Mapy Google już zaraz otrzymają kilka interesujących nowości. Na liście jest, między innymi zaprezentowane we wrześniu wyszukiwanie w trybie Live View. Dla kogo skierowane są nowości i co zyskają na nich użytkownicy?

Kto nigdy nie używał Map Google, niech pierwszy rzuci kamień. Spośród wszystkich aplikacji Google z pewnością wiele osób wymieniłoby Mapy jako tą najpopularniejszą i nie bez powodu. Mimo że istnieje wiele konkurencyjnych usług innych producentów traktujących o nawigacji, to Google zwykle jest o krok przed nimi. Gigant z Mountain View, mimo silnej pozycji nie spoczywa na laurach i stale rozwija swoją aplikację. Już niedługo możemy spodziewać się nowych funkcji w Mapach Google.

Mapy Google

Intuicyjne wyszukiwanie w Live View już w przyszłym tygodniu w Mapach Google

Jedną z ciekawszych nowości jest zdecydowanie możliwość wyszukiwania określonych punktów w trybie Live View. Jest to rozszerzenie dostępnej już od lat nawigacji Live View. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji z niej skorzystać i nazwa nie mówi Wam zbyt wiele,  już tłumaczę, na czym ona polega. W ramach nawigacji Live View możemy aparatem naszego urządzenia zeskanować pobliskie budynki, a Mapy Google zorientują się, gdzie jesteśmy. Następnie dzięki rozszerzonej rzeczywistości aplikacja wskaże nam strzałkami drogę na ekranie smartfona.

Wyszukiwanie Live View idzie natomiast o krok dalej – dzięki niemu będziemy mogli zobaczyć w rozszerzonej rzeczywistości pobliskie bankomaty, restauracje czy sklepy, a także najważniejsze informacje o nich. Wystarczy, że dotkniemy ikonę aparatu na pasku wyszukiwania, a następnie wybierzemy, jakie punkty nas interesują. Funkcja pojawi się w przyszłym tygodniu na urządzeniach z Androidem i iOS w Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, Paryżu, San Francisco oraz Tokio. W przyszłości możemy się jednak spodziewać udostępnienia jej na całym świecie. 

Mapy Google

Oprócz wyszukiwania Live View do map Google trafi rozbudowany tryb wyszukiwania stacji ładowania samochodów elektrycznych. Od teraz będzie można szukać na przykład tylko szybkich ładowarek lub takich pasujących do konkretnego pojazdu. Istotną nowością jest też udostępnienie specjalnych oznaczeń miejsc z ułatwieniami dostępu na całym świecie. W skrócie włączenie tej funkcji w ustawieniach spowoduje oznaczenie miejsc z dostępem dla wózków inwalidzkich specjalną ikoną, a przy pozostałych pojawi się ona w wersji przekreślonej.

Miejmy nadzieję, że wyszukiwanie Live View zawita w najbliższym czasie także do Polski. Na razie musimy jednak uzbroić się w cierpliwość.

Złe wieści dla osób czekających na Apple iPhone 15: szybkie ładowanie i transfer danych po USB-C tylko w wersji Pro