Nieustraszony, czyli kultowy serial lat 80. i 90. pojawi się na Skyshowtime!

Nieustraszony nie jest jedynym tytułem z dawnych lat, jakie pojawiły się na platformie streamingowej. SkyShowtime w ostatnim czasie dba o starszych użytkowników, którzy chcą wrócić do czasów swojej młodości. Może i nie jestem totalnym dinozaurem, to dobrze pamiętam okres telewizji i seriali, emitowanych na TVP1, Polonii 1 czy Polsacie.

Ostatnio pojawił się sam Columbo, Star Trek, Frasier, Drużyna A, Detektyw Monk, Prywatny detektyw Jim Rockford, Prawo i porządek, Miasteczko Twin Peaks, Magnum P.I. czy Zagubiony w czasie. Same hity lat 90. Ponadto znajdziemy również wiele serii popularnych w latach 2000 na czele z Battlestar Galactica. Nie można zapominać o kultowych filmach takich jak Psychoza, Powrót do przyszłości, Gliniarz z Beverly Hills, Przylądek strachu, Jurassic Park, Przerażacze, Chinatown czy Ojciec Chrzestny. Dużo dobrego w jednym miejscu i faktycznie – parę z tych tytułów pojawia się na innych platformach, ale Nieustraszonego to się zupełnie nie spodziewałem!

Nieustraszony niepostrzeżenie pojawia się na SkyShowtime!

Nieustraszony
Nieustraszony na SkyShowtime to niezła dawka nostalgii!

Nieustraszony to serial sensacyjny, który doczekał się czterech sezonów, emitowanych w latach 1982 – 1986. Dokładnie 21 września 1995 roku w Polsce zadebiutował pierwszy odcinek. Jak na tamte czasy – dosyć kreatywny tytuł. Opowiadał o byłym policjancie Michaelu Knight’ie, którego najlepszym kumplem był…samochód K.I.T.T. Nie była to byle jaka fura, a auto, wspierane sztuczną inteligencją, które nie dość, że był wielce profesjonalnym pojazdem, to również potrafiło mówić. Razem wymierzają sprawiedliwość i walczą z bandytami.

Do końca nie wiem, kto był bardziej nieustraszony? Michael Knight czy gadający, futurystyczny samochód K.I.T.T., którym kierował? Tak naprawdę było to auto Pontiac Trans-Am z roku 1982, tylko tak bardzo zmodyfikowane. Zdecydowanie – jedna z najbardziej ikonicznych maszyn lat 80. I poza tym, że David Hasselhoff był najbardziej znany z roli Mitcha ze Słonecznego Patrolu to nieco wcześniej brawurowo wcielił się w rolę mężczyzny, któremu niestraszny był żaden przestępca.

Nieustraszony to nie jedyny nostalgiczny tytuł, który zasila bibliotekę SkyShowtime

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Markę Nieustraszonego próbowano jeszcze wskrzesić parę razy w formie seriali luźno lub nieco bardziej powiązanych z oryginałem. Był Rycerz 2010, Piątka Nieustraszonych, czy reboot z 2008 roku, w którym K.I.T.T. przemawiał głosem Vala Kilmera. Żaden z nich jednak nie przetrwał zbyt długo, nie zebrał pozytywnych opinii i nie dorównał oryginałowi.

Seriale dzieciństwa – komedie lat 90. Nostalgiczny ranking TOP-10

Bardzo mi się podoba ten nostalgiczny kierunek SkyShowtime. Czekam jeszcze na wiele tytułów, takich jak VIPER, Renegat, Żar tropików, czy Gliniarz w dżungli, ale coś czuje, że to jedyne miejsce, w którym mogą się pojawić. Póki co – pozostaje mi wrócić do Nieustraszonego, który niepostrzeżenie pojawił się na tej platformie streamingowej.

To już kolejny raz, kiedy w serwisie – bez żadnych zapowiedzi – pojawia się dana produkcja. Oglądajnik na pewno byłby bardziej napakowany tytułami. Poza 1. sezonem Nieustraszonego w przeciągu ostatnich trzech dni pojawiły się również nowsze filmy – Kokainy miś oraz Hellraiser z 2022 roku. Trzeba być czujnym, bo nigdy nie wiadomo jaką dawką nostalgii lub nowości zaskoczy nas platforma streamingowa.

//dzisiaj na dailyweb