocno ograniczonym użytkowaniu. Od biedy jednak warto mieć taką możliwość.

Xiaomi Watch 2 Pro

W zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu od Xiaomi. W relatywnie niskiej kwocie 999 zł możemy otrzymać zestaw wyjątkowo pożądanych cech, takich jak ekran AMOLED, system WearOS by Google, solidny akumulator o pojemności 495 mAh, a także zestaw modułów, BT, LTE, WiFi, NFC i GPS. Urządzenie prezentuje się elegancko i przy wybraniu odpowiedniej tarczy, będzie sprawiał wrażenie klasycznego zegarka.

Najlepsze smartwatche 2023 dObudowa ze stali nierdzewnej dodatkowo podkreśla elegancję konstrukcji. Oczywiście również tutaj uświadczymy obecności wielu funkcji sportowych. Trybów do śledzenia aktywności jest tu bowiem ponad 150, to robi wrażenie. Ostatnią rzeczą, która zwróciła moją uwagę, jest dostępność ładowania bezprzewodowego. Co ważne, odpowiednia ładowarka zgodna z QC 3.0 została dostarczona w zestawie sprzedażowym.