Xena: wojownicza księżniczka pojawiła się na streamingu! Kultowy serial lat 90. powrócił dzięki najmłodszej platformie na polskim rynku.

Xena: wojownicza księżniczka jest dostępna od wczoraj – 1 listopada 2023 roku – na platformie SkyShowtime. Serwis streamingowy ostatnio funduje taką dawkę nostalgii, że to głowa mała. Możemy zaliczyć powrót do lat 90. dzięki wielu serialom. Ostatnio do biblioteki dodano Nieustraszonego, a poza tą produkcją w serwisie znajdziemy m.in.: Columbo, Star Treka, Frasiera, Drużynę A, Detektywa Monka, Prywatnego detektywa Jima Rockford, Prawo i porządek, Miasteczko Twin Peaks, Magnuma P.I. czy Zagubionego w czasie.

//dzisiaj na dailyweb

Serial Xena: wojownicza księżniczka był ogromnym hitem telewizji w latach 90. Tytułowa bohaterka po raz pierwszy pojawiła się w 9. odcinku Herkulesa z Kevinem Sorbo. Miało to miejsce dokładnie 13 marca 1995 roku. Epizod pod tytułem The Warrior Princess spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem widzów i jeszcze w tym samym roku waleczna bohaterka otrzymała własnego, telewizyjnego spin-offa.

Xena: wojownicza księżniczka wbiła z czakramem na SkyShowtime!

Xena
Xena zasialiła platformę SkyShowtime. To kolejny serial z kategorii: nostalgia lat 90.

Xena: wojownicza księżniczka zadebiutowała z pierwszym sezonem 4 września 1995 roku i doczekała się sześciu sezonów (w sumie 134 odcinki). Bohaterka była też częstym gościem w Herkulesie. Bez dwóch zdań – Lucy Lawless zdobyła ogromną popularność dzięki roli walecznej bohaterki. I ja się wcale nie dziwię, bo to świetnie wykreowana postać z mocnym charakterem, dobrą motywacją. Była również niezrównana w walce. Nikt z taką gracją nie rzucał czakramem!

Dla nieświadomych – serial opowiada historię Xeny, buntowniczej wojowniczki, która pod wpływem Herkulesa postanawia zmienić swoje życie. Nie chce już krzywdzić ludzi i być postrachem całego świata, a naprawić wszystkie swoje złe czyny i pomagać niewinnym. W walce ze złem pomaga jej oddana przyjaciółka, Gabrielle (Renée O’Connor). Na ekranie mogliśmy zobaczyć także m.in. boga wojny – Aresa (Kevin Smith). Brat reżysera Sama Raimiego, Ted, wykreował postać Joxera, a w rolach epizodycznych pojawił się:  Bruce’a Campbell (aktor znany z Martwego Zła, który wcielił się w Autolycusa w 17. odcinku 1. sezonu) i Karl Urban grający cztery różne postaci, m.in. Kupidyna i… antagonistę Juliusza Cezara.

W serialu Xena: wojownicza księżniczka pojawił się m.in. aktor znany z The Boys – Karl Urban

Xena
Karl Urban jako zły Julisz Cezar w serialu Xena: wojownicza księżniczka


Xena
z 1. sezonem, liczącym 22 odcinki od 1 listopada 2023 roku, jest dostępna na platformie streamingowej SkyShowtime. Szkoda, że w bibliotece nie znajdziemy Herkulesa z Kevinem Sorbo. Mimo wszystko z przygodami wojowniczej kobiety również mam dobre skojarzenia. I wiadomo – efekty specjalne nie były najwyższej jakości, walki bardzo często przypominały te z Power Rangers. Jednak nikt się nie czepiał. Historia była wciągającą, a Lucy Lawless nie dość, że atrakcyjna, to również wielce charyzmatyczna i niebezpieczna. Chętnie odświeżę odcinki, bo lubię wracać do seriali i filmów z lat dzieciństwa.

The Office PL – recenzja przedpremierowa 3. sezonu. W oparach satyry z emocjonalnym vibem

Były plany, aby Xena wróciła w formie rebootu, ale finalnie nie doszły one do skutku. W 2017 roku ogłoszono, że projekt został wyrzucony do kosza z powodów niezgodności wizji artystycznych.  Osią historii miała być rzekomo intymna relacja Xeny i Gabrielle. W serialu – faktycznie – widz otrzymywał podpowiedzi, że między bohaterkami może być coś więcej niż przyjaźń. Prawdopodobnie otrzymalibyśmy dość wygładzoną produkcję LGBT, gdzie akcja byłaby na drugim miejscu. Chyba dobrze, że nie doszło do realizacji tego rebootu.