Warszawianka zmierza na SkyShowtime! Platforma streamingowa opublikowała pierwsze zdjęcia i podała miesiąc premiery.

Warszawianka początkowo miała mieć premierę na HBO MAX, ale niestety przyszedł Pan David Zaslav i zepsuł wszystkim zabawę – w szczególności produkcjom europejskim. Zlikwidował wszystkie oddziały z tej części świata, jednocześnie pozbawiając widzów możliwości oglądania, a również pozbawiając efektu wyczekiwania na pewne nowe tytuły i sezony. Na szczęście na rynek wszedł SkyShowtime, zapewniając dom 21 serialom, w tym Warszawiance!

SkyShowtime

Warszawianka to polski projekt przejęty przez SkyShowtime po porzuceniu europejskich oddziałów przez HBO

Warszawianka to nowy projekt Jacka Borcucha na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka z Borysem Szycem w roli głównej. Będzie opowiadał o tragikomicznych przygodach czterdziestoletniego warszawskiego playboya. Główny bohater z jednej strony to nieodpowiedzialny imprezowicz, uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich. Z drugiej strony mężczyzna ukrywa jednak udrękę i nienawiść do samego siebie, ograniczany przez rodziców (Krystyna Janda i Jerzy Skolimowski) i zaszufladkowany przez kulturę i czasy, które go ukształtowały.

Nie mogę się doczekać i, pomimo że nie jestem turbofanem Ślepnąć od świateł na podstawie powieści Jakuba Żulczyka, doceniam pewne aspekty, na czele z warstwą poznawczą i audiowizualną. Jestem zaintrygowany i dzięki SkyShowtime będziemy mieli okazję go zobaczyć.  Serial ma zadebiutować w czerwcu 2023 roku. Produkcja będzie się składać z jedenastu 40-minutowych odcinków.  Opublikowane zostały również pierwsze zdjęcia z planu. Na zwiastun będziemy musieli pewnie jeszcze chwilę poczekać.

Warszawianka ma zadebiutować w serwisie SkyShowtime w czerwcu 2023 roku

Monty Sarhan, CEO SkyShowtime jest dumny z faktu, że Warszawianka przeszła w ręce SkyShowtime. Na temat nowego serialu wypowiedział parę słów:

Jako serwis streamingowy stworzony specjalnie dla Europy, SkyShowtime oddany jest prawdziwemu i angażującemu opowiadaniu historii, które bawią i poruszą publiczność na naszych rynkach. Cieszymy się, że już w czerwcu będziemy mogli zaprezentować widzom Warszawiankę – nasz pierwszy polski serial oryginalny. Warszawianka – fantastycznie napisana przez Jakuba Żulczyka i ze świetnym Borysem Szycem w roli głównej – to wciągająca rozrywka w najlepszym wydaniu. To prowokacyjna opowieść dla dorosłych i jesteśmy dumni, że będzie dostępna na wyłączność w naszym serwisie.

SkyShowtime

Warszawianka to serial z pierwszoplanową rolą Borysa Szyca w reżyserii Jacka Borcucha

Warszawianka to pierwszy polski serial od SkyShowtime. Wyreżyserowany został przez Jacka Borcucha na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Autorem zdjęć jest Piotr Uznański. W rolę głównego bohatera serialu wcielił się Borys Szyc. W pozostałych rolach wystąpili: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz i Milena Goździela. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a producentem liniowym Andrzej Besztak.

Gildia polskich scenarzystów zabiera głos w sprawie AI. Jest oficjalny komunikat